Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salutare.

as avea nevoie de un ajutor mare de la voi.

am gasit jantele astea Rondell 0214

imi place modelul, dar vreau sa stiu daca este fit-uibil pe masina mea. am un astra H hatchback, 5 usi z19dt [culoare star silver] si nu stiu daca e bun 7J/7,5J la 17 toli(precizati si daca dif e mare .. va atinge daca pui in viitor suspensii sport .. astept pareri opinii (PLS)) alta treaba ar fi ca vreau sa iau jante doar pe 17. modelul asta nu se fabrica(rondell 0214 - sau nu am gasit eu) decat pe 18 toli.

altceva ar mai fi .. vreau sa iau jante noi cu tot cu gume(prefer pirelli vara) la max 800 euro.

ma puteti ajuta sa gasesc ceva asemanator sau foarte asemanator in banii astia ?

Va multumesc mult.
Skip ads

  • marius_b0y

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am cautat si mai jos de 1000 ron pe janta nu am gasit fara anvelope
un ex:Oz Racing 35 Anniversary sau OZ Racing Gt
  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
k,

multumesc mult. chiar m-a impresionat ca ai cautat Smile thx a lot man Wink

cele cu 4 gauri nu ma avantajeaza .. celelalte imi plac mult. insa .. trebuie sa imi verific banutii. ms mult Smile


  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
am gasit janteeee dragute si bunicele la pret.

aez xylo.

cand fac rost de niste banuti .. ca sa iau si gume si jante va anunt . bft si thx all
Skip ads

  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Sfatul meu este sa pui jante originale ,sunt pentru astra modele foarte frumoase .....dar daca nu doresti jante originale si vrei alte jante , sa respecti dimensiunea ET,J,greutatea etc recomandate de producator,,,,deoarece eu am avut probleme cu jantele si am schimbat vre-o 3 seturi si tot la originale am ajuns ,,,,acum masina merg excelent cu jantele originale si se simte diferenta
  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ok .. pai .. atunci imi poate spune si mie cineva pls.. pt niste jante pe 17 cu cauciucuri 225/45 R17 ce ET ar trebui sa am si ce max J pot pune?

nu stiu cat de mare este diferenta intre 7J si 7.5J ...?

si .. poate stie cineva ce spune producatorul .. la jante de 17 ce ET,J. din cate stiu eu parca aveam distanta intre prezoane 110 nu ?
  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
si .. merge 8j pe astra H ?
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Din cate vad eu astra ta e din 2008 si cu siguranta ai cartea tehnica,, acolo scrie dimensiunile jantelor si cauciucurilor ......daca nu ai cartea da o janta jos de pe masina si in interior scrie ET ,J etc (banuiesc ca jantele sunt originale ce ai tu acum pe masina )....8 j nu cred ca merge,la vectra c e 7h si e o masina mai robusta ca astra(si eu cred ca si la tine e tot H nu J ...si chiar daca ar merge la gauri nu ar da bine pe masina si isi schimba unghiul articulatiilor bratelor si masina are de suferit inclusiv caseta de directie.....asta o zic din proprie experienta si este ca si cum tu ai purta 42 la pantof si iti dau bocanci 44 ....asta e parerea mea si nu trebuie sa o urmezi numai daca vrei si vei vrea sa fii scutit pe viitor de cheltuieli in plus
  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ok topic closed . o sa iau niste aez xylo 7x17 cu verdestein sau pirelli de 225/45 R17

bft tuturor
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR