Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • empeller2007

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am cumparat un astra 2004 motorina. a mers perfect pana acum 2 luni cand am constatat ca nu mai intra turbo , deci nu mai am putere dupã 2500 rpm. am fost la service am facut o diagnoza iar mesterul mi-a spus ca turbo nu intra intrucat nu ''umfla'' furtunul ce duce la intercooler. i-am facut tester si nu are nici o problema.ce ar putea avea? Shocked am lovit si un caine cu 3 luni in urma , ocazie cu care am spart radiatorul de racire , iar mesterul mi-a spus ca daca am intercoolerul spart sau crapat , este probabil ca aceasta sa fie cauza ? cum verific daca e radiatorul intercoolerul spart? un sfat pls.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pai verifici linga radiatorul de racire si vezi daca interculerul este spart.parerea mea este sa stai linistit ca nu ai nici o problema la turbina ,DA e posibil ca interculerul sa aiba fisura ,dar se poate vfr si se schimba ,nu e motiv de ingrijorare mare .se schimba
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai daca ai putere pana in 2500 ture cre ca mereg turbo. La tine intra de pe la 1800...probabil pentru a sari de 2500 de ture e nevoie de o cantitate de aer care nu mai e asigurata deoarece sunt pierderi prin intercooler.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR