Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Mai demult am intrat pe un forum, tot despre masini. Dupa 2,3 mesaje, am iesit si nici ca am mai intrat vreodata acolo. De ce? Pentru ca eram nou, am scris un mesaj unde nu trebuia, si toti mi-au sarit in cap. Am vazut si pe forumul nostru persoane noi care nu citesc regulamentul, nu sunt atenti,sau pur si simplu nu stiu si posteaza unde nu ar trebui. Alte persoane deschid un topic cu o intamplare in care au gresit, si cer ajutorul...Unii ii atentioneaza, unii ii ajuta,alti...ii ,,mustreaza'' . Haideti sa fim mai intelegatori cu cei care gresesc (doar suntem cu totii oameni) si sa trecem cu vederea...iar daca nu avem cu ce ajuta, macar o vorba buna, sa nu ii mai certam si noi... Va multumesc pentru intelegere Wink
Skip ads

  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sunt de acord cu cu tine
ce ma deranjeaza pe mine sunt cei care au intrat pe forum doar pt a vinde masini -opel sau alte modele-.,au zeci sau sute de mesaje cu vanzari.
sper ca nu am suparat pe nimeni ,asta e parerea mea.
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Sunt de acord ca cei sa zicem care au pana in 10 mesaje sa fim mai intelegatori cu ei in caz in care posteaza gresit sau ceva
Iar vizavi de cei care vand masini.. sa stea in sectiunea lor si sa vanda. nu vad un lucru rau in a vedea care este o parte din piata de masini din Romania.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
1: propun scoaterea din legalitate postarii inutile, puncte amenda, puncte penalizare, permis luat si in ultima instanta puscarie ca nu se mai poate asa ceva.

Chiar asa jignitor ti s-a parut ca ti s-a atras atentia?
Chiar asa greu e sa citesti un regulament scurt si de bun simt?..
Acuma serios...
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:Alte persoane deschid un topic cu o intamplare in care au gresit, si cer ajutorul...Unii ii atentioneaza, unii ii ajuta,alti...ii ,,mustreaza'' .

Bre, aici bati apropouri la mine! Very Happy
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
La treaba cu anunturile de vanzare sunt perfect de acord.
La un moment dat a aparut un anunt cu un bmw,era primul post al lui pe clubopel, cand am vazut am facut un comentariu despre chestia asta, si s-a gasit cineva (admini sau cine stie...) sa-mi stearga mesajul pe motiv de Offtopic
Asa ca...ce sa mai zic
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
vladf a scris:1: propun scoaterea din legalitate postarii inutile, puncte amenda, puncte penalizare, permis luat si in ultima instanta puscarie ca nu se mai poate asa ceva.

Chiar asa jignitor ti s-a parut ca ti s-a atras atentia?
Chiar asa greu e sa citesti un regulament scurt si de bun simt?..
Acuma serios...
Nu ma deranjeaza cand cineva imi atrage atyemtia, si nu crted ca mi s-a intamplat pe forumul asta. Dar sunt persoane care scriu, iar dupa alte vreo 10 care ii trag atentia. Sinecr, iti trece tot cheful sa mai scri sau discuti cu cineva.
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:
Iscander_88 a scris:Alte persoane deschid un topic cu o intamplare in care au gresit, si cer ajutorul...Unii ii atentioneaza, unii ii ajuta,alti...ii ,,mustreaza'' .

Bre, aici bati apropouri la mine! Very Happy
Laughing nu bat apropoul la nimeni Laughing
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Iaca de asta am propus sa fie si un live chat...Vor mai dispare din posturile inutile si neadecvate.
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
vladf a scris:1: propun scoaterea din legalitate postarii inutile, puncte amenda, puncte penalizare, permis luat si in ultima instanta puscarie ca nu se mai poate asa ceva.

Chiar asa jignitor ti s-a parut ca ti s-a atras atentia?
Chiar asa greu e sa citesti un regulament scurt si de bun simt?..
Acuma serios...


Prieteneste ar fi sa ii atragi atentia dar in acelasi timp si ajutat... eu asa procedez.. in fiecare rau e umpic de bine, lasa vlade, nu-ti fa griji, sunt lucruri mai grele in viata Smile

p.s vad ca esti suspendat bolovanule Rolling Eyes
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sunteti siguri ca vreti un club format din oameni care nici macar nu se sinchisesc sa citeasca un regulament? Sau se inregistreaza doar ca sa le rezolve altii problemele? Rolling Eyes Ar trebui ca userii noi sa nu aiba acces la "Probleme tehnice".
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Normal ca nu vrem asta. Dar daca unul scrie gresit, e de ajuns sa ii spuna cineva ,,vezi prietene, nu e bine unde ai pus, este in paetea ailalta, fi mai atent'' nu sa sara toata lumea in capul lui, sa-i reprojeze ,,CITESTE REGULAMENTUL< DUPA CERE AJUTORUL!'' Toti am ajuns aici si am avut macar odata nevoie de ajutor. Si inca ceva...nu e vorba doar de postari gresite, e vorba si pataniile unora, sau ma bine zis gafele lor...care povestesc cum au dat de belea, si , ca tot omul, vrea sa iasa. Atunci sunt 2 posturi de bine, alte 5 care il cearta...
Skip ads

  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Incep prin a itera o idee care, din pacate, in ultimul timp nu prea mai prinde la romani. Anume, sa "re-inventam" toleranta oameni buni!Fata de oamenii de langa noi, fata de straini, fata de prieteni, fata de noi insine pana la urma! Pe zi ce trece, romanul este din ce in ce mai stresat, mai nervos, mai intolerant...mai si mai...
Nu stiu daca eu sunt cel in masura sa dau sfaturi, insa sigur ma simt dator sa incep aceasta "campanie" aici, pe acest forum. De ce?...iar nu are rost sa explic, nici acest forum nu este departe de realitatea de langa noi...doar noi suntem aici, tot romanasi, fiecare cu ale lui.
Aici, pana la urma, ideea de a ne ajuta intre noi, daca nu cu fapte, pana si cu o vorba buna, tot consider ca poate conta. Informatii, intalniri, toate acestea fac sa ne simtim o "comunitate", cu bunele si cu relele ei. Hai totusi, mai ales in aceasta perioada in care vin sarbatorile, sa scoatem la iveala cele bune si sa incercam sa dam la o parte cele rele.
Toleranta pe care eu incerc sa o inoculez se refera mai mult la relatiile "inter-umane". Sa renuntam macar pentru o perioada la mistouri si caterinca ( la care, din pacate, suntem foarte buni ), pe acestea sa le gasim la sectiunile respective Smile. Sa tratam partenerii de discutie cu acelasi respect cu care ne-am trata pe noi insine. Credeti ca se poate?...Am mai postat undeva notiunea de "toleranta in limbaj". Oare ce zic moderatorii? Oare ce ziceti voi?...Astept pareri...
P.S. Cred ca acest topic ar trebui sa aibe un "up!" din oficiu, saptamanal, sa ne sara in ochi tuturor...sa fie la "De vazut"...nu stiu, undeva unde sa ne aduca aminte permanent cine suntem, cine vrem sa fim si mai ales, cine TREBUIE sa fim!
Cu stima si respect,
Mihai_b
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Sa fim toleranti, primesc!
Dar sa nu devenim o ciorba de "n" mesaje cu acelasi subiect, din care sa nu mai intelegi nimic...
Si pana la urma au si mistourile savoarea lor, atata timp cat nu se intrece masura.
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Au, nu zic ca nu. Si mie imi place sa fac misto si sa tachinez lumea, dar noi vorbim de altceva. Aici este vorba de rautate in principal. Am spus mai sus cazuri si exemple, nu are rost sa repet asta...principalul este de a ajuta pe cineva daca putem, iar daca nu, macar sa il lasam in ,,durerea'' lui, sa u il mai certam si noi.... Inca o data, mistoul e una, un sfat e una, dar sa ii spui ca bine a patit si nu are drept de apel,e alta.
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Sunt de acord dar hai sa o luam si pe partea cealalta.
Daca ii intereseaza cu adevarat forumul si vor cu adevarat sa ramana...se adapteaza.corect?
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ai dreptate, nu ii putem lasa dupa capul lor pentru ca sunt noi, dar nici sa le retezam capul. Nu spun ca ar trebui sa fim total toleranti, caci sunt unii care chiar nu merita asta (exemple stiti destule, nu are rost sa mai insir). Trebuie doar sa ne abtinem cand cineva greseste (greseste, nu o face intentionat). Si nu e vorba doar de cei noi, ci si de cei vechi care ,,o dau in bara'' cu ceva si aici cer ajutorul...
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
De ceva timp, nu am mai intrat pe forum, nu am avut timp. De acum ceva vreme sunt mai liber, mai arunc un ochi pe forum. Revin la acest post, si sunt dezamagit ca a avut o asa mica reactie la colegi. Ma uimeste faptul ca ultimul post a fost acum aprox 6 luni...Sunt dezamagit ca nu este bagat in seama, cand vad multe alte posturi cu tot felul de prostii, unde in 2 zile se umlple 5 pagini...asta e...poate ca acest gen predomina intre noi. PS: Multumesc mult celor care si-au spus parerea, pro sau contra! a se considera si un up, probabil va mai atrage putin atentia
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:De ceva timp, nu am mai intrat pe forum, nu am avut timp. De acum ceva vreme sunt mai liber, mai arunc un ochi pe forum. Revin la acest post, si sunt dezamagit ca a avut o asa mica reactie la colegi. Ma uimeste faptul ca ultimul post a fost acum aprox 6 luni...Sunt dezamagit ca nu este bagat in seama, cand vad multe alte posturi cu tot felul de prostii, unde in 2 zile se umlple 5 pagini...asta e...poate ca acest gen predomina intre noi. PS: Multumesc mult celor care si-au spus parerea, pro sau contra! a se considera si un up, probabil va mai atrage putin atentia


dinacest motiv postez foarte foarte putin , cind bunul simt o sa revina ( poate niciodata ) o sa incep sa postez si sa ajut lumea asa cum am facut-o intotdeauna dar pana atunci totu e pe BANI , deja stau si ma intreb de ceva timp ce se promoveaza aici ajutorul prietenia ( intradevar am prieteni buni pe care i-am intilnit aici ) sau afacerile ? ca vad ca jumatate fac bani iar jumatate ajuta moca , macar sa o dam pe fata , nu ?

cu consideratie unu care ajuta
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Imi calc peste inima si rog un moderator sa inchida topicul...vad ca totul a fost in zadar, asta e acum.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR