Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • becherualex

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2010 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2010

  • Mesaj Privat
De cateva saptamani cochetez cui ideea de a-mi cumpara un Astra NG - Enjoy 1.4 74 Kw/100 cp - an fabricatie 2009.
Pentru a-mi definitiva decizia as avea nevoie de la "batranii" posesori de Opel de niste raspunsuri/pareri legate de urmatoarele intrebari:
1. Modelul la care ma gandesc crede-ti ca isi merita banii?
2. Cat de ridicate sunt costurile de intretinere ,in general, pentru un Opel de generatie mai noua ( revizii, eventuale reparatii, etc.)?
3. Ce alta versiune de Opel , sau chiar alta marca, as putea achizitiona la maxim 16.000 euro? ( cu un consum de combustibil de bun simt si o configuratie acceptabila)

Multumesc anticipat pentru ajutor,
Skip ads

  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut si bine ai venit pe forum.
Astra este o masina in general buna , modelu de 2010 e f aratos.
Motorul ales de tine e cam mic ( parerea mea ) , dar poate esti mai calculat si o iei mai usor.
Banii ii merita clar , am mers cu una zilele astea , motorul era cel de 1.6 180 cp , dar se simte ca e ff calitativa.
Costurile nu sunt mari , sunt acceptabile. La reparatii pot fi mai piperate , dar daca ai un casco bun o sa fie mai bine.
Si pewntru 16k ai mai putea alege Astra H Sedan sau chiar Corsa ( buna pentru oras). Numa bine
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
se poate continua discutia aici:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=29036
  • acrosca

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2000 Y2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2009

  • Mesaj Privat
De preferat 1.6 MPI - 115CP fata de 1.4-100CP si alege echiarea Enjoy sau chiar Cosmo=17.350 E, la care se adauga un discount de 13% si de diferenta se poate opta pentru optionale.
Skip ads

  • Silex

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
eu zic sa te uiti putin si aici sa vezi ca se pot tot felul de reduceri: https://www.clubopel.com/vie...asc&start=180
insista la dealer sa-ti dea reduceri, ca si asa ii foame mare si ar vinde si ei ceva.
eu am fost la test drive si arata/merge frumos, dar astept sport tourer, ca am nevoie de portbagaj mai mare (familion)
  • acrosca

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2000 Y2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Eu am fost la test dive cu 1.6 MPI -115CP si totul a fost ok sau poate aveam eu emotii. Legat de reduceri, ei acorda 13-15% din pretul DDP daca esti membru ACR sau ai una din profesiile mentionate:
http://www.opelgtt.ro/n/dis...rofesionisti.html
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR