Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • tomytm

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Buna, am si eu o problema cu un x16xel.
Mergea masina prost, adica nu accelera constant decat dupa ce se incalzea foarte bine masina.
Am fost si am facut diagnoza si mi-a spus ca injectoarele nu functioneaza bine decat dupa ce se incalzesc injectoarele.
In prima faza am schimbat filtrul de benzina si acum pe sarbatori o sa bag si aditiv de curatare.
Intrebarea mea e daca le dau jos si merd sa le curat cu ceva ultrasunete, sau ceva de genul asta, se merita?
A facut cine asta? A dat rezultate?
Merci.
Skip ads

  • poe

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca se merita cu ultrasunete, am facut eu acum muti ani la o masina preventiv, nu am simtit nici o diferenta, in schimb a facut tata la vectra C motor Z16XE curatare cu un aparat special care se conecteaza pe turul si returul de benzina, iar motorul functioneaza cu o solutie de curatat injectoare (Wynn's parca) vreo 10 minute stau aia si-l tureaza treptat. A dat rezultate! Masina intrerupea in mers cand se apasa foarte fin pedala de acceleratie. Cel mai urat moment este ca-ti cam tureaza motorul in gol 10-15 minute mai bine nu stai langa masina Smile.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
A folosit un prieten Dura Lube pe un Polo din 2001. Pana sa il foloseasca dadea masina in nas rau de tot. Se tura foarte greu ... tot felul de probleme. A bagat dura lube acuma 1 an si ceva si masina merge inca foarte bine.

Masina pe care a folosit este un vw polo din 2000 sau 2001, motor 1000benzina. Sper sa te ajute si sa rezolvi problema.

Cristi.
  • sorin.george

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2009

  • Mesaj Privat
cred ca cel mai bine e sa mergi la un atelier care are o instalatie de curatat injectoare ,se comecteaza turul si returul de la masina ta si ea funcioneaza cu o solutie speciala ptr curatat injectoarele.am prieteni la care a dat rezultate .spor la treaba
Skip ads

  • tomytm

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Chiar nu si-a curatat nimeni din Timisoara injectoarele cu asa ceva?
As vrea daca stie cineva un service sau oricine le poate curata(pentru ca nu stiu unde sa merg sa le curat) inainte de a fi nevoit sa iau altele pentru ca am inteles ca sunt destul de scumpe...
Ajutor din partea cuiva?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR