Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mh03enj

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut.Am si eu o problema cu masina cand sunt in statzionare la relanti si iau viraj stanga sau dreapta imi oscileaza turometru (in scadere).De ce?
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pentru ca ai servo pe cureaua de accesorii si cand iei viraj apare sarcina in plus. In mod normal ar trebui sa fie insesizabil. La fel fluctueaza si luminile la viraj pe loc.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mh03enj a scris:Salut.Am si eu o problema cu masina cand sunt in statzionare la relanti si iau viraj stanga sau dreapta imi oscileaza turometru (in scadere).De ce?


Colegu`, nu ai inceput bine deloc. Din doua posturi, ai spus numai balarii. Spune ce masina ai, motorizare, an de fabricatie, etc. Daca e nevoie spune si culoarea.
Tu nu spui nimic...........
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
denisCT a scris:Pentru ca ai servo pe cureaua de accesorii si cand iei viraj apare sarcina in plus. In mod normal ar trebui sa fie insesizabil. La fel fluctueaza si luminile la viraj pe loc.

Gresit , la Astra din 1999 servodirectia este electrica si nu se afla pe cureaua de accesorii dar un dram de adevar ai spus, la virare stanga dreapta , motorul de la servo directie consuma un curent cam de 60-80 Amperi , infranand alternatorul care este pe cureaua de accesorii .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR