Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • Micu 87

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Va salut.
Mi-am cumparat un set de jante care au cam facut cunostinta cu bordurile,iar eu as vrea sa le repar.Buza este polishata,dar as vrea sa ii trag o culoare,si aici si rugamintea mea...va rog pe cei care stiti sa umblati cu photoshop sa imi puneti o culoare pe janta din imagini...as vrea sa integrez si culoarea masinii...gen buza(sau steaua) in culoarea masinii si restul alta culoare.Poate aveti voi idei mai bune.Multumesc anticipat Wink
Va rog sa nu va luati de bari,urmeaza a fi vopsite in curand Smile


Skip ads

  • Micu vlad

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Heheheheh,asa te cheama Micu?Suntem neamuri cumva:))Frumoasa masina .Mult noroc si un asfalt cat mai uscat
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Reconditioneaza-le dar in culoarea de la mama lor. O janta trebuie sa fie desenata special pentru a da bine in 2 culori.
  • eagle

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 YI7DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Si eu cred ca cel mai bine arata in culoarea lor originala.
Orice alta combinatie de culori o sa le transforme intr-un kitsch ieftin-parerea mea.

Oricum spor,
Skip ads

  • Micu 87

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
@Micu vlad: nu este numele meu,este o porecla ramasa din liceu,datorita staturii "mici" la doar 1.95 Laughing
@Bandi si eagle:sincer sunt in totalitate de acord cu voi,si mie imi plac foarte mult cum arata originale, dar jantele avand buza polisata,m-am gandit ca o sa ma cam usture la buzunar sa le reconditionez la starea originala... Confused
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ar exista ceva vopsele cu aspect de crom dar nu stiu cat sunt de rezistente. Eu le-as face argintii (culoarea stelei de acum) in totalitate.
  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
votez pt o singura culoare : gri sobolan
  • Micu 87

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
@Bandi: sa stii ca la varianta asta nu m-am gandit,aceea de a vopsi buza in culoarea stelei... Confused
@mihalceanu_marian: gri sobolan?...chiar nu stiu cum arata...te referi la acel gri carbon?ms Smile
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Jantele ies mai bine in evidenta cand sunt mai deschise la culoare. Uita-te in garajul meu. Sunt 2 poze (vectra 3 si vectra 6) in care masina este fotografiata cam din acelasi ungi sa vezi diferenta intre cele 2 randuri de jante. Chiar daca ambele erau argintii, cele in 6 spite erau mai mate si o nuanta mai inchisa. Nu cred ca are rost sa scriu care ies mai mult in evidenta si care sunt sterse, arpoape insesizabile.
PS Gri sobolan este cam culoarea masinii mele sau poate ceva mai inchisa.
  • Micu 87

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Da,cred ca asa ramane,vopsesc si buza in culoarea stelei.Acum am alta intrebare,cu fac sa indepartez lacul dupa buza,am incercat si cu acetona si cu diluant si nimic,bine cu diluant dadea semne ca s-ar lua,dar greu Sad
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Cea mai buna solutie dar si cea mai scumpa este sablarea urmata de vopsire in camp elecrostatic. La voi in "satul cu ministrii" aveti mult mai multe sanse sa gasiti atat ateliere de sablat cat si de vopsit in camp electostatic decat la noi.
Mai ieftin este matuirea cu smilghel fin si vopsirea clasica.
  • Micu 87

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pai nu ar fi problema cu vopsitul electrostatic,fiindca am pe cineva,iar daca m-as hotara oricum m-i le face pe o bere Smile ,dar el lucreaza decat cu alb-negru-rosu-gri(nemetalizat) si nu stiu daca ar merge vreo culoare(nonculoare) dintre astea pe jante.
PS: crezi ca ar da bine sa le fac albe? Embarassed
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am avut jante albe pe vechea masina. Nu aratau chiar rau dar masina era rosie. Poate ne ajuta cineva care se pricepe la programele de editare foto sa vedem cum ar da pe masina ta. Oricum, mult mai bine decat cele negre de acum.
P.S. Nu cumva sa lasi caucioacele de sunt acum pe jante. Sunt atat de pitici incat arata oribil. Si atentie ca dimensiunile din profil nu sunt tocmai in regula.
  • valycraciun

  • Mesaje scrise: 605
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
daca masina este mai aproape de original sau chiar originala jante de culoare originala doar daca o modifici atunci merge sa schimbi culoarea
parerea mea...
  • Micu 87

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Jante albe am avut si eu pe vechea masina.Daca e cineva destul de dragut sa-mi modifice o poza,sa-mi faca janta alba Smile .
Cauciucurile din poze sunt de mult la reciclat,sunt poze mai vechi.In prezent jantele nu au gumele pe ele tocmai din cauza asta,ca trebuie sa le vopsesc.Am si gumele pt. ele.
Na ca mai am o intrebare Smile .Jantele au dimensiunea 16"/9j iar eu mi-am cumparat 2 gume 205/50 pt. fata si 2 gume 225/50 pt. spate....crezi ca e vreo sansa sa atinga pe undeva?ms
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR