Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
eniss a scris:Iti zic eu, daca nu te superi .. 140 lei


Eniss ti-am dat si eu un PM. Tot cu o problema asemanatoare.
Skip ads

  • eniss

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
sal,

Scz, iti scrisesem mesajul, dar nu am putut sa-ti trimit PM ca nu am 10 posturi. 0724564782 e nr meu. Stabilim la tel tot. Bafta!
  • yo4dmh

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
salut,
polish cu ce produse faci? tine sau doar provizoriu (2-3 luni?) ...
mersi
  • eniss

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Produsele de la 3m folosesc. Am prieteni carerora le-am polisat farurile acum 2 ani, si nu au nimic nici pana in prezent..
Skip ads

  • yo4dmh

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
K, mersi de raspuns ... te pot contacta la nr. de mobil de mai sus , mai e valabil?
  • eniss

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Da. 0724564782
  • philipone

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.7 cdti (aka traktor)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Poate sa imi spuna cineva daca prin Bucuresti gasim unde sa ne indreptam indoiturile fara revopsire? Am cautat...s-a mai intrabat si aici si nici un raspuns
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Daca se considera reclama se poate sterge, dar cred ca e o informatie utila: am avut ocazia sa vizitez un service din Bucuresti care face tot felul de reparatii: repara indoituri fara revopsire, reconditioneaza jante, faruri, sudeaza in plastic urechi de faruri, repara bari si alte elemente din plastic, repara radiatoare, intercoolere, mai nou am inteles ca repara si elemente din aluminiu.
Se numeste Auto Life Center (mi se pare ca are si site) si este pe Bd. Preciziei, pe langa Coca Cola
Cand am fost eu tocmai terminasera de indreptat un Audi A4 ciuruit de grindina si nu se cunostea nimic...
Skip ads

  • philipone

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.7 cdti (aka traktor)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Multumim de info. Am gasit si eu undeva in otopeni un service care se ocupa cu asa ceva...din cate am vazut baietii sunt foarte foarte buni dar si preturile pe masura (30euro/ora) iar o indoitura zdravana facuta pe usa soferului a iesit perfect in 2 ore jumatate...70euro toata afacerea.
  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
la 70 euro mai bine te duci si o vopsesti ,cat de adanca era ?
  • philipone

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.7 cdti (aka traktor)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nu e adanca...e o infundatura cu cateva cute facuta de un necunoscut intr-o parcare( a dat cu spatele si s-a oprit in a mea)...dar sincer decat sa pun chit sa sara cand trantesti usa mai suparat si vopseaua sa nu iasa cum am tot vazut pe la altii prefer sa ramana pe ea vopseaua originala. Stiu ca e mult 70 (280 ron) ...gasesti si mai ieftin...dar astia de care spun eu sunt intre cei mai buni din zona deocamdata.
  • philipone

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.7 cdti (aka traktor)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
iar de vopsit...ca sa iti iasa ceva cat de cat decent trebuie sa vopsesti toata usa adica 100-150 de euro
Skip ads

  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
philipone a scris:Nu e adanca...e o infundatura cu cateva cute facuta de un necunoscut intr-o parcare( a dat cu spatele si s-a oprit in a mea)...dar sincer decat sa pun chit sa sara cand trantesti usa mai suparat si vopseaua sa nu iasa cum am tot vazut pe la altii prefer sa ramana pe ea vopseaua originala. Stiu ca e mult 70 (280 ron) ...gasesti si mai ieftin...dar astia de care spun eu sunt intre cei mai buni din zona deocamdata.


sa inteleg ca adancimea era de min 7-8mm?sau mai mare?
  • philipone

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.7 cdti (aka traktor)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cam asa ceva. Erau doua indoituri: o infundatura adanca de 1.1-1,2cm si lunga de 10cm si sub ea o cuta lunga si evidenta de 25-26cm lungime, rezultata din indoirea tablei spre interior pe bara interioara de rezistenta a usii. Eu am incercat la 4 service-uri prin bucuresti si toti mi-au spus ca e de tinichigiu, chituit si vopsit. Asta ar fi costat mult...ar fi durat mult(uneori si o saptamana)...si tine maxim 3 ani oricat de bine ar fi facut. O sa caut pozele cu pocnitura ca le am si pun aici cum era inainte si cum arata acum.
  • philipone

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.7 cdti (aka traktor)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Revin cu o parere despre service-ul din Otopeni. As vrea sa ii laud dar la o privire atenta am gasit niste zgarieturi pe stalpul masinii si pe prag facute de flacaii din otopeni...M-am dus la ei sa imi repare stricaciunile si au reparat vopseaua sarita cu un varf de pensula si vopsea din pahar de cafea. (Va dati seama ce a iesit) . Usa au indreptat-o bine dar au ciobit vopseaua la modul nasol si rugina nu o sa stea degeaba. Concluzia: sunt scumpi, multe vorbe frumoase...dar treaba romaneasca. Nu recomand deloc "Original auto" din Otopeni.
  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca ai fost sa indrepti lovitura din usa..si ti-au lovito in alta parte?pai nu erai langa ei cand au facut opreatiunea ?
  • philipone

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.7 cdti (aka traktor)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Am stat langa ei dar 95 la suta din timp. Totul a durat 3 ore...nu poti sa stai de paza 3 ore dar la noi.... Si da oamenii in procesul de scoatere a usii de pe masina au zgariat pragul, stalpul din fata si fata usii pe interior cu o gheara care trage boltzurile afara. Ciobiturile in vopsea erau mici dar dese si adanci mai ales in zonele de care iti spun. Frumos a fost ca eu am vazut abia cand am spalat masina Wink. De acolo nimeni nu a spus : Nene ti-am zgariat-o, ce facem? Pun poza cu usa indoita sa vezi de la ce a plecat tot. Maine pun si poza cu ce a iesit
  • DRD
  • **
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salut

Am un Opel Astra j de nici doua luni si am observat pe capota o mica indoitura (gen grindina, castana), nu a sarit vopseaua si vreau sa o repar. Ma poate ajuta cineva cu un sfat sau cu un service bun unde pot indrepta lovitura fara revopsire/chit?
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
ma vazut o chestie misto pe youtube, si anume se incalzeste cu feonul zona afectata si apoi se sufla cu aer comprimat. a mers foarte frumos in video-uri.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Oare la cat trebuie sa incalzesti tabla sa se indoaie cu aer comprimat?Si ce compresor sa ai sa scoata atata presiune.

DRD cauta pe google PDR Bucuresti
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR