Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • AlyAly

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
opel vectra b caravan 2001. am un scartait pe spate, am schimbat amortizoarele si arcurile. scartaitul insa nu a disparut. ce sa fie ? bucsile de la bratul de suspensie ?
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pe spate ai niste bucse pe bratele inferioare cu bila de teflon in interiorul unei protectii aia se sparge in timp si apare acel scartait la cea mai mica miscare ,se remediaza prin schimbare ori se unge cu spray de vaselina lichida.Multi au schimbat bucsi amortizore ,amortizoare ... mai ales ca este foarte suparator zgomotul si se aude la cea mai mica denivelare.
P.S. Gauresti protectia care oricum e strapunsa introduci acolo teva spray-ului si tii pana iese peste tot,ori altele erau cam 50-60 ron bucata Bilstein ...alegi o improvizatie sau lucru nou.
  • AlyAly

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
mecaNIK a scris:Pe spate ai niste bucse pe bratele inferioare cu bila de teflon in interiorul unei protectii aia se sparge in timp si apare acel scartait la cea mai mica miscare ,se remediaza prin schimbare ori se unge cu spray de vaselina lichida.Multi au schimbat bucsi amortizore ,amortizoare ... mai ales ca este foarte suparator zgomotul si se aude la cea mai mica denivelare.
P.S. Gauresti protectia care oricum e strapunsa introduci acolo teva spray-ului si tii pana iese peste tot,ori altele erau cam 50-60 ron bucata Bilstein ...alegi o improvizatie sau lucru nou.


pe bratul inferior unde mai exact ? si ca sa le schimb e nevoie de presa ?
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Obligat presa,bratul e foarte subtirel si se deformeaza usor,eu asa fac poate a incercat cineva si a reusit eu nici nu incerc macar.
  • AlyAly

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
precizez ca pe partea dreapta spate, nu imi sta nici roata dreapta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR