Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Tiby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Din cate vad eu tipul care ti-a ridicat banii avea o sacosa plina din kaufland,asa ca daca ai cere poze din interiorul magazinului de pe raioanele de cumparaturi(unde sunt camere destul de bune)poate ai vedea mai bine fata.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
gogo_y17dt a scris:De pe card nu poti sa fii furat numai de hackeri. Eu am uitat cardul la un restaurant si un chelner a platit acolo la un pos fara pin. noroc ca mi-a luat numai 300 ron ca aveam vreo 3000 ron pe card. Am fost la banca (la vreo doua saptamani dupace mi-am dat seama ) si la politie si tot degeaba. Am ramas cu gaura. Asa ca doar daca il gaseste politia pe ala poti recupera ceva. Imi pare foarte rau ca ai patit asa ceva.

Operatiunea bancara era nula daca nu aparea semnatura ta pe fluturasul iesit din POS!
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Au aparut POS-uri la care nu cere semnatura.Doar dai cardul si gata.De obicei se mai cere un buletin dar nu toti fac asta.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu POS-ul cere semnatura, ci persoana care efectueaza tranzactia, probabil te referi la POS-uri care nu cer PIN. Persoana care efectueaza tranzactia trebuie sa verifice semnatura de pe bon sa corespunda ce cea de pe spatele cardului, iar in caz de dubii poate sa ceara un act de identitate pentru a stabili ca persoana in cauza este utilizatorul de drept al cardului. Asta in teorie...

LE: exista si pos-uri ce accepta semnatura digitala, cu un stylus pe un touchscreen, dar la noi nu am vazut asa ceva..
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ce mai e nou?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Am vreo sansa sa il identifice pe cel care mi-a luat banii?
SIGUR 8%
CAM GREU 30%
NU PREA CRED 60%
81 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR