Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • opelgts2

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 2005 Z1.9DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
in primul rand un an nou cat mai bun pentru toti cei din club opel.
Am niste erori pe masina,si unde am fost eu sa.i fac o diagnoza nu a reusit sa intre in soft.ul masinii,un program KTS ,
pe computerul masinii mai am un gen de computer care imi arata ceva erori,de cca 3 zile,si nu reusesc sa le detectez,am programare la reprezentanta Opel de la Bacau tocmai pe saptamina ce vine,as vrea sa stiu daca se intimpla ceva ,caci mai am simptome de punere in nas cca 2/3 sec,in treapta 2/3 imi pune masina in genunchi,parca te.ar strange cineva de gat si nu ai avea aer,ce ar putea fi?cel cu diagnoza mi.a zis ca acele erori sa nu fie din calculatorul de la motor,dar masina se infinge normal,chestia aia ca strans de gat face cand si cand.in rest functioneaza ok.

specific ca acu cca 3 zile totul era o oooooooooooooooooo,acum am acele erori.stocate 3 la nr ,dar nu le stiu ce inseamna.

astept ceva sugestii.multumesc mult
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
si doar ti-am spus ca ai diagnoza moca de la mine.cu opcom.kts-ul nu face fata la masina ta, din cate vad eu.
  • opelgts2

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 2005 Z1.9DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
marian_sro,.,.salut marian,am fost ieri la almasanu si are KTS.ul la o gramada de bani si am zis ca ar fi mai mult decat bun,dar degeaba,nu.i permitea sa intre in sistem.
  • alex1978

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2006

  • Mesaj Privat
sal cum ai reusit sa faci testmode ca eu am butonat pe acolo la mine si nu prea am resusit
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
1.almasanu din cate stiu e specializat pe vw.cu tot cu diagnoze
2.kts de la bosch vinde tutuianu.el e dealer.si e minim 2000 de euro.
3.opcomu stii cat e.si din ce stiu eu opcom e peste kts la opel.sau poate vrei sa faci diagnoza la avioane de masini care is cate 2 in romania.
4.oferta e valabila dar daca te mai aud ca te duci pe la toti devine nevalabila.
5.du-te si da 150 ron la reprezentanta ca de la diagnoza se repara masina singura.
  • opelgts2

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 2005 Z1.9DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
alex1978

sal
tii apasat mai indelung pe butonul seting dupa care apesi butonul cu BC si tot apesi pina.ti da toate imformatiile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR