Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • djfllo

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Nu-i nicio diferenta la opeluri pana prin 2005...


cand bagi combustibil mai scump asa iti faci tu impresia ca merge motorul mai bine, pentru ca asta iti doresti.

am facut mult naveta de la Bistrita la Cluj si am incercat si OMW, tot la Lukoil am ramas, pret mic, aceiasi calitate.

Am mai auzit pe unu, altu cu masina din 92 ca a bagat premium din OMW si zboara masina si consuma si mai putin...sa fim seriosi totusi...
Skip ads

  • mihai_b18

  • Mesaje scrise: 441
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Cei cu motorina, incercati motorina superioara de la agip.... fuge de rupe. am lucrat un an acolo si motorina se aditiveaza ca la carte...
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Masina mea trage cel mai tare dupa ce o spal si atarn bradutul.... Very Happy
  • marius.marius.2013

  • Mesaje scrise: 335
  • Locatie: Gorj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2012

  • Mesaj Privat
djfllo a scris:Nu-i nicio diferenta la opeluri pana prin 2005...


cand bagi combustibil mai scump asa iti faci tu impresia ca merge motorul mai bine, pentru ca asta iti doresti.

am facut mult naveta de la Bistrita la Cluj si am incercat si OMW, tot la Lukoil am ramas, pret mic, aceiasi calitate.

Am mai auzit pe unu, altu cu masina din 92 ca a bagat premium din OMW si zboara masina si consuma si mai putin...sa fim seriosi totusi...


Daca te referi la mine si/sau la ce am spus EU , Eu NU AM MENTIONAT ca consuma mai putin. Consumul e acelasi dar de tras, trage mult mai bine , te infinge mai bine in scaun.
Si am un vecin care e mecanic de 32 de ani si mi-a spus aceeasi chestie. Daca-i pui motorina mai buna , adica de calitate, fuge mai tare ... si sa nu te astepti sa fuga ca una de 300 de cai... dar se simte diferenta Neutral

george_fusneica a scris:Masina mea trage cel mai tare dupa ce o spal si atarn bradutul.... Very Happy

mai george, poate iti vad masina cu 300 de cai navarasi prezentata la top gear Smile)
Skip ads

  • dyavolo2004

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2012

  • Mesaj Privat
eu bag de la petrom si e ok..
  • opelsped

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2012

  • Mesaj Privat
cred ca rompetrol este cea mai ok companie....
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Lukoil...am alimentat Petrom,Omv aceeasi apa...Rompetrol,Mol...la fel...multa apa...in fiecare zi,chiar si de mai multe ori pe zi imi aparea in bord InSP 4...apa in filtrul de motorina...de cand alimentez de la Lukoil cu Ecto Diesel...nu a mai aparut asa des...iar in ultima perioada deloc....
  • radu.laurentiu86

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2000 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
sunt de aceeasi parere cu dyavolo. Tot de la petrom bag si eu si din cand in cand de la rompetrol
Skip ads

  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
De 5 ani numai Lukoil...
Doar cand ii fac ITP bag cea mai buna motorina de la Rompetrol, cativa litri acolo, asta mi-a zis-o chiar tipul de la ITP, cica ies noxele mai bine...
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cu cativa litri de la Rompetrol nu o sa-ti iasa noxele mai bine nici intr-o mie de ani,asta-i vrejeala,mai ales avand in vedere calitatea proasta a carburantului nostru...
  • 1_driver

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2012

  • Mesaj Privat
viper chiar crezi ca toti au combustibili prosti , eu cred ca te inseli , vazui mai sus ca alimentezi de la lukoil , nu ii fac reclama lu` rompetrol dar tot ei au cea mai buna benzina si asta statiile proprii nu partenerii unde aia o mai lungesc
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
@1_driver ... nu ma insel eu...masina imi spune...cat timp am alimentat rompetrol, petrom, mol, omv...etc...si nu doar o zi la nus`cat timp...perioade de peste 4-6 luni la fiecare...in fiecare zi si nu doar o data`n zi imi aparea InSP4 apa in filtrul de motorina....acum alimentez cu ecto diesel de la lukoil cam de doua luni si nu imi aduc aminte sa-mi mai fi aparut InSP4 de doua ori...si asta la inceput...pentru ca acum nu am mai vazut...iar cu rezervorul sub sfert nu merg....
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Rompetrol!, incel mai rau caz lukoil.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Only ROMPETROL.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Astazi am incercat si eu motorina EfixS de la rompetrol .nu stiu mare lucru despre acest tip de motorina dar cred ca la 6,38 lei este buna sau asa imi doresc.Cine a folosit sau foloseste poate sa mi spuna o parere.Multumesc
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,533
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@gabiopel: se "topeste" mai repede ca cea de la petrom, dar mai lent fata de cea de la mol.
Este o motorina de calitate, eu folosesc carburant de la ei din 2007 si am o impresie placuta. Adevarat este ca trec si prin statiile petrom, am una in vecinatate si cand picur de 20 - 30 roni intru pe la ei...
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat

  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
VIPER1981 a scris:Cu cativa litri de la Rompetrol nu o sa-ti iasa noxele mai bine nici intr-o mie de ani,asta-i vrejeala,mai ales avand in vedere calitatea proasta a carburantului nostru...


Atunci cand ma duc la ITP am grija sa fie aproape gol rezervorul si bag cam 10 L de la Rompetrol, nu stiu cat de adevarat este chestia asta, dar am incredere in tipul de la ITP...nu e prima masina diesel care-i trece prin mana, cert e ca ies mai bine la noxe, nu stiu de ce, asta e o enigma si pentru mine...
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Iti dezleg eu misterul din enigma...avand in vedere ca motorina pe care o bagi tu este mai aditivata...este normal sa iasa mai putine noxe deoarece arde mult mai bine si mult mai repede fata de de o motorina mai putin aditivata...are loc o ardere mai completa...asta ar fi marea enigma...
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,533
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@VIPER Intelg din ultimul tau post ca motorina efix este peste altele, poate nu cea mai buna de pe piata romaneasca, dar peste medie...
In alt post spuneai altceva. ASADAR poti fi consecvent? Ne oferi o parere unitara, precum ne-ai obisnuit? Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR