Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • problematica

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
sper sa ma lamuriti pana nu fac atac de cord.
1. Cand iau maxim de volan se aude ceva pocnind in fata.
2. pe spate se aude o bataie
Am fost la un asa zis mecanic si mi-a zis ca tb sa schimb capetele de planetara si telescoapele pe spate. Zis si facut. Nu mai zic cat ma costat dar problema este ca si dupa ce le-am schimbat situatia nu s-a rezolvat. Se aud aceleasi zgomote. Ce sa fac?. deci este vb despre un opel vectra b, 1996
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Verifica pompa de servo, pompa de motorina si vezi daca filtrul de motorina a fost schimbat la timp.
P.S.: Precizeaza si codul motorului.
P.S.2: Cu toate ca topicul se va muta, pana la urma te v-om ajuta!
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Aceleasi zgomote le-am avut si eu. Mers, dat cu parerea de tot felul de mecanici prin service-uri. Pana la urma mers la un service superprofesionist in Craiova(nu ii dau numele sa nu ii fac reclama) si cu 10 RON constatarea directie, suspensie am aflat ce era. Bielete antiruliu fata, telescoape fata si spate si flanse amortizor fata. Eu zic ca mai bine ceri parerea despre un service ca lumea. Eu am scapat cu 10 RON constatarea+vreo 7 milioane piesele+ 1 milion montajul. Au disparut toate simptomele. E iar impecabila. Wink
P.S. Bine ai venit pe forum. Topicul va fii mutat ca nu ai postat unde trebuie.
  • problematica

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
1.Credeti ca am dat mult (250ron) pe diode+releu pt un alternator opel vectra b 1996?
2.Lamuriti-ma fratilor cum e cu Ac-ul si climatronicul. Din cate am citit pe aici, climatronicul ar fi mai bun. Masina mea sigur nu are AC. Cand am cumparat-o mi sa spus ca are climatronic. Pai eu nu zic ca nu e bun iarna (ca baga caldurica), problema e ca si vara baga cam aceeasi caldura deci te coci. Adica , in cazul meu "vara e ca iarna" Confused
  • B79KHR

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salut in primu rand verifica pompa de servo si cu caldurica uite-te daca ti-a ramas termostatul blocat pe inchis sau senzorul de caldura Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR