Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • DRD
  • **
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am dat un mail la Original Auto si mi-au zis ca se poate rezolva (estimare in baza pozei) in schimbul sumei de 250 lei! Vreau sa adaug ca la mail au fost foarte prompti!
Nu-i bai ca dau si 250 lei sa scap de stres, ideea e ca trebuie demontat si plafonul si cu asta nu prea sunt de
acord (e masina noua si e imposibil sa nu rupa un piciorus, sa nu se indoie plafonul interior ... fac tabla si stric interiorul (asta e teama mea). Sper sa gasesc o rezolvare fara demontarea plafonului interior.

Merci de sugestii


Skip ads

  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=u68VI18Jso4 despre asta vorbeam.
  • DRD
  • **
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
O sa ma risc si la varianta asta, m-am uitat cat costa un spray cu aer comprimat si o sa testez metoda asta. Daca da rezultate o pun poze, dar optimismul e la cote destul de scazute Smile
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
m-am gandit si la spray de contacte, deoarece la randul sau este la temperatura scazuta, sau la o sticla cu apa amestecata cu sare, bagata la congelator, sa se raceasca sub 0 grade, si apoi cu un dop cu gaura in el.
Skip ads

  • DRD
  • **
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am fost la Original Auto si mi-au facut indoitura de pe plafon! A mai ramas o mica urma, au vrut sa-mi scoata si acea mica urma dar trebuia sa-mi demonteze plafonul si n-am vrut. Sunt super baietii si se misca rapid (a durat 5 min).
  • moho

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2007

  • Mesaj Privat
DRD si ti-au luat 250 ron pt 5 min? Sau ai platit mai putin? In postul initial era vb sa-ti demonteze plafonul, etc si de asta intreb. Am si eu o lovitura de acel gen in portiera insa, tot o astra J si as vrea sa vad ce pot face. In alta ordine de idei observ ca tot imi sare vopseaua prin mai multe locuri de la diverse pietricele presupun sau alte lovituri Sad am ajuns la concluzia ca e fff sensibila (la mine e olympic white vopseaua)
  • DRD
  • **
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salut moho! Am dat 40 de lei pe o indoitura (aia din poza) si acum ma uit cu placere la plafon (mai ales ca e vb de o masina noua). Si eu care oftez dupa culoarea alb (m-am saturat sa se vada orice fir de praf de pe masina). Mie cel mai sensibil lucru la masina asta imi pare parbrizul (in 4000 km) am schimbat un parbriz si asta nou are deja doua mici ciupituri. Sad E o masina de pozat si de tinut in garaj Wink
  • moho

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sa nu oftezi dupa alb ca nu ai de ce, si eu am pe parbriz doua mici ciupituri insa sunt f mici si nu cred ca-mi vor face probleme. Ce ma enerveaza sunt cele de pe vopsea, au tot felul de forme locurile unde este sarita vopseaua si in zone unde nu prea imi imaginez cum ar fi putut fi atinsa.
  • cameleonu85

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2010

  • Mesaj Privat
salutare!

Am si eu cateva denivelari si o infundatura mica in haiob la un vectra b caravan 2-3 indoituri greu sesizabile si una mai adanca..plssss imi ziceti si mie in Buc cine se ocupa de reparatii fara vopsire? mi se pare absurd sa revopsesc pt o nimica toata...
Mersi anticipat!
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
eu am învațat cã, cu prima e mai greu și dupã ce te obișnuiești nici cã le mai dai importanțã.
  • deleted-99130

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Va salut.
Am o Insignia din 2011 OPC Sport Line cu 57 000km cumparata de cateva luni cu 15000 euro de la dealer. Superba pana cum doua saptamani. A fost furtuna si a dat cu grindina. Are cateva sute de lovituri pe capota, plafon si portbagaj. Pe lateral e ok.
Problema e ca locuiesc in Belgia, iar pretul de reparatie e exagerat aici in zona unde stau. Imi cumpar un golf 5 cu banii aia.
As avea de ales intre 3 variante:
1. astept sa vin in Romania in vacanta si sa caut in service bun in Prahova sau in judetele invecinate.
2. imi cumpar sculele necesare, ventuze si toate prostiile (am gasit ceva pro pe la cateva sute de euro) si incerc sa o fac singur. Nu am experienta, dar sunt destul de indemnatic.
3. fac pe orbul si nu ma mai uit la tabla.

Am nevoie de ceva sfaturi de la voi.
Stiti oare ce preturi orientative sau stiti pe cineva cu probleme identice? M-ar interesa pretul cel mai mare care poate fi atins.
Ce risc daca incerc sa o fac singur? Vreau doar sa folosesc ventuze. Nu am sa demontez nimic pe interior. Daca trag prea tare sau prea incet?

Ce alte variante ar exista?

Update:
grav cam ca aici http://www.youtube.com/watch?v=8gmQZ5ziVAQ
insa mai multe
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR