Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • cnlucian

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Am vrut sa deschid geamul (fata stanga... electric) si s-a auzit un fel de trosnet apoi s-a deschis stramb, nu s-a mai inchis, etc. Pana la urma l-am inchis tragandu-l cu palmele in sus. Intrebarea mea: cum dau jos tapiteria de pe usa ca sa ajung la macara sa vad despre ce este vorba (...doar a sarit sau s-a rupt ceva) ca nu se vede nici un surubel sau loc unde ar putea sa fie ceva de genul asta... banuiesc ca este pe clipsuri ceva dar care este procedeul prin care se da jos. Poate a mai trecut cineva prin asta
Skip ads

  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut citeste aici
https://www.clubopel.com/vie...p?p=102359#102359
sper sa te ajute dar nu stiu ce model ai
bine ai venit pe forum si innainte de a posta citeste regulamentul si cauta.scrie ce tip de masina ai(vectra A,B,C)asa colegii te vor putea ajuta mai mult,in rest numai bine
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
beynur a scris:salut citeste aici
https://www.clubopel.com/vie...p?p=102359#102359
sper sa te ajute dar nu stiu ce model ai
bine ai venit pe forum si innainte de a posta citeste regulamentul si cauta.scrie ce tip de masina ai(vectra A,B,C)asa colegii te vor putea ajuta mai mult,in rest numai bine

acum am vazut ca ai scris ce model ai Embarassed .dar sper sa se potriveasca si la tine.poate nu ai cautat bine unde sunt suruburile,uitat-te si sub portiera.chiar daca are cleme,trage incet de tapiterie si ai sa vezi ca iese din cleme,ca nu e facuta sa nu iasa deloc.si mie imi era frica sa trag de tapiterie sa nu cumva sa stric ceva,dar deja cand ai desfacut prima data,nu iti mai e frica ca ai sa strici ceva.sper sa rezolvi,craciun fericit
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ai 3 sau 4 suruburi in aprtea de jos a panoului si inca 2 (parca) sub maner. Dai jos manerul de care inchizi usa si o sa le vezi. Dupa aia tragi de panou din partea de jos cu tot tupeul ca oricum e frig si rupi clemele. Dupa ce iese din toate clemele il scoti din chederul de la geam tragand de panou in sus.
Skip ads

  • HaRRy_GTS

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 YDTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cam complicat sa pui geamu la loc ......mie au incercat sa-mi sparga masina ... au reusit sa sparga geamu ...iar cand l-am pus pe cel nou am fost nevoit sa scot si niturile de la macara ptr a putea sa-l pun la loc ..
La tota operatiunea am fost asistat de (Emil cel cu demembrari) si un baiat de la el .....
Daca scoti niturile se monteaza foarte usor ,insa iti trebuie un pistol de nituri sa le pui la loc exact cum erau inainte.
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am vrut si eu sa scot sticla de la geam sa pun folie si am ramas surprins sa constat ca intradevar la vectra C geamul este prins in nituri in partea de jos.(La majoritatea masinilor geamul e prins cu suruburi in partea de jos a macaralei)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR