Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • axax
  • OP
  • 3 mesaje
  • din 12 Jan 2010
  • Frontera 1995 opel x20se
  • Bucuresti
  • axax

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1995 opel x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2010

  • Mesaj Privat
va salut !
sunt posesorul unui frontera an 95 si am o problema cu tractiunea fata,am fost la service si m-i s-a spus ca trebuie schimbat ansamblul de angrenare roata stanga fata adica un cuplaj cu niste rulmenti ,daca ma poate ajuta cineva de unde pot cumpara acest AUTOLOCK HUB la mana a 2 a sau daca are cineva il rog sa posteze aici,mai am nevoie de ambele semnale de langa faruri,eventual si un far stanga ,si semicasetele de directie,va multumesc si sper sa fi postat unde trebuie azi m-am inscris.
Skip ads

  • thunder rock

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ai postat unde trebuie insa second e cam greu sa gasesti huburi Incearca sa iei manuale de la AVM .Traco la bucuresti ar trebui sa aiba
  • axax
  • OP
  • 3 mesaje
  • din 12 Jan 2010
  • Frontera 1995 opel x20se
  • Bucuresti
  • axax

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1995 opel x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2010

  • Mesaj Privat
multumesc pentru raspuns .. mai astept poate totusi e cineva care are sau ma indruma undeva sigur.
  • axax
  • OP
  • 3 mesaje
  • din 12 Jan 2010
  • Frontera 1995 opel x20se
  • Bucuresti
  • axax

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1995 opel x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2010

  • Mesaj Privat
nu pot trimite mesaje private adresa mea de email este urafus@yahoo.com, pt cel care mi-a trimis mesaj in inbox,multumesc !
Skip ads

  • florin_darabut

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Arad
  • Masina: Frontera 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
axax a scris:va salut !
sunt posesorul unui frontera an 95 si am o problema cu tractiunea fata,am fost la service si m-i s-a spus ca trebuie schimbat ansamblul de angrenare roata stanga fata adica un cuplaj cu niste rulmenti ,daca ma poate ajuta cineva de unde pot cumpara acest AUTOLOCK HUB la mana a 2 a sau daca are cineva il rog sa posteze aici,mai am nevoie de ambele semnale de langa faruri,eventual si un far stanga ,si semicasetele de directie,va multumesc si sper sa fi postat unde trebuie azi m-am inscris.


Vezi ca mrl-urile(autolock hub) trebuie sa le schimbi pe ambele ca sa aibe uzura la fel,iar eu te sfatuiesc sa cumperi manuale si noi facute de AVM.semicaseta eu zic ca nu are rost sa cumperi noua fiindca este destul de scumpa in jur de 300E dar poti sa mergi la un mecanic care are presa de scos si ti-o scoate,mergi la un strungar si iti face bucsele alea din cauciuc de tank si merg mai mult si bine.semnalizatoarele cel mai bine pe la dezmembrari pe net sau pe l;a voi pe acolo.
  • florin_darabut

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Arad
  • Masina: Frontera 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Vezi pe www.t-max.ro
Trimitele un mail si intreaba daca mai au pe stoc mrl frontera sport
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR