Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
denisCT a scris:
gogo_y17dt a scris:De pe card nu poti sa fii furat numai de hackeri. Eu am uitat cardul la un restaurant si un chelner a platit acolo la un pos fara pin. noroc ca mi-a luat numai 300 ron ca aveam vreo 3000 ron pe card. Am fost la banca (la vreo doua saptamani dupace mi-am dat seama ) si la politie si tot degeaba. Am ramas cu gaura. Asa ca doar daca il gaseste politia pe ala poti recupera ceva. Imi pare foarte rau ca ai patit asa ceva.


Ar fi trebuit sa fie semnatura ta pe chitanta pentru ca plata sa fie valabila, sau ti-a falsificat-o?

exact asa e, cum zice @denisCT - poate nu ai fost atent cand ai semnat !
Skip ads

  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca, daca omul respectiv care a gasit banii in ATM
(nu este hot daca a gasit uitati de tine) are un card nu poti sa ii faci nimic ...deoarece nu ai dovada ca el a luat banii ,,,,,el poate zice ca a scos si el bani de pe cardul lui si ca nu a gasit nimic in ATM sau poate zice ca a verificat cati bani are pe card .........e greu sa dovedesti fara o proba concreta .....el poate zice ca tu ai luat banii si ai facut cumparaturi sau iai pierdut etc ,,,tu cum poti dovedi ca nu e asa ?Pacat ca s-a intamplat asa ......In Alba o familie aduna 40.000 mii euro si ii pasreaza in niste cizme .....sotia face curat de Craciun si arunca la gunoi comoara ,care este gasita de o amarata care cauta in gunoi si fara sa stie duce cizmele in piata de vechituri si cere 4 lei pe cizme (cu 40.000euro),nu le cumpara nimeni si aduce cizmele acasa .....una din fete a amaratei se joaca cu cizmele si cand vrea sa bage piciorul surpriza ,nu intra din cauza euroilor,,,,,femeia isi cumpara o casa .....Politia dupa ce a fost sesizata a pazit containerul de gunoi si a intrebat pe toti cei ce cautau in gunoi daca nu cumva stie pe cineva care ar fi gasit bani sau au facut cumparaturi in ultima perioada ,,,,si asa ajunge la comoara politia si poate returna pagubitilor 30-din 40.000 euro pagubitilor,deoarece au dat o petrecere de 10.000 euro si nu ii mai poate returna ........Amarata acum va putea primi 3 luni de inchisoare ....sper ca si tu sa ai acelasi noroc
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mai oameni buni, ce nu intelegeti, exista dovada clara, si un program de vizoalizat timpul exact, deci nu poate spune nemernicul ca i-a scos de pe cardul lui ca se vede clar in inreg ca i-a luat dupa mine...si stim cu totii stirea cu cei care au auncat cizmele cu bani, nu e nevoie sa spuneti fiecare, tiganca isi merita pedeapsa. Si cred ca ati mai vazut si furtul acela de la tv de azi in care se spune f clar ca hotul ce nu declara este pasibil de puscarie putin...macar cu atata sa ma incalzeasca si pe mine daca nu cu banii, sa il prinda pe nemernic.
@ TITRO Pentru cel ce m-a intrebat ce as fi facut eu daca gaseam banii...in primul rand sunt pompier militar si respect regulamentele/legile si tara asta prea mult cu bune si cu rele, si nu as lua banii fara sa ii declar la politie, caci nu conteaza ce natie esti sau cum arati, sarac sau bogat, esti obligat prin lege sa faci lucrul asta! As avea remuscari mereu, credeti-ma! FIECARE PLATIM IN VIATA PTR CEEA CE FACEM, mai devreme sau mai tarziu!
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca esti asa suparat si nu vrei sa asculti numai pareri care iti convin ......dar eu zic ca e bine sa iei in calcul toate parerile pentru a-ti construi apararea in cazul in care identifici gasitorul si isi spune punctul de vedere ....el poate spune orice......In fata instantei trebuie sa ai probe clare care nu pot fi contestate (banuiesc ca stii daca lucrezi ca si pompier)Eu sunt convins ca nu va pati nimic deoarece scapa cei ce fura si talharesc in adevaratul sens al cuvantului,iar el care gaseste banii uitati de tine in bancomat este considerat erou de Instanta si nu este considerat pericol public.....
Skip ads

  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Da, dar EROUL pare sa ma fileze la ceea ce fac la ATM, ceea ce e confidential din cate stiam eu, nu? Plus ca nu cred ca i-ar conveni faptul ca va intra in puscarie cateva luni, dosar penal etc, deoarece este hot, nu? Plus ca daca ma enerveaza asa de mult incat sa nu recunoasca, atunci il voi da in judecata si voi chema si tv ca sa se stie ca astfel de cazuri nu sunt de neglijat. Si banuiesc ca nu sunt singurul fraier...vezi stirile!
  • catalin78

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2000 2.5td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Cat timp ti-ai insusit ceva ce nu iti apartine fara permisiunea proprietarului , esti hot , iar asta de aici e unul cu intentie odata ce se uita peste umar la ce butona omul in atm si trece de 2 ori pe langa el ( intamplator Smile). Atm-ul are si el o lista de tranzactii asa ca ... daca hotul chiar a scos el bani cu cardul sau propriu se poate verifica . Dar hai sa fim seriosi asta nu e hot care talhareste da in cap etc dar tot hot e.
Cu justitia este mai greu intr-adevar , dar se poata intampla ca hotul prins sa recunoasca si sa dea banii nu este imposibil !

Trebuie sa luam toti atitudine impotriva lor si sa fim vigilenti ! Pentru ca se poate intampla oricui dintre noi si trebuie sa ne aparam !
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Exista asa de multe persoane care uita sa ia banii incat au inceput unii sa fileze bancomatele din acest motiv? Imi pare rau pentru necazul tau, nu incerc sa pun sare pe rana, dar mie unul nu imi vine sa cred.

Apropo bancomatul ala are cea mai nefericita pozitie posibila, ca sa ajungi in magazin din lateral treci pe o alee de 1m maxim care e fix pe langa el, in plus cosurile sunt fix langa, si din aceste motive cineva fara cea mai mica intentie poate sa iti vada pinul sau ce butonezi acolo. Spatiul de confidentialitate e 0 acolo din start.

Cea mai nefericita varianta e ca persoana care a luat banii sa fie un om obisnuit(in criza) la locul potrivit la timpul potrivit, care a vazut niste bani gratis si nu s-a gandit de 2 ori, iar in acest caz identificarea o sa fie foarte grea (nu exista cerc de suspecti)
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu te inteleg ca ai pierdut salariul pe o luna, dar deja iti faci tot felul de scenarii care sunt departe de realitate. In primul rand, ala nu a stat sa te fileze. Nu ti-a luat banii din buzunar, ci tu i-ai uitat in bancomat. Si daca te-a filat, tentativa de furt nu se pedepseste. In al doilea rand nu ai ce sa faci cu pozele alea... Nici nu o sa il gasesti pe cel care i-a luat, iar daca o sa il gasesti el o sa zica "Nu sunt eu in poze" si adio. Poate poti sa aflii de la banca cine a scos dupa tine bani din atm, si vezi daca se potriveste ora cu cea din fotografii.
Cu parere de rau iti spun ca "Tepele sunt luate"
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu orice atm trage banii inapoi daca in 15 secunde nu i-ai ridicat. Ai plecat in mai putin de 15 secunde dupa ce ai tras cardul afara din bancomat?
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Plus ca nu se pleaca de langa bancomat pana nu scrie va multumim, bla, bla, bla si apoi apare urmatorul sau screensaver-ul.
Eu unu nu cred ca te-a pandit. Era si el pe acolo. Poate isi astepta nevasta care a ramas inauntru sa se uite la bijuterii. Din intamplare, a vazut ca ai plecat apoi au iesit niste bani din ATM. Vroiai sa-i lase acolo? Ii lua altul. Apoi si-a sunat nevasta si i-a zis: Ma gasesti dupa colt sau acasa.
Hmm, cu frica de hackeri... De ce ti-ai mai facut card? Luai banii din caserie si gata.
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Este adevarat ca am plecat in 10 secunde, ca m-am uitat la timpi, insa pe ecran scria citet si clar VA MULTUMIM... si asta m-a derutat, crezand ca nu are atmul bani in el. Tipul care i-a luat, nu avea si nici nu a scos din atm, fiindca am pe poze toate secventele, care sunt mai multe de atat, vedeti in arhiva de pe server. Plus ca sunt si martori acolo, care au fost la atm sa vada ce are, si se uitau la hot fara sa ii zica ceva, fiind socati!
Referitor la faptul ca iau salariul pe card, ne-a obligat sa ne facem card de salariu, eu fiind ultima persoana care am dorit si mi-am facut cardul asta.
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Parerea mea
Dupa cum se vede din poze hotul are in mana sigur o sacosa kaufland de 0.20 bani cu ceva in ea! Posibil sa fi facut cumparaturi cu ceva momente x inainte din kaufland! De la camerele din interior il poti vedea in diverse ipostaze prin magazin facand cumparaturi. unul din aceste momente este cand a trecut pe la "casele de marcat" unde la fiecare casa exista o camera de inalta rezolutie fixata pe zona de scanare a produselor deci pe zona unde dai banii pe cumparaturi de aici rezulta ca exista un filmulet in care cel putin un cadru are si "mecla" hotului!
Acele case sunt de inalta rezolutie deoarece stiu sigur ca poti vedea pe ele chiar ce bani dai la casa! (de exemplu dai 50 ron si tu astepti rest la 100 ron si faci spume pe acolo ca nu iti da restul bine si ca bla bla!)
Mergi la seful de magazin si discuta problema, nu ezita sa fii atent cu cine ar putea sa te ajute pt ca toti suntem romani!
apoi te descurci cu pozele /filmul - clare la politie sau poti sa o faci singur pe dedectivul si sa ii rupi mecla dupa care sa il duci la politie - asta doar daca esti sigur sigur ca el este!
Succes si cred ca ai avut sarbatori de cacao in privinta situatiei financiare!, sa ne tii la curent!
Aceasta este strict parerea mea, asa ca va rog fara ironii!
Skip ads

  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
@ 89clam Nu cntest ceea ce zici tu, insa m-am uitat ieri la case si nu este decat o singura camera fixata ce bate peste casele de marcat si din lateral, asta daca nu cumva sunt si cateva ascunse de care zici tu. Voi cerceta acest aspect. La politie am fost si am incredere ca vor lua si ei astfel de masuri. Daca ar stii careva daca intradevar exista camere ascunse cumva la fiecare casa m-ar ajuta enorm spunandu-mi pe mess, ca sa nu divulge anumite secrete pe forum. Va anunt in continuare de ceea ce se va intampla.
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
De ce nu mergi la Kaufland ....ori singur ori cu politia sa vorbesti cu seful magazinului sa iti arate imaginile e mult mai simplu decat sa intrebi pe forum daca nu stie cineva daca sunt camere,etc
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cu siguranta asta voi face chiar acum, insa directorul mi-e sa nu se supere ca il stresez prea mult. Razz Oricum, politia il va suna sa ii ceara imaginile de pe celelalte camere. Cool
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
secarianu a scris:Oricum, politia il va suna sa ii ceara imaginile de pe celelalte camere. Cool

Politia nu o sa il sune. Doar procurorul poate cere filmari/poze, nu politia! Si si daca il suna o sa le primeasca doar daca vrea directorul. Daca mergi la el, vorbeste frumos fiindca este decizia lui daca va da sau nu pozele.
  • CosminBest

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Kadett 1991 1.7 D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Imi pare sincer rau de ce ai patit.
Ce bine e ca la ATM-urile de la BCR (unde are tata card), nu iti da cardul pana nu tragi banii din acel locas. Din pacate la BRD (unde am si eu card) nu se intampla asta. Sad
Sper sa gasesti pe cel ce ti-a luat banii si sa ii recuperezi (macar o parte din ei).
Mult succes!
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Iti doresc sa ai norocul celor doi care si-au aruncat 40 mii de euro la gunoi intr-un bocanc, iar acestia au fost recuperati aproape total, dupa ce in prealabil "norocoasa" gasitoare isi cumparase si casa cu ei! Bafta!
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ideea ca omul uita mai degraba cardul de cat banii, de aia se da cardul intai si pe urma banii..
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
denisCT a scris:ideea ca omul uita mai degraba cardul de cat banii, de aia se da cardul intai si pe urma banii..


Nu e chiar asa!

Am mai gasit eu in Galati un ametit cu trese pe umar care a plecat numa cu cardu.In urma lui ATM-ul i-a scos leafa.Am strigat dupa el sa-si ia suma.Nici macar nu mi-a multumit...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Am vreo sansa sa il identifice pe cel care mi-a luat banii?
SIGUR 8%
CAM GREU 30%
NU PREA CRED 60%
81 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR