Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • papini98

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
E frustant sa citesti pe Sf. google la ''probleme opel astra Z19 DTH'' cel putin 4 probleme pe care sa le sti sau sa le descoperi ulterior.
Din pacate job-ul nu imi permite ca timp momentan sa organizez un protest ca tot e la moda Smile dar sunt 100% ca ei cred : 'Daca a dat 15.000 de E pe masina nici nu simte 2000lei galeria de admisie ...'' dar poate generatia noua sa plictisit sa ingita in sec ( ma duc la medic si ii cer trimitere pt analizele banale si imi spune ca nu poate ca trebuie sa am ceva ...I-am spus politicos ca daca am ceva sezibabil ma duc la urgenta ...
Propun deschiderea unui topic cu link pe prima pagina pt problemele de fabricatie, organizam un protest simultan fiecare la reprezentana de unde a achizitionat masina( la pro tv este cumnataelul meu ) si cei cu scond hand unde doresc, data stabiita sa fie anticipat cu 3 luni ,cei inscrisi sa fie anuntati prin mail periodic sa nu uite ...este foarte simplu si nu inteleg de ce nici un site din domeniu' nu a facut ceva de asa anvergura care necesita un minim de logistica ...si notorietate maxima ?
Skip ads

  • papini98

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Am vrut sa fac un site cu probleme de fabricatie astra H ceva simplu si cu denumirea sa imi colantez masina si sa o parchez in fata la GTT care stie sa ma anunte ca imi expira asigurarile dar pt problemele nu...si platesc constatari, pana la maiandrei am platit 200lei constatarea tech2, dar din pacate intretinerea masini nu mi-a mai permis o asigurare tip casco ( fara talon si a 2-a cheie e declarata nula polita casco in caz de furt ...am patito cu prima masina ...aveti grija mai bine o amenda decat ...
Ma indoiesc de profesionalismul celor care au creat acest site ...e usor sa acumulezi probleme dar cine sa isi asume finalizarea lor ?
Poate piata cere altceva ...respect si e cel mai tare site opel fara doar si poate dar trebuie sa aiba si perspective de dezvolatre .
Recomand Serivice Maiandrei nu ca reclama dar a lucrat asa curat, cand mi-a schimbat galeria de admisie evident' incat am crezut ca nu mi-a facut nimic la masina dar masina mi-a confirmat ca a fost pe maini bune Smile
  • fantomel10

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2012

  • Mesaj Privat
am citit mai toate posturile dar nimeni nu s-a pronuntat asupra unui pret.Cat costa in definitiv?si nu la opel ca acolo e clar ca ramai fara haine Smile !Astept un raspuns concret daca stie cineva.Multumesc!
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Galeria originala GM costa 1053 lei . Manopera in functie de service 200-500lei.
Skip ads

  • fantomel10

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc mult!Exista posibilitatea ca dupa ce a facut faza asta si masina trage iar, si-a revenit....totul sa fie ok si eroarea inca sa existe in bord?
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Atata timp cat defectiunea s-a remediat, iar piesa functioneaza perfect si in parametrii, eroarea trebuie sa dispara clar. Referitor la martorul din bord sunt mai multe posibilitati:
1) daca s-a remediat eroare, teoretic martorul ar fi trebuit sa se stinga singur
2) in caz contrar, sta aprins pentru inca o perioada scurta, pana cand ECU detecteaza ca eroarea a disparut
3) ii dai o scanare cu op-com sau cu alt tester si vezi daca, cu adevarat s-a remediat defectiune dupa care stergi codul de eroare memorat
4) scoti borna de la baterie pentru ceva timp (10-30min). Aici e mai nasol ca va trebui sa introduci cod de securitate, in caz ca este prezent, iar in unele cazuri mai era necesara rememorarea posturilor de radio.
  • bog15dan

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2009

  • Mesaj Privat
eu am gasit piesa la 900 ron pierburg+ garnitura, daca cunoasteti pe cineva care face manopera la un pret rezonabil postati si voi. ( eu vreau sa schimb si distributia odata cu galeria)
  • fantomel10

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Ai gasit un pret bun.Maine merg si e la un service si vad exact care este problema.Daca este galeria ma gandesc tot mai serios sa blochez tija pe deschis.Citesc pe forum despre asa ceva si vad k lumea este multumita.insa nu stiu exact cat costa operatiunea..dar cert este ca este mai ieftin decat sa schimbi cu totul si apoi la scurta perioada de timp sa ai iar probleme!Bafta la schimbat!Revin maine cu diagnosticul!
Skip ads

  • bog15dan

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2009

  • Mesaj Privat
eu am norocul chior sa merg cu tija cazuta si masina sa nu dea nici un fel de eroare, dar aud un sasait pe acceleratie cum ca ar pierde aer, ceea ce nu e f bine. de-aia ma bate gandul s-o schimb, in plus se apropie si distributia si ma gandesc sa le fac pe aman2.
  • fantomel10

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut , am fost astazi la service, au pus baietii testerul si constatarea a fost clapeta turbionara defecta.Maine merg sa de-a jos tot si sa se uite sa vada ce trebuie schimbat.Stie cineva cat ar costa clapeta asta? multumesc
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
nu am auzit de clapeta turbionara...poate clapeta de acceleratie Confused
  • fantomel10

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2012

  • Mesaj Privat
ori tipul de la service e "uu: ori eu am notat gresit Very Happy .Clapeta turbionara admisie".asa am notat!Vad maine mai exact si revin cu detalii Smile
Skip ads

  • fantomel10

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2012

  • Mesaj Privat
In sfarsit cei de la service mi-au dat un verdict.Motorasul de la galeria de admisie stricat.Au zis ca l-au gasit cu 880 ron si ca vine cu tot ansamblul....ceva de genu.si manopera este 150 ron!deci total 1030 ronVre-o parere cineva?
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Asa cum ti-am zis si pe mess...daca as fi in locul tau, as schimba-o fara sa stau pe ganduri. Mai ales ca o sa ai garntie 2 ani la piesa.
  • bog15dan

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2009

  • Mesaj Privat
piesa se numeste actuator galerie admisie si pretul ei care l-am gasit la o cautare simpla este 750 ron -- http://www.revizieopel.ro/A...rburg,p-9005.html

daca nu ai tija swirl din fata cazuta poti schimba motorasul fara probleme. pretul de 880 mi se pare ridicat.
  • fantomel10

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2012

  • Mesaj Privat
am inteles.Multumesc pentru informatii.ei mi-au zis sa acel pret este cel mai ieftin si cu livrare maine.Daca masina o sa-mi mearga ca inainte..sunt multumit Smile !Multumesc inca o data!
  • bog15dan

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2009

  • Mesaj Privat
verifica si tija swirl sa nu o ai cazuta, ca daca e cazuta si mizerie pe acolo(ulei) ar fi bine s-o schimbi .
  • fantomel10

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2012

  • Mesaj Privat
salutare.am luat masina azi de la service si flori de mar.toate erorile au disparut, masina se tureaza maxim, blana insa nu fuge sa si cum ar avea toti cei 150 de cai.Mi-au zis cei de la service ca nu am presiune la turbina...am 1,1 bar in loc de 2.1 cat e normal!Intradevar in vitaza 1 se tureaza blana, 2 kt de kt iar apoi zici ca-i logan.....M-am saturat sa dau bani aiurea si degeaba...chiar nu stiu ce sa mai fac.Mi-au dat acuatorul vechi , deci problema la galerie au remediat-o.Au zis sa merg luni sa desfaca la turbina sa se uite!Ce ma sfatuiti sa fac?eu 1 imi vine sa ma duc pe luna Smile !multumesc
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
pfffff...cam nasol. probabil electrovalva turbo, sau vre-un furtun de vaccum. in cel mai rau caz chair turbina.
  • fantomel10

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2012

  • Mesaj Privat
turbina nu este.au garantat cei de acolo....acum nu stiu ce sa mai cred....chiar nu stiu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR