Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • Gaby9090

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2013

  • Mesaj Privat
am si eu o tigra din 95 si daca nu las motorul sa se incalzeasca cam 10-15 min merg o bucata cu ea cam 500-600 m si se opreste brusc.Ma poate ajuta cineva cu o parere?
  • TigrulBlue

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Daca ma pot baga si eu in discutie..Si eu patesc la fel : La rece motorul merge in mintile lui,nu se opreste in mers merge totul bine.Cum a inceput sa se incalzeasca..incepe cand scot din treapta de viteza si trec pe N,brusc scade turatia si moare motorul.( nu se intampla mereu).
La fel si daca dau treapta inversa,4-3 de la turatie 3000 (treapta-4-)--->treapta 3.
Mentionez ca : Am curata Egr-ul,nu am gasit cine stie ce..pe el si am impresia ca acea garnitura de la pistonas s-a dus.Corpul clapetei curatat,si senzorul de pe ea,+garnitura noua la corp clapeta acceleratie,Baterie noua ,bujii noi ngk 2 electrozi,fise noi,.Schimbul Ulei-Filtre facut,.Si tot nu stiu ce sa ii fac.Niciun mecanic nu ii da de cap.
PS:Am Schimbat pompa de benzina originala BOSCH cu una pentru Cielo,Se poate sa fie de la pompa?Pana nu o schimb nu stiu..
Multumesc celor care au citit tot acest text.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
erori stocate ai?
sa nu fie vreun senzor
nustiu daca se considera reclama desi nu ar trebuii intra pe wwwpuncttigrapunct ro si gasesti tot ce iti trebuie despre problema ta pentru ca sigur s-a discutat despre problema ta pe forum
daca se considera reclama siteul rog un moderator sa il stearga desi nu ar fi reclama deoarece este indrumare catre rezolvarea problemei si suntem tot club opel tigra
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR