Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ionutgl

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salut tuturor . Am tot cautat pe forum da nu am gasit nimic sa ma lamureasca asa ca daca am postat gresit iertati-ma.Am o astra y17dt si am mufa trasa din fabrica am cumparat o maneta si am fost la opel pentru activare toate bune si frumoase, pana cand am facut proba si am vazut ca nu merge cu toate ca pe tech2 aparea cruisse control present cei de la opel mi-au spus ca trebuie trase 3 fire in ecu respectiv in pinii 28 44 62 si acum nu stiu ce sa mai cred ca pe forum gasesc ca in momentul cand am instalatia trebuie doar activat Sad
  • gynelln

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut,
Sfatul; meu este sa verifici in mufa ECU daca firele care pleaca din maneta au continuitate pana in mufa. Eu nu am avut firele trase....
si mam chinuit eu sa le trag..... ar mai fi ceva:incearca sa ridici cu picioarele pedalele de fran si de ambreiaj si sa cuplezi CC, sa nu cumva sa nu faca contact bine vre-un swich de la vreo pedala.
  • Antrenorul

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut ,
Firele tale sunt trase doar pana la mufa (X2) din panoul ce desparte compartimentul motor de habitaclu.
Cu alte cuvinte instalatia de motor nu este pt.model cu CC si tr sa tragi tu 3 fire la ECU
E greu sa tragi firele de la mufa X2 la ECU eu unul as opta sa trag alte fire de la maneta direct la ECU exista un dop de cauciuc in panoul despartitor si poti trece pe acolo cablajul e relativ simplu!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR