Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • pedro12

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Un an nou mia bun !!!! Am si eu o problema pentru cunoscatori. Am un vectra b caravan x20 dtl si tine frana de mana sus (la ultimul catel) Am citit pe forum ca as putea regla ceva din interior dar nu stiu ce am pe spate si daca merge reglat ceva. Am de fapt si pe spate discuri ca si pe fata Multumesc anticipat Very Happy Rolling Eyes
Skip ads

  • wlf

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
posteaza la Cum sa ...? aici cam greu intra lumea
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Scoti burduful de la frana de mana si o sa vezi un cablu prins de levierul franei prin intermediul unui surub. Strangi surubul pana iti tine corect. Dupa reglaje, recomand sa tragi de cateva ori frana, apoi sa ridici masina si sa vezi ca rotile se invart usor. Daca strangi prea tare cablul, risti sa mergi cu rotile infrannate si nu-i bine.
Succes !
  • sorin.george

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2009

  • Mesaj Privat
asta in cazul incare masina mai are si saboti ptr frina de mina care permit reglajul daca nu trebuie inlocuiti .frina de mina are saboti pe interiorul discului.bafta
Skip ads

  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
x20 dtl are mai mult ca sigur tamburi pe spate (asa e la a mea si tot x2,0dtl am), desfa tamburii si verifica sabotii daca sint buni si suprafata tamburului daca sint uzati pe interior (eu iam laut la strung sa-i indrept) si apoi reglaje .pozitia franei de mana isi va reveni singura dupa reglaje .
  • RaDuCu_CostEL

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ionutzmi a scris:x20 dtl are mai mult ca sigur tamburi pe spate (asa e la a mea si tot x2,0dtl am), desfa tamburii si verifica sabotii daca sint buni si suprafata tamburului daca sint uzati pe interior (eu iam laut la strung sa-i indrept) si apoi reglaje .pozitia franei de mana isi va reveni singura dupa reglaje .

Are discuri pe spate ca e cavan. Si eu am x16xel caravan si tot discuri are pe spate.
In legatura cu problema , ti-au spus si baietii mai sus sa desfaci capacul ala de la frana de mana si sa strangi si daca nici asa nu tine , singura solutie ramane sa schimbi placutele.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR