Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:da` bradul sa si-l puna in casa la mama lui ... ca nu-i "regele soselelor" chiar daca are placuta din bazar in geam ... si nu-i singur pe strada ...

Cipiotul a scris:
Regulament a scris:4. Forumul NU trebuie confundat cu un CHAT. Mesaje care nu aduc nici un aport de informatie si sunt de genul "Marfa", "Esti tare", "Beton", etc. sunt interzise.


cred ca tot aici se incadreaza si posturile voastre: "...", " Very Happy "


ok deci... tru primul
Skip ads

  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
ratoiu2001 a scris:
Daci a scris:Daca tot o dam in cocalareala, va zic ca eu numai pe ceata densa (din aceea in care nu poti conduce peste 40km/h) aprind farurile de ceata din spoilerul fata, alea de jos care da bine la smechereala. Cand vad pe altii ca aprind toate becurile de la masina, pentru ca au butoane in bord...ma lasa rece si-mi face trimitere, gandul meu, la anumite rezultate de teste de inteligenta.
Multumesc celor care m-au inteles!


Si unde ar fi problema ca eu merg cu proiectoarele aprinse? Mai era unu (parca din Constanta), tot din rasa ariana, ca si tine de altfel, care avea la semnatura ceva de genul " toti care merg cu proiectoarele aprinse ziua sunt prosti". Nu cred ca te-a jignit nimeni, asa ca pastreaza parerile de genul asta DOAR pentru tine. Cat despre farurile after-market de genul asta, fiecare isi impodobeste bradul cum vrea....

proiectoarele sunt de ceata ... pe ceata sa le folosim si nu doar pentru ca arata bine masina cu ele aprinse !
despre farurile "dayline" / "devileyes" sau cum se mai numesc ... parerile sunt impartite si atata timp cat cuiva ii plac farurile astea si nu tine doar pozitiile aprinse ... eu "sunt pentru"
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
proiectoarele se folosesc pe timp de ceata ,daca le folosesti aiurea risti sa ti iei amenda de la nenea gaboru
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ratoiu2001 a scris:Si unde ar fi problema ca eu merg cu proiectoarele aprinse? Mai era unu (parca din Constanta), tot din rasa ariana, ca si tine de altfel, care avea la semnatura ceva de genul " toti care merg cu proiectoarele aprinse ziua sunt prosti". Nu cred ca te-a jignit nimeni, asa ca pastreaza parerile de genul asta DOAR pentru tine. Cat despre farurile after-market de genul asta, fiecare isi impodobeste bradul cum vrea....

Io iti doresc sa te amendeze politia pe tema proiectoare pana iti vor intra chilotii in c.r si iti vei sparge proiectoarele cu ciocanul ca sa nu i se mai para gaborului ca le ai aprinse!
Intr-adevar fiecare isi impodobeste bradul cum vrea, chiar si cu c...t!
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Trebuia sa se strice si topicul asta, asa se intampla mereu cand sunt pareri contradictorii. Si eu sunt cocalar dupa voi, si eu obijnuiesc sa merg cu proiectoarele de ceata ziua sau noaptea, chiar daca nu e ceata. Stiu ca pot lua amenda, dar nu am cum sa incurc ceilalti participanti. Si ar cam trebui sa o lasati balta cu corectitudinea asta, ca ele sunt de ceata si numai pe ceata trebuie aprine. Asa trebuie, eu le aprind si alta data, fara sa deranjez pe altii, stiu la ce riscuri ma supun, daca iau amenda iau pe pielea mea. Si vorba de brad...nu poate obliga nimeni pe nimeni sa si-l tina acasa. Poate mie mi se pare ca ai o masina foarte urata, asa stock cum e, acum ce, iti zic sa nu mai iesi cu ea pe strada? Mai baieti, poate ca sunt eu mai mic, dar un lucru il stiu mult mai bine decat voi! Acela sa respect si parerile celorlalti, chiar daca nu sunt de acord cu ele. Vad ca la voi e ... ori asa ca voi, ori restul sunt niste batuti in cap. Treaba voastra, nu mie se pare deloc frumos si echitabil. In rest, mult respect si scuze de off-topic
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Crezi tu ca nu deranjezi pe altii. Eu am si uitat ca am la masina proiectoare, le-am aprins decat de 2 ori. Hai maxim 3.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:si eu obijnuiesc sa merg cu proiectoarele de ceata ziua sau noaptea, chiar daca nu e ceata.

Banuiam asta!
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ursu/\82 a scris:
ratoiu2001 a scris:
Daci a scris:Daca tot o dam in cocalareala, va zic ca eu numai pe ceata densa (din aceea in care nu poti conduce peste 40km/h) aprind farurile de ceata din spoilerul fata, alea de jos care da bine la smechereala. Cand vad pe altii ca aprind toate becurile de la masina, pentru ca au butoane in bord...ma lasa rece si-mi face trimitere, gandul meu, la anumite rezultate de teste de inteligenta.
Multumesc celor care m-au inteles!


Si unde ar fi problema ca eu merg cu proiectoarele aprinse? Mai era unu (parca din Constanta), tot din rasa ariana, ca si tine de altfel, care avea la semnatura ceva de genul " toti care merg cu proiectoarele aprinse ziua sunt prosti". Nu cred ca te-a jignit nimeni, asa ca pastreaza parerile de genul asta DOAR pentru tine. Cat despre farurile after-market de genul asta, fiecare isi impodobeste bradul cum vrea....

De ce li se spune proiectoare de ceata?sa mergi cand e ceata, nu noapte si nu ziua. Daca faci parte din aia care merg cu proiectoarele aprinse ziua, ti-as spune vreo doua dar ma abtin


Alegerea iti apartine.
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
da...adevarul e ca am cam chiulit de la orele de romana, mai scap cate o greseala, ma astepta sa imi arunci in fata asta. Da nu-i nimic, am gresit, asta e. Faza este ca nu ma prea afecteaza ca vine corectarea de la tine. Iar de faza cu deranjatul...crede-ma, proiectoarele mele nu deranjeaza pe nimeni, nici macar cand ma opreste politia sa imi dea amenda. Bat in jos, si nu au lumina puternica, si stiu foarte bine ca mai tare bate faza scurta decat ele.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ce amenda sa-ti dea politie care nu cunoaste legea si oricum n-are chef s-o aplice?
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu de ce nu se trezeste si politia romana din hibernare si din prostie si incepe sa aplice legea corect si egal pentru toti.
Sa mai vad atunci proiectoare ziua, xenon (aici intru si eu dar le-as scoate fara nici un regret), bull-bar pe vw passat si multe altele.
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pai poate nu e doar vina politistului. Si stiu persoane care au luat amenda pentru neadaptarea luminilor la conditiile de trafic pentru ca aveau proiectoare aprinse. Daca polistul vrea, iti da amenda. Dar nu are rost sa discutam aiurea si sa facem si topicul asta ..of topic. Revenind, nu am nimic impotriva ledurilor puse in loc de pozitii, si nu ma incurca deloc.
Skip ads

  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Voi va plangeti de proiectoare de ceata aprinse ?
Eu m-as plange ca in ultimul timp am vazut foarte multe masini pe timp de noapte mergand doar cu unul dintre faruri cu faza scurta functionand,ce ziceti? Si cam la 50 % dintre ei nu le functiona farul din stanga.....zica ca e motociclist vazut din sens contrar ! Evil or Very Mad
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Au ajuns si in Italia devileye dar facute artizanal Very Happy . masina AlfaRomeo, sofer nas rosu, bujori in obraji, par roscat, zimbetul dupa urechi dar avea farurile incercuite cu leduri albastre Shocked ce mai beton
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eddie a scris:Voi va plangeti de proiectoare de ceata aprinse ?
Eu m-as plange ca in ultimul timp am vazut foarte multe masini pe timp de noapte mergand doar cu unul dintre faruri cu faza scurta functionand,ce ziceti? Si cam la 50 % dintre ei nu le functiona farul din stanga.....zica ca e motociclist vazut din sens contrar ! Evil or Very Mad
foarte bine zis ! si...intre noi fie vorba, schimba poza de la avatar, cu proiectoarele aprinse, ca o sa te catalogheze colegii drept cocalar, si in plus, nu ai voie sa le aprinzi ziua Smile
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@Iscander_88 fa-ne un bine si pastreaza-ti comentariile off-topic.Am inteles ca tu esti cel mai bun si pentru tine lege nu exista.Esti vecin cu seful de post din Cobadin,Cumpana?
P.S. Lasa ironiile la o parte si completeaza-ti CORECT semnatura.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cine esti tu, straine? De iti permiti sa atragi atentia unui roman ca nu respecta legea. Chiar consideri ca ai prea multi dinti in gura?
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca se revolta Eddie, toata stima si scuzele de rigoare. Asa ca vreti voi sa mai aveti un mesaj in plus, ma abtin.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Deja ai facut o obsesie cu contorul ala de mesaje. Da' e mai bine cu asta decat cu obsesia proiectoarelor aprinse non-stop sau a carnatilor de leduri pusi pe masina.
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Mai baieti, eu va las. Am altele mult mai importante de facut decat sa stau in fata calculatorului si sa ma cert aiurea si prosteste. O zi buna si astept cu nerabdare sa ma intorc acasa, sa vad cu inceracti sa ma mai atacati...a inceput sa imi placa, si cred ca am sa deschid si un topic cu asta diseara, sa nu mai poluam alte topicuri aiurea.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR