Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Alooooooooooooo, colegu`, mai calm tata. Deja nu se mai vorbeste de tine, citeste cu atentia mai sus. Este si o poza in care, ei da, a fost implicat si un porc....transat (statea cuminte in portbagaj sa nu il vada careva. Smile
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu il inteleg. Cand esti suparat treci peste randuri.... George nu era vorba de accidentul tau, porcul era in alt accident. Din ce ai scris tu despre accident reparatia sa spunem la un service de Opel te duce usor spre 100 -120 de milioane, ca vorbim de airbag, calculator airbag, radiatoare, capota, ranforsare si ce mai gasesc pe acolo mecanicii. Daca iti cauti tu piesele, dar piese noi...sa spunem un 50-70. sa iti dau un exemplu: opel astra G bara fata lovita+ ranforsare stramba....service Opel....16 milioane. adica bara noua vopsita + ranforsare noua. service de cartier 10 milioane.
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pentru toti care va dati mari si aveti voi bani de casco (ignorati mesaju meu)
acum pentru tine prietene. gaseste pe cineva care are o dacie iti da asigurarea,inainte vorbeste si tu pe la asigurari trebuie sa ai o cunostinta ceva legaturi pe undeva. si iti faci masina nu intr-o sapt da pana in martie ti-o face vreun service (completa si ca noua)
stiu ce inseamna nu am patit asa grav dar nici nu as vrea sa platesc sute de milioane pt un c**at de bara si o aripa zgariate.se poate daca umbli oleaca si mai dai si niste bani ca toti avem un pret Laughing
bafta sunt curios cum o rezolvi ar fi pacat sa o dai la dezmembrari (si pentru cei care tot nu se abtin revin cu un mesaj daca e cazu)



si era sa uit sa va inchid gura : loviti voi masina corectilor,dreptilor,intr-o parcare de supermarket sa vedem cum va reparati masinile ca asigurarile nu sunt valabile in zona parcarilor. sa vedem atunci oftica si interventii la asigurari si politie ca de aveti bani
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
andreistancu89 a scris:pentru toti care va dati mari si aveti voi bani de casco (ignorati mesaju meu)
acum pentru tine prietene. gaseste pe cineva care are o dacie iti da asigurarea,inainte vorbeste si tu pe la asigurari trebuie sa ai o cunostinta ceva legaturi pe undeva. si iti faci masina nu intr-o sapt da pana in martie ti-o face vreun service (completa si ca noua)
stiu ce inseamna nu am patit asa grav dar nici nu as vrea sa platesc sute de milioane pt un c**at de bara si o aripa zgariate.se poate daca umbli oleaca si mai dai si niste bani ca toti avem un pret Laughing
bafta sunt curios cum o rezolvi ar fi pacat sa o dai la dezmembrari (si pentru cei care tot nu se abtin revin cu un mesaj daca e cazu)




si era sa uit sa va inchid gura : loviti voi masina corectilor,dreptilor,intr-o parcare de supermarket sa vedem cum va reparati masinile ca asigurarile nu sunt valabile in zona parcarilor. sa vedem atunci oftica si interventii la asigurari si politie ca de aveti bani


Pai de ce nu incepi tu sa faci cheta pt el...ca asta vrei, de fapt...asa se traduce: cotizati voi, fraierilor, sa isi faca masina desi a busit-o din vina lui.
Skip ads

  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Haideti mai baieti sa lasam cearta.Este foarte adevarat ca omul a gresit apasand acceleratia mai tare.Daca se gaseste cineva sa-l ajute cu asigurarea,eu propun ca diferenta de bani reprezentand majorarea primei RCA (pt acest eveniment-si, sper sa nu se extinda pe mai multi ani)sa o plateasca individul.
Tatal meu ,in urma cu ceva ani a avut un accident cu dacia (un individ care venea din sens invers,a franat brusc si a intors-in [marsarier] pe sensul lui babacu).Urmarea,o paguba de 220 000 lei la nivelul anilor '93-94.Omul nu a avut asigurare,vecinii ii mai turnasera si petrol lampant (gaz) in fantana,avea si un buradel mic,nu avea gard,casa de chirpici sta sa cada (undeva la tara).Ei bine,babacul a trebuit sa faca un artificiu de genul solicitat de colegul pt a repara masina.
Diferenta intre cele 2 cazuri,primul este vinovat iar al 2-lea nevinovat.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu ma refer la penalitatile aplicate la RCA in anul urmator (merg pana la 50% penalizare), ci la faptul ca de la an la an RCA se scumpeste cu muult peste nivelul inflatiei, din cauza accidentelor numeroase. Sunt constient ca nu fac mare revolutie pe forum...dar chiar sa accepti pe fata, pe un forum public instigarea la furtul caciulii nu mi se pare ok.
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate ai dreptate,si tot din pacate responsabilii (indirect) sunt marile sau micile serviceuri,care in cardasie cu unii angajati ai firmelor de asigurari umfla preturile la reparatii de 3-5 ori.
Asta e Romania;ei se fac ca ne platesc<> noi ne facem ca muncim =>cresterea la nesfarsit a preturilor.
  • IonutVD

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 X25XEi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
andreistancu89 a scris:si era sa uit sa va inchid gura : loviti voi masina corectilor,dreptilor,intr-o parcare de supermarket sa vedem cum va reparati masinile ca asigurarile nu sunt valabile in zona parcarilor. sa vedem atunci oftica si interventii la asigurari si politie ca de aveti bani

Sa intelegem din cele de mai sus ca tu esti incorect si stramb?! Laughing
Si lasand gluma la o parte, un incident(ca daca faci accident in parcarea supermarketului e grav) cum spui tu, se poate muta din parcare pe drumul public si ai rezolvat problema. Desi, personal, n-am auzit de un caz in care Casco sa faca figuri, pentru ca masina a fost lovita in parcarea supermagazinului.
Iar daca e adevarata faza cu asigurarile care nu-s valabile in zona parcarilor, e-o adevarata ineptie. Maine-poimaine o sa platim RCA separat pentru drumuri publice, pentru parcari, pentru drumuri de tara etc. . Shocked
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
@andreistancu89 - intr-o parcare poti sa zgarii bara sau sa spargi un stop nu sa... mi-au sarit airbergurile, s-au spart radiatoarele, s-a dus dracu masca fata, capota si un far asa ca iti permiti sa repari singur masina
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
IonutVD a scris:
andreistancu89 a scris:si era sa uit sa va inchid gura : loviti voi masina corectilor,dreptilor,intr-o parcare de supermarket sa vedem cum va reparati masinile ca asigurarile nu sunt valabile in zona parcarilor. sa vedem atunci oftica si interventii la asigurari si politie ca de aveti bani

Sa intelegem din cele de mai sus ca tu esti incorect si stramb?! Laughing
Si lasand gluma la o parte, un incident(ca daca faci accident in parcarea supermarketului e grav) cum spui tu, se poate muta din parcare pe drumul public si ai rezolvat problema. Desi, personal, n-am auzit de un caz in care Casco sa faca figuri, pentru ca masina a fost lovita in parcarea supermagazinului.
Iar daca e adevarata faza cu asigurarile care nu-s valabile in zona parcarilor, e-o adevarata ineptie. Maine-poimaine o sa platim RCA separat pentru drumuri publice, pentru parcari, pentru drumuri de tara etc. . Shocked


am auzit de la un asigurator. nu sunt stramb si nici incorect doar ganditi-va ca vi s-ar intampla sa nu aveti casco ce ai face ai dezmembra o masina de 15000euro doar asa de distractie cand poti sa o repari mult mai usor.atata timp cat in "legi" exista brese de ce sa nu profitam si atata timp cat romania e corupta inca
p.s. de parca nu ati dat spaga pana acum hai sa ne mintim si sa ne prefacem ca suntem corecti.
concluzia mea la tot ce am spus este ca nu incurajez pe nimeni nici nu tin partea dar sa fi in situatie ai privi altfel
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Vinti a scris:@andreistancu89 - intr-o parcare poti sa zgarii bara sau sa spargi un stop nu sa... mi-au sarit airbergurile, s-au spart radiatoarele, s-a dus dracu masca fata, capota si un far asa ca iti permiti sa repari singur masina


exemplu:in parcare Auchan pitesti, skoda tour cu dacie lovite frontal una lua viraj dupa o ghereta de carucioare alta isi vedea de drum.
am vaz cu ochii mei deci se intampla. de zgarieturi nu mai zic dar nu cred ca ti-ar placea una pe usa sau pe aripa .


va plac masinile lovite observ.va place sa reparati la ele din ce zice baiatu (repet nu tin partea la nimeni si nu ma cert cu nimeni doar ma uimiti)
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pentru colegu` care spune ca toti am dat spaga, ca romania e corupta, bla,bla,bla:
Stiu pe unul care nu a dat niciodata spaga nici macar la doctor si crede-ma, problemele medicale din familia mea nu se intampla (si nici nu doresc) nici macar in 0.5% dintre familiile din Romania. Stii ce inseamna NICIODATA?

Asa ca nu mai generaliza si...hai sa avem cu totii un Craciun Fericit si un an nou...mai bun. Stiu, suna sec, suna vechi si ne-am cam convins de eficienta acestei urari dar e romaneasca iar noi suntem Romani....eu cel putin sunt .
Skip ads

  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
invest20042001 a scris:pentru colegu` care spune ca toti am dat spaga, ca romania e corupta, bla,bla,bla:
Stiu pe unul care nu a dat niciodata spaga nici macar la doctor si crede-ma, problemele medicale din familia mea nu se intampla (si nici nu doresc) nici macar in 0.5% dintre familiile din Romania. Stii ce inseamna NICIODATA?

Asa ca nu mai generaliza si...hai sa avem cu totii un Craciun Fericit si un an nou...mai bun. Stiu, suna sec, suna vechi si ne-am cam convins de eficienta acestei urari dar e romaneasca iar noi suntem Romani....eu cel putin sunt .


sunt de acord si parasesc discutia. poate revin daca il pot ajuta in vre un fel pe colegul nostru.asta cred ca trebuia sa discutam de prima data.
sarbatori fericite
  • tatageorge

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si eu am patit la fel din cauza la un caiine pe bucuresti-pitesti si am avut aceleasi pagube.pt george g... aste este masina o fac cu piese sh,tinichigeria am gasit un baiat bun super ieftin si meserias nu se cunoaste de loc.eu ce pot sa spun despre masina mea,ca am vrut sa-i iau la bataie pe politisti si ca mam judecat nitel cu autostrada?traim in romania
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
topicul asta cred ca nici nu isi avea rostul. Viziunea mea este asa: ai gresit-platesti, nu ai gresit, nu platesti. Primul gand al unora este insa asa: "-am gresit, ia sa vad, cum fac sa ii fraieresc pe ceilalti?"
In ceea ce ma priveste, discutia ar trebui inchisa sau, mai bine, stearsa de tot. Clubopel nu incurajeaza incalcarea legilor. Bune sau rele, sunt legi si trebuiesc respectate.
cu bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR