Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pe 14 dec inainte de sarbatori ma duc la ATMul de la Kaufland cel exterior, am dat sa scot salariul...1750 lei, bag cardul, tastez pinul si suma ceruta...si PLEC CA FRAIERUL INAINTE DE A II SCOATE ATM-ul , luand numai cardul Embarassed
Acum de abia am luat si eu pozele de la magazinul unde este amplasat ATMul si le pun cu speranta ca poate aveti cunostinte si vreti sa ma ajutati la imbunatatirea lor in vederea identificarii la politie mai usor. Maine merg la politie cu pozele.
In geaca albastra sunt eu....in geaca cu floci la gluga e HOTUL...

Filmul evenimentului nefericit...ptr mine, ca ptr el... Evil or Very Mad
[imglb=https://www.clubopel.com/8080/uploads/2010-01/5209_9de5at4fe.jpg]

Am pus si link cu pozele aflate ptr descarcare, arhiva zip.
TIPUL APARE CA IESE DIN MAGAZIN, asa ca am pus si pozele din interior.
http://dl.transfer.ro/SANYO...-05Jan-451dc7.zip
Exista vreun soft bun de editare ptr astfel de cazuri, adica sa iasa mai limpezita imaginea? Va pricepeti careva la identificari? Sau ce imi recomandati sa fac? Multumesc foarte mult!
L.E. 06.01: Am gasit optiunea de salvare in format BMP prin programul livrat de sistemul de supraveghere si acum am pozele la rezolutie nativa de 720x540 si sper ca se pot prelucra mai bine. Care va pricepeti si vreti sa ma ajutati...apasati aici ptr descarcare
si iata si cum arata ele normal



Ultima modificare facuta de secarianu la Mie 06 Jan, 2010 9:00 pm, modificat de 7 ori in total
Skip ads

  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Chiar daca politia gaseste hotul, cred ca sunt sanse mici sa scoti vreun ban de la el... Neutral
  • vld57

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 z20net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2008

  • Mesaj Privat
am vazut ca esti din cta.. poti spune unde s a intamplat?
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
vld57 a scris:am vazut ca esti din cta.. poti spune unde s a intamplat?

salut colegu! La atmul de la kaufland, cel exterior.
Skip ads

  • vld57

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 z20net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Trebuie sa fi fost foarte cu capul in nori Very Happy de ai tastat pinu si ai uitat ce i mai important, adica banii, mi s a intamplat si mie sa scot banii si sa uit cardul in atm, insa din fericire n a fost nici o paguba. Cred ca,, cu ajutorul politiei poti gasi lejer autorul din moment ce ai poze cu fata lui. Orice ar fi sa ne ti la curent.
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Sigr, si eu sper si va anunt maine si in zilele ce urmeaza! Multmuesc inca o data ptr orice sfat! Mai astept si altele!
  • wlf

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sa intamplat si in mangalia asa ceva li sa furat la oameni salariu de pe card ,daca nu uitai cardu in bancomat iti dadea banca bani inapoi
  • bulky

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 20tdi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2007

  • Mesaj Privat
wlf! colegu si-a luat cardu dar banii au iesit mai tarziu si nu a apucat sa ii mai ridice
Skip ads

  • wlf

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
naspa rau! scz credeam ca uitase cardu
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Dupa discutiile cu o parte dn voi care va am in lista de mess reiese ca ar fi in varsta de 30-40 ani, plinut, nasul mare, 1,70-1,80 inaltime, poarta basca... voi ce spuneti, orice info e binevenita!
Iata o poza prelucrata




Ultima modificare facuta de secarianu la Mar 05 Jan, 2010 8:01 pm
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ATM-ul nu are camera care filmeaza frontal?
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Al carei banci este ATM-ul respectiv?
Skip ads

  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Ar trebui dar bancile din tarisoara noastra considera ca ar fi o investitie foarte mare pentru bugetul lor.

Colegu cam greu sa mai scoti bani chiar daca il identifici.
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am pus toate pozele, si interior si exterior.
http://dl.transfer.ro/SANYO...-05Jan-451dc7.zip
  • bulky

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 20tdi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2007

  • Mesaj Privat
practic daca se identifica personaju si se demonstreaza, ca ala a luat banii ar fii una si aceeasi cu infractiunea de a nu declara la politie in temren de 24 sau 48ore nu mai stiu exact, gasirea unui portofel pe strada. eu si ceva prieteni deducem din acele poze ca respectivu statea la panda de ceva timp. se vede cum se intoarce cand cu fata cand cu spatele, probabil aparatul era masluit chiar de el. asa ca ganditiva daca mai scoateti bani din locuri publice. eu unul folosesc numai ATM-urile interne de la banci, de pe holuri etc unde exista paznici.


Ultima modificare facuta de bulky la Mar 05 Jan, 2010 7:52 pm
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
ATMul apartine bancii BRD Groupe societe generale, are camera insa nu imi dau pozele mie, ci doar politiei, si am vazut doar la ei, insa alea sunt in rezolutie CIF 320x240 si nu ii arata capul, ca si cum tipul a stiut ca are camera atmul, desi camera este in spatele unei oglinzi!
Oricum, din pozele din interior si exterior puse pe link reiese ca tipul e de meserie, si ca pandea acolo ceva!
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Legea spune ca daca nu declara in termen de 10 zile de la gasirea lor, risca arest de la 1 luna pana la 3 luni sau amenda penala. Acum ns ce o sa fie. Dar daca aveti bunavointa sa descarcati pozele, se vede clar ca e premeditat, adica tipul avea de gand sa ma fure si altfel, caci ma urmarea de cum am venit, si urmarea mai inainte lumea!
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
bre, da la militie ai fost sa declari toate astea. stiu pe cineva care si-a patit-o in braila, a fost la militie la sectia crima organizata, si cam intr-o sapt au rezolvat cazul si omul si-a recuperat banii - 1300 ron. incearca sa-i presezi ca or sa se miste mai repede cred eu. iar in momentul in care ajungi la militie si faci si dosar si banca iti va da filmul/pozele.
  • cosmin-aurel

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
tot politia i-a ajutat si pe ei asa ca poate o sa rezolve si acest caz nu chiar atat de numeros ca acesta:
http://stirileprotv.ro/stir...-a-aruncat-o.html
  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Camerele alea de luat vederi sunt niºte jucãrii, dupã pãrerea mea umilã, dacã pot scoate poze numai la rezoluþia aceea - fãrã niºte poze la o rezoluþie mai adecvatã, unde sã i se recunoascã faþa nu o sã ai nici o ºansã sã poþi spune cu mâna pe inimã "tu eºti, bã, dã-mi dracu banii înapoi!", fãrã nici o indoialã. Sper sã gãseºti mai multe informaþii în cadrele luate cu camera ATM-ului, cã altfel e de jale. Nici nu credeam cã e aºa uºor sã scapi de diverse chestii, chiar dacã vezi Doamne au camere de supraveghere. ªi ce cã au camere, cã tot nu se vede absolut nimic în ele - îmi iau 3 pulovere pe mine ºi geaca lu bunicu supraponderalu', niºte ochelari de ski ºi o cãciulã funky, teneºi pe care nu-i mai port în veci dup-aia (la foc cu ei) ºi pot face orice în Kaufland-uri. ªi bãnuiesc cã ºi pe altundeva e la fel.
útia îºi bat joc de tine, du-te peste ei ºi cere-le fiºierele corecte, la o rezoluþie decentã - nu existã sã fie numai astea. Noi avem camere de supraveghere la firma unde lucrez ºi pot sã-mi dau seama ce marcã ºi ce mãrime au papucii din picioarele fiecãruia care intrã ºi iese din firmã din înregistrãrile sistemului de securitate. Cu pozele pe care le-ai postat aici ... slabe ºanse (pãrere proprie, personalã, ºi subiectivã).

În altã ordine de idei, ce mama supãrãrii crezi cã o sã facã polmiliþia ? Îþi iau declaraþia, se uitã pe poze, o sã-i dea unui "agent" hârtiile ºi fiºierele cu pozele de la camere, ãla se uitã peste ele, mai scoate vreo douã dosare pe care le au ei acolo de furt din ATM-uri, vede cã se potriveºte modul de operare, pune ºi dosarul tãu lângã celelalte douã ºi gata. Crezi cã or sta ei cu o pozã (prelucratã, enhance-atã) în mânã la pândã ca sã-l prindã ? Sã fim serioºi! Mie mi-au spart maºina care era parcatã literalmente sub stâlpul de luminã, dimineaþa devreme, pe o stradã circulatã din Cluj ºi mi-au furat din ea. Am stat la declaraþii, apoi casco, treburi chestii socoteli... "avem o pistã în cazul acesta, s-au mai spart în cartier în noaptea asta încã 2 maºini, tot aºa, o sã-l prindem ºi vã telefonãm ca sã vã recuperaþi prejudiciul..." Asta a fost acum 3 ani.

Oricum, nasol, îmi pare rãu de ce þi s-a întâmplat ºi sper (sincer) sã-þi recuperezi mãcar o parte din caºcavalul muncit de tine.
baftã!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Am vreo sansa sa il identifice pe cel care mi-a luat banii?
SIGUR 8%
CAM GREU 30%
NU PREA CRED 60%
81 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR