Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • jd3rul

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cunoaste cineva in Constanta un tinichigiu bun ? Am pe aripa dreapta fata o infundatura care a mai iesit putin ( am apasat cu mana pe acele puncte de stres si si-a mai dat drumu , dar tot trebuie putin impinsa dinauntru ) + pe aripa dreapta spate . Si nu as vrea sa dau banii la o vopsitorie .

Fara sa fac reclama , am gasit pe acest site http://www.scule.info.ro/ca...p?id=9&page=2 acele unelte cu care indreapta oamenii pe youtube ( Dent repair parca ) tabla , dar sunt foarte scumpe si nu cred ca merita investitia doar pt uz personal .

Deci daca stiti prin Constanta pe cineva ? Embarassed

Sarbatori fericite !
Skip ads

  • eniss

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut, eu am acele truse pentru asa ceva Very Happy
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
jd3rul a scris:Cunoaste cineva in Constanta un tinichigiu bun ? Am pe aripa dreapta fata o infundatura care a mai iesit putin ( am apasat cu mana pe acele puncte de stres si si-a mai dat drumu , dar tot trebuie putin impinsa dinauntru ) + pe aripa dreapta spate . Si nu as vrea sa dau banii la o vopsitorie .

Fara sa fac reclama , am gasit pe acest site http://www.scule.info.ro/ca...p?id=9&page=2 acele unelte cu care indreapta oamenii pe youtube ( Dent repair parca ) tabla , dar sunt foarte scumpe si nu cred ca merita investitia doar pt uz personal .

Deci daca stiti prin Constanta pe cineva ? Embarassed

Sarbatori fericite !


Poti sa iti cumperi o ventuza, vezi ca la magazin exista ventuze pentru geam, care daca apuca, nu le mai tragi nici cu camionul...
Costa cam 50 ron.
http://www.bizoo.ro/produse...ticla/start-0/10/
sa ai de unde sa alegi...


Puncte de stres... hai ca imi place, se streseaza tabla...
Toata vorbaria asta cu cuvinte pompoase, este pentru a lua banii la creduli...
Tot o tabla este.
  • eniss

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
gabriel , scz ca intervin.. dar nu e atat de ushor pe cat crezi .. asa mi s-a parut si mie la inceput.. pana am cumparat toate necesare si-am trecut la treaba!
Nu e vorba numai de ventuzele alea de geamuri.. e adevarat ca si eu am in trusa o mica ventuza, dar ventuza aceea, ma ajuta sa-mi creez un fel de parghie ( in cazul unei indoituri pe capota, plafon, se prinde ventuza pe marginea capotei sau plafonului, iar de manerul ei, se agata un lantz care e lasat sa coboare sub capota, iar prin unul din inele, introduc tija cu care inping tabla, fiind ajutat pe partea exterioara a capotei de un panou cu dungi, care ma ghideaza in locul unde trebuie sa inping ). Daca infundatura este mare, poti folosii ventuza, dar nu-mi spune ca aplici ventuza peste o indoitura provocata de grindina Wink . Iar in cazul in care nu ai access pe nicaieri, pt a ajunge sa inpingi tabla, am "ventuze", din plastic, de diferite dimensiuni, care se aplica cu lipici pe indoitura, si se trage cu o scula speciala pt asa ceva fara ca vopseaua sa fie afectata. Salut!
Skip ads

  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Perfect de acord, ai scule pentru tot felul de indoituri.

Insa, la cea a colegului, e suficienta ventuza.

El decide, banuiesc ca in functie de costuri.
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
jd3rul i-a legatura cu colegu eniss si va intelegeti voi, il recomand e baiat super ok
  • eniss

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc, Sebi:) mi-a dat pm, dar nu-i pot raspunde, pt ca am mai putin de 10 posturi Sad..

ID mess: enis_cta
  • Dannyel

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
eniss a scris:Salut, eu am acele truse pentru asa ceva Very Happy

Salut ennis, am si eu cateva mici lovituri provocate de grindina pe capota motor vre-o 4 si pe plafon tot vre-o 4. Ce zici ma poti ajuta?
Skip ads

  • eniss

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Bineinteles, le facem cand ai timp. Timp de reparare... apx 2h
Pt ca nu am cum sa trimit PM, am scris mai sus id-ul meu. Noroc!
  • G E L U

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Face cineva asa ceva in Bucuresti?
  • gigi haios

  • Mesaje scrise: 241
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cauta metalotehnica sau prin Ilfov Carspa
  • Dannyel

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
[quote="eniss"]Salut,

Bineinteles, le facem cand ai timp. Timp de reparare... apx 2h

Eu sunt dispus sa ne intalnim joi (18.03.2010). Eu sunt din Cernavoda, imi spui unde si la ce ora sa ne intalnim si vin.
Skip ads

  • eniss

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
E posibil ca joi sa fiu in Adamclisi si te-as ruga daca poti sa vi acolo prin localitatea Ion Corvin, iar daca raman in oras, ne putem intalni oriunde. 0724564782 e nr meu . Bafta
  • amber2joker

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
In bucuresti se ocupa cineva cu asa ceva?
Imi recomandati pe cineva sau un service?
Multumesc.
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
eniss a scris:gabriel , scz ca intervin.. dar nu e atat de ushor pe cat crezi .. asa mi s-a parut si mie la inceput.. pana am cumparat toate necesare si-am trecut la treaba!
Nu e vorba numai de ventuzele alea de geamuri.. e adevarat ca si eu am in trusa o mica ventuza, dar ventuza aceea, ma ajuta sa-mi creez un fel de parghie ( in cazul unei indoituri pe capota, plafon, se prinde ventuza pe marginea capotei sau plafonului, iar de manerul ei, se agata un lantz care e lasat sa coboare sub capota, iar prin unul din inele, introduc tija cu care inping tabla, fiind ajutat pe partea exterioara a capotei de un panou cu dungi, care ma ghideaza in locul unde trebuie sa inping ). Daca infundatura este mare, poti folosii ventuza, dar nu-mi spune ca aplici ventuza peste o indoitura provocata de grindina Wink . Iar in cazul in care nu ai access pe nicaieri, pt a ajunge sa inpingi tabla, am "ventuze", din plastic, de diferite dimensiuni, care se aplica cu lipici pe indoitura, si se trage cu o scula speciala pt asa ceva fara ca vopseaua sa fie afectata. Salut!



Crezi ca indoitura din imagine merge indreptata cum zici tu?

Nu se vede prea bine,e cat jumatate de palma Very Happy Asa am cumparat masina deci nu stiu ce s-a intamplat Very Happy
  • eniss

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Iti pot spune sigur ca iti pot ameliora lovitura fara revopsire cu cel putin 80%, dar e f mult de munca pentru a iesi PERFECT.. ceea ce, pe mine ma cam depaseste deocamdata o astfel de lovitura.. ma refer la finisajul pe suprafetzele mai mari.
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Ok.Multumesc
  • Dannyel

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
In sfarsit am scapat de loviturile provocate de grindina multumita lui Eniss. Va pot spune ca baiatul are scule si stie ce face. Dupa cateva ore de chinuiala a reusit sa le indeparteze plus ca dupa indreptare a urmat tratament cu poliss local. A iesit super bine, dupa cum i-am spus si lui sunt super multumit. Inca odata MULTUMESC si succes pe viitor. RESPECT.
  • jd3rul

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Ne poti dezvalui si cat a ajuns lucrarea?
  • eniss

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Iti zic eu, daca nu te superi .. 140 lei
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR