Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Va salut. Si nu pe toata lumea. Va salut numai pe voi!...Da, pe voi opelistii.

si va anunt ca in lipsa fondurilor din care statul roman sa fure, din care lacheii guvernului sa isi faca vile, din care parlamentarii sa faca deplasari in strainatate, incepan din acest an, se impune taxa pe ..shaorma, kebab, sucuri carbogazoase, savarine etc....cam pe tot ceea ce se considera a fi "nesanatos". Un fel de taxa pe viciu....
Asa a spus europa....sa nu taiem porcul ca il chinuim...Europa omoara tauri in arena.......
Asa a spus Europa, sa nu mai crestem pui ca fac gripa aviara (si ne-a omorat gainile)...europa ne da gaini pe euro.
Asa a spus Europa, sa nu poluam, europa ne da rablele ei.... guvernul boc ne ia taxa de mediu....Mediul a devenit mai curat?
Am ajuns groapa de gunoi a europei si ne place sa ne balacim in belegarul ei. Conducatorii nostrii au facut imprumuturi cum Romania nu a avut niciodata iar acum nu stiu cum sa ne ia pielea de pe noi pentru a-si asigura traiul "decent". Decent pentru ei.! Dragi cititori, in clipa asta tip si va rog sa ma credeti, imi pare rau ca m-am nascut in tara asta de rahat.

PROTESTEZ.

DOMNILOR GUVERNANTI, CAT VA MAI DURA ACEASTA STARE DE FAPT?

DOMNULE PRESEDINTE, CAND ATI FOST INLATURAT DE LA PUTERE DE CEI 322 PARLAMENTARI, M-ATI CHEMAT LA REFERENDUUM...SI AM VENIT. NU CREDETI CA TREBUIA SA MA CHEMATI SI CAND ATI FACUT IMPRUMUTUL DE LA FMI CARE PE MINE PERSONAL CA SI PE FAMILIA MEA, NU MA AJUTA LA NIMIC BA MAI MULT, MA SUFOCA?
M-ATI CHEMAT LA VOTARE.....SI AM VOTAT. NU CREDETI CA AR TREBUI SA MA LASATI SI SA TRAIESC ASTFEL INCAT SA MA BUCUR SI EU DE VICTORIA DUMNEAVOASTRA?
NU CREDETI CA AR TREBUI SA MA LASATI SA TRAIESC SI EU....CHIAR DACA NU BINE CA DUMNEAVOASTRA, MACAR SA TRAIESC, ADICA SA RESPIR?

SA VA FIE RUSINE DOMNULE PRESEDINTE!
SA VA FIE RUSINE DOMNULE BOC! Sad


Ultima modificare facuta de Bunicu la Mar 05 Jan, 2010 11:50 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • schumy1502

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
haideti sa iesim pe strazi
o noua revolutie
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ceausescu a avut securitatea. Ne-am batut cu ea si am invins. Basescu....sa aiba ce-o avea, sa nu se puna cu poporul!
Guvernantii de azi ne felicita ca ne-am batut cu securitatea lui Ceausescu insa daca facem manifestatie pun jandarmii pe noi.
-Domnilor guvernanti, mai bine zis banditior, daca trebuie, ne vom dezgoli din nou piepturile!....si vom invinge!
..dar sa va fereasca Sfantul de furia omului care nu mai are nimic de pierdut.

(v-o spune unul care la Revolutie era cu arma in mana pe aeroportul din Arad. Si am facut sa ajungeti voi acolo unde sunteti, jigodiilor)
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu astept comentariul lui D_M_G si a lui doru_a dar le recomand celor care au votat manelistul sa stea in banca lor, sa sufere-n tacere.

Deci, toti cu popcornul in brate!
Skip ads

  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
.... si uite asa vor suferi tot cei care aveau doar bani de o "bomboana". Leprele stau bine mersi si se lafaie in "torturi"
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Singurele institutii din tara asta care au primit buget mai mare decat anul trecut , dintre toate Ministerele , Agentiile si bla bla bla sunt :
SRI , SIE , STS si SPP

Sa inteleg ca le e frica si si-au tras securitatea aproape asa cum a facut si impuscatu ?
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cautati pe net poezia "Noi vrem pamant" si apoi adaptati-o la situatia actuala.
incercati sa simtiti ceva si dati-le si LOR de inteles din urmatoarele versuri:
..."cand nu vom mai putea rabda,
cand foamea ne va rascula,
Hristosi fa fiti nu veti scapa
Nici in mormant..."
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
V-am mai scris pe undeva fratilor,la topicul cu votul pentru prezidente Laughing ...Romanul rabda cam 40-50 de ani,au trecut doar 20. Asa ca linistiti-va cu "revolutiile" si sa o punem de un teren de golf la intrarea in Bucuresti. Te pui cu blondele?...Elena Udrea...fain,imi place. Evil or Very Mad Urmeaza sa reia treaba cu Dracula Park si nu putem fi decat mandri de tara in care traim.
Skip ads

  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cand era Ceasca erau bani dar nu aveai ce cumpara de ei acum ai ce cumpara dar e al naibii de scump.....o sa urmeze taxa pe aer. Acum astia chiar incearca sa ne ia si ultima bucurie cu care isi mai ineaca omul amarul. Sa ii ia naiba sunt satul de asita si de ai lor si de toti ..... ma mut in Congo
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
vladf a scris:Eu astept comentariul lui D_M_G si a lui doru_a dar le recomand celor care au votat manelistul sa stea in banca lor, sa sufere-n tacere.

Deci, toti cu popcornul in brate!


1. Initiativa acestei taxe apartine ministrului UDMR al Sanatatii, Cseke Atilla. UDMR pe cine a sustinut la prezidentiale? Nu cumva pe Geoana? Nu ar fi fost ei oare la guvernare si intr-un eventual guvern Iohannis.
2. Initiativa nu este chiar atat de rea, avand aceeasi justificare ca si accizele la alcool si tutun. Cei care consuma in exces (pt. ca ei vor fi cei mai afectati) produsele supuse acestei taxe au toate sansele sa ajunga obezi, deci mai predispusi la diverse afectiuni, afectiuni ce vor fi tratate tot din banii statului, adica ai nostri, ai tuturor - eventual va fi nevoie sa se pensioneze si anticipat pe caz de boala.
De ce sa platesc eu in plus spitalizarea unora care din nesimtire ajung cat basculanta?
Si eu consum produse din cele vizate, dar acestea trebuie consumate cu moderatie, vrei sa bagi in tine 15.000 de calorii pe zi, nu ai decat, dar plateste pentru asta.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Toate sunt utile,ce va spuneam eu ? Mai rabdati fratilor,mai rabdati... Rolling Eyes
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Corsafuhrer a scris:
vladf a scris:Eu astept comentariul lui D_M_G si a lui doru_a dar le recomand celor care au votat manelistul sa stea in banca lor, sa sufere-n tacere.

Deci, toti cu popcornul in brate!


1. Initiativa acestei taxe apartine ministrului UDMR al Sanatatii, Cseke Atilla. UDMR pe cine a sustinut la prezidentiale? Nu cumva pe Geoana? Nu ar fi fost ei oare la guvernare si intr-un eventual guvern Iohannis.
2. Initiativa nu este chiar atat de rea, avand aceeasi justificare ca si accizele la alcool si tutun. Cei care consuma in exces (pt. ca ei vor fi cei mai afectati) produsele supuse acestei taxe au toate sansele sa ajunga obezi, deci mai predispusi la diverse afectiuni, afectiuni ce vor fi tratate tot din banii statului, adica ai nostri, ai tuturor - eventual va fi nevoie sa se pensioneze si anticipat pe caz de boala.
De ce sa platesc eu in plus spitalizarea unora care din nesimtire ajung cat basculanta?
Si eu consum produse din cele vizate, dar acestea trebuie consumate cu moderatie, vrei sa bagi in tine 15.000 de calorii pe zi, nu ai decat, dar plateste pentru asta.

Mosule tu nu intelegi faptul ca ajungi sa platesti pentru mancare, tutunul nu il mananci si alcoolul cu atat mai putin tine de sete dar aici e vorba de impozitarea mancarii. Nu zic ca bagi in tine ca spartu dar totusi mananci si bei un suc/zi de ce sa il platesti masi scump. Crezi ca toata lumea are bani mai ales acum sa traiasca sanatos. Cand esti la munca e mai usori sa iei o cola si o bucata de pizza. Gandeste-te acum ca pe astea paltesti acum mai mult, iti este mai bine?
Skip ads

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Corsafuhrer a scris:
vladf a scris:Eu astept comentariul lui D_M_G si a lui doru_a dar le recomand celor care au votat manelistul sa stea in banca lor, sa sufere-n tacere.

Deci, toti cu popcornul in brate!


1. Initiativa acestei taxe apartine ministrului UDMR al Sanatatii, Cseke Atilla. UDMR pe cine a sustinut la prezidentiale? Nu cumva pe Geoana? Nu ar fi fost ei oare la guvernare si intr-un eventual guvern Iohannis.
2. Initiativa nu este chiar atat de rea, avand aceeasi justificare ca si accizele la alcool si tutun. Cei care consuma in exces (pt. ca ei vor fi cei mai afectati) produsele supuse acestei taxe au toate sansele sa ajunga obezi, deci mai predispusi la diverse afectiuni, afectiuni ce vor fi tratate tot din banii statului, adica ai nostri, ai tuturor - eventual va fi nevoie sa se pensioneze si anticipat pe caz de boala.
De ce sa platesc eu in plus spitalizarea unora care din nesimtire ajung cat basculanta?
Si eu consum produse din cele vizate, dar acestea trebuie consumate cu moderatie, vrei sa bagi in tine 15.000 de calorii pe zi, nu ai decat, dar plateste pentru asta.


cred ca te grabesti un pic cu concluziile
tutunul si alcoolul dauneaza atat consumatorilor dar si celor din jurul lor
de cand mancatul de prajituri provoaca accidente, crime ?
o sa aresteze conducatori auto ca se afla sub influenta unei " amandine" ?
nu ai voie sa mai consumi ciocolata in timpul orelor de munca ?
ce-i porcaria asta ?
te pomenesti ca o sa interzica mancatul de bomboane copiilor sun 16 ani, nu ?
fumatul pasiv exista si este f daunator
de cand o "shaorma cu de toate" dauneaza pasiv ?
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
daca ai bani sa mananci shaorma si sa bei cola zilnic, sigur nu te afecteaza cresterea de 1%.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu confundati o savarina sau amandina cu fast-food unde intra hot-dog, hamburger, aripioare prajite, shaorma etc.
Evident ca pe guvernanti ii doare de bani la buget si mai putin de sanatate mai ales ca la noi nu a prins sistemul fast-food ca in alte tari scapate la capitalism.
Un fel de fast-food este si in Asia, acolo gasesti pe strada supe, orez cu serpi ... diferenta e ca la ei e bio si la noi cu E-uri.
Tendinta la noi este cu catering si in curind cu autoserviri, mincare romaneasca gatita bine.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Diseara va pun de pofta,una fotografie...ultima savarina mancata de URAGAN la Sovata...Craciunul asta. Martor la savurarea prajiturii este liberlamare. Voi pune aceasta poza poate...cand mi-o fi pofta,sa am de unde pofti. Evil or Very Mad Altora,am sa le recomand sa nu pofteasca la savarina mea. Crying or Very sad
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Se intampla ceea ce spuneam ca o sa se intample si ceea ce era logic sa se intample: se incearca sa se scoata bani din orice pentru a aduce bani la buget. Iar structura bugetului dovedeste ca nici nu se va schimba nimic pentru a atrage bani in tara, pentru ca e facut tot pentru a servi intereselor clicii pitiponco-maneliste care ne conduce acum.

@Corsafuhrer
Amice, inceteaza sa citezi otv-ul si incearca sa gandesti cu capul tau.Te vei simti mult mai bine, chiar daca vei mai si gresi. Ca la modul in care pui problema, intotdeauna vei gasi alti vinovati decat cei pe care ii sustii. Chiar daca ar fi fost un guvern total PDL, tot ai fi gasit vreunul de la PSD sau PNL pe undeva prin subsolurile ministerelor pe care sa dai vina, in loc sa vezi adevaratii vinovati. Si daca tot nu ti-e clar de ce ministrii UDMR au primit ministerele de sacrificiu, iti spun eu: tocmai pentru ca cei ca tine sa aiba pe cine da vina pentru niste masuri care oricum basescu le vrea luate, in loc de a banui pe preaiubitul conducator de tradare.
Cat despre cei care mananca prea mult, o dai in nesimtire. Maine poimaine o sa vina basescu si o ne spuna ca trebuie sa alocam la liber maxim 1litri de ulei si 500grame de carne pe cap de locuitor si tu o sa gasesti vreo scuza si pentru asta. Pai tocmai asta inseamna libertatea frate, sa mananc cat vreau si ce vreau, atat timp cat mi-am platit taxele la stat, castigand astfel dreptul la un pat in spital. Sau cumva te oftica ca eu am mai mult si pentru asta vrei sa ma inpozitezi mai mult ca sa ma aduci la nivelul tau? Atunci hai in comunism tata, sa avem toti la fel, si cei puturosi si cei harnici, si cei prosti si cei inteligenti. Ca doar asta inseamna comunismul: sa impartim un rahat, dar macar sa-l impartim egal. De fapt, haideti in Neanderthal: nu ne trebuie haine, nu ne trebuie masini, nu ne trebuie carti, nu ne trebuie nimic altceva in afara de mancare si sex.

Si ceva la care sa va ganditi cand mai spuneti ca constrangerile sunt scuzabile:
http://stirileprotv.ro/stir...ina-gimnasti.html
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
@dodo_13,ce dor imi era de avatarul tau. Nu-i poti aplica lu' tovarasu'...o savarina sub nas? Smile
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mancarea ca mancarea, da voi ati vazut ca benzina e mai scumpa decat in Germania? Laughing
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
V-a intrebat cineva de vreti in Europa? Un referendum,ceva? Sau referendumurile se fac sa mai scurgem tara asta de niste paralute. Europa am vrut,Europa am avut. Sa ne fie de bine...sau sa traim bine?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR