Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • IceBox

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
M-am inspirat din chestionarul "Cat de "iute" esti?" si m-am gandit ca ar fi interesant sa aflam care este perioada maxima pe care ai avut-o fara nici un accident ( oricat de mic ).

De exemplu: Ti-ai luat carnet in 2002 si ai busit prima data masina in 2006 aia inseamna 4 ani in care nu ai fost "pericol public" Smile

Sunt tare curios cati dintre noi ne incadram in ultima categorie?
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
~ 3.5 ani, intre "operat" un stop de Dacie in parcare (la dat cu spatele) in vara lui 2006, si executia unui caine pe autostrada, de Craciun Smile
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am votat: 1 - 3 ani, desi singurul faultat in incident am fost eu fara sa fie implicati si alti soferi.
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Intre 1 si 3 ani. Am dat cu Oltcitul intr-o bordura si i-am rupt roata. Asta era aproape cam la 3 ani (neimpliniti) de cand aveam masina. Nu au mai fost implicate alte autovechicule in patanie, dar tot accident se numeste Embarassed . Cu Opelul am avut parte de doua tamponari usoare intr-un interval de 2 luni. Unul singur a fost provocat din vina mea.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Teoretic, nu am fost vinovat in nici un accident in 5 ani. Practic, daca eram mai atent la prostia altora nici nu as fi avut vreun accident. Iar cainele l-a luat nevasta-mea. Dar pentru ca intrebarea e "Care este perioada cea mai mare in care nu ai facut nici un accident?" atunci raspund 1-3 ani.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ar fi 6 ani in care nu am fost vinovat de vreun accident, insa si eu am fost implicat in accidentele altora, asa ca raspund tot 1-3 ani.
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Din 2002 pana prin 2007 nu am fost implicat in nici un accident. Dupa 2007 nu stiu cum s-a facut ca fie ca a fost vina mea fie ca a fost prostia altora, am evitat sa lovesc alte masini da am reusit sa o pocnesc doar pe a mea.

Si dupa cum se stie, chiar daca nu erai tu de vina, cand masina vinovata nu e lovita tot tu iti platesti daunele...
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
tinand cont ca permisul il am de 2 ani, am votat 1 - 3 ani; pt ca si primele 2 accidente mi s-au intamplat in primul an de permis: primul - o domnisoara de 75 ani iese din coloana de la semafor pe partea dreapta fara sa se asigure: pagube aripa spate la ea sifonata, eu facut sandwich intre bordura si masina cucoanei: aripa, contraaripa, far. al 2lea - un taximetrist iese din parcare... prioritate? ce-i aia ? ce mai conta ca eram pe un bulevard cu 4 benzi si el iesea dintr-o parcare gandita cu dosul ? pagube: el - zgariat spoilerul de la logan ... eu: aripa, contraaripa, stalp dreapta, fata portiera dreapta ...
am avut noroc ca eram cu Dacia Smile
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am votat >7 ani.
Iata, eu am permis de 20 ani, am parcurs 183.000 cu astra si n-am niciun accident. Ce trebuie sa fac? Embarassed
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
dai de baut ... ca rca-ul tot mare e ...
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In ultimii 7 ani nu am facut nici un accident. Nici macar incident. Adica sa zgarai un pic masina. De cand am permis am fost implicat decat in 3 accidente foarte usoare din care 2 nu au fost din vina mea.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am votat peste 7 ani. Ultimele 2 evenimente le-am avut in noiembrie-decembrie 1999, la interval de cateva zile. Ningea in oras si nu am reusit sa ma feresc din fata unui microbuz care venea ca sania pe zapada si m-am ales cu aripa spate stanga sifonata. Dupa cateva zile, cand zapada aproape se dusese, am alunecat si eu si m-am proptit in spatele altei masini. Daune am avut doar eu: farul de faza lunga impreuna ochelarul drapta si masca de la dacia 1310.
Skip ads

  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Am votat >7 ani . In aproape 500.000km , doar doua faruri sparte , unul la Dacie in 1996 si unul la Tico in 1999 , ambele iarna pe gheata , in oras , din vina mea .
In rest , bat in lemn , am reusit sa ma pazesc de prostiile celorlalti .

L.E. Chestionarul are legatura cu RCA-ul , si nu cu asigurarea Casco . Asadar trebuie raspuns tinand cont doar de accidentele in care vinovati suntem noi , si nu altii .


Ultima modificare facuta de codrin la Lun 04 Jan, 2010 10:07 pm
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
NICIODATA in 15 ani ! Nici macar o zgaraietura, absolut nimic. Chiar luna asta fac 15 ani de cand am permisul. Si am lucrat si in Bucuresti la o firma de distributie....am fost si pe afara, destui km oricum. Doamne apara-ma in continuare . Eu conduc destul de preventiv, insa cateodata nu e deajuns.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Din vina mea niciodata in 28 de ani! Acum 4 ani pina sa-mi iau actuala masina, eram la cumparaturi in mall si cand m-am intors masina mea era "calarita" in parcare de un mosulica cu un Aro! Smile Nu avea nici asigurare si nici verificare la ea, in schimb era plina de coroane....mergea amaratul la o inmormantare! Fosta fiind o masina mai ieftina, am suportat singur daunele! Cred ca mosulica si acum se gandeste frumos la mine.... Smile
  • aalew

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
De 2 ani de cand am permisul nici un accident si sper sa ramana asa, sa nu se schimbe nimic din aceasta privinta.
Lucrez la o firma unde parcurg in jur de 4000 km pe luna.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am votat 1-3 ani.
Am permis de aproape 3 ani si nici o zgarietura n-am facut vreunei masini.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am carnet (doar categ. B) din 1999 si nu am lovit si nici nu am fost lovit in trafic. In schimb, am gasit masina cu unele "dungi" pe ici-colo care au iesit la polisat. Asta se pune? Cred ca nu. Asa ca am votat peste 7, dar am aproape 11 ani de carnet fara accidente. Doamne ajuta sa fie cat mai multi ani asa, la toti!
  • gxg1313

  • Mesaje scrise: 374
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Eu am votat mai mult de 7 ani pentru ca nu am cauzat nici un incident in trafic(am carnet de 7 ani si 9 luni).

In schimb acuma 2 ani a intrat cineva in mine(credea ca daca are jeep inseamna ca nu tre sa dea prioritate...deeh)...inseamna ca trebuie sa modific?

Adica intrebare e daca am fost implicati intr-un accident sau am cauzat un accident?

E o diferenta mare de tot
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
din 2002 nici un accident si circul zilnic; multumesc lui Dumnezeu ca am mers fara evenimente; nu se pune ca am gasit masina atinsa in parcare, nu?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Care este perioada cea mai mare in care nu ai facut nici un accident?
<1 an 5%
1 an - 3 ani 28%
3 ani si o zi - 5 ani 12%
5 ani si o zi - 7 ani 10%
>7 ani 43%
134 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR