Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • crystinel_oo

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2009

  • Mesaj Privat
SAl, as dori si eu un tutorial cum sa dau o planse de bord jos de pe o vectra c facelift din 2007, vreau sa o trimit la reparat si nu as vrea sa o brutalizez cand o dau jos pt ca e frig si nu as vrea sa rup vreo clema cum am facut la un 307 cand nu am avut un treiner pt treaba asta si at cand am desfacut plansa i-am rupt o clema pt ca nu stiam de ea si acum imi sartaie bordul Sad
Multumesc anticipat.
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Poate te ghidezi dupa aceasta schita,pana una alta.

  • crystinel_oo

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ceva mai detaliat are cineva
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Tu ai de gand sa carpesti bordul la o vectra din 2007 dar ti frica sa nu il "brutalizezi"? Pune mana pe un levier si scoate-l afara, oricum e distrus.
Skip ads

  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
ebi_cameleon82 id meu de mess iti explic acolo cum se face miscarea nu e greu deloc.
  • crystinel_oo

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2009

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Tu ai de gand sa carpesti bordul la o vectra din 2007 dar ti frica sa nu il "brutalizezi"? Pune mana pe un levier si scoate-l afara, oricum e distrus.

"prietene" MUCLES ! dc nu ma poti ajuta at nu am nevoi de vreun sfat din partea ta, cat despre partea cu carpeala nu gasesc o planse de bord pe nicaieri prin dezmembrari si sa o iau noua ar costa cam cat masina de o ai u ca si poza.... dar am vb cu niste baieti din targoviste care le repara si am vazut una reparat pe un a6 si arata ca noua, probleme la deschidera airbagului cica nu ar fii asa ca pana o sa gasesc sa iau o planse din dezmembrari o sa o reconditionez pe asta
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sa mori tu. Laughing Te pomenesti ca a ajuns vectra ca citroen - gasesti mai usor bombe nucleare decat piese de citroen.
Astept cu nerabdare anuntul de "prezentare" la vand/cumpar masina. Cool
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
impecabile, nebusita, sa nu uiti sa pui rezistentele!
Skip ads

  • crystinel_oo

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2009

  • Mesaj Privat
nu am de ce sa pun rezistente pt ca centralina, centurile si airbagul pasager le-am luat de pe una de anglia, iar iar airbagul sofer l-am gasit pe la hunedoara si l-am luat dar plansa de bord nu o gasesc nicaieri...
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pana la urma masina se repara pentru a fi vanduta sau pentru uzul personal ,este bine sa ne aduci la cunostinta si noua toate detaliile chiar cu lux de amanunt pentru a stii ce sa recomandam la oamenii care vor sa cumpere o masina, de ce sa se fereasca asta in cazul in care o repari pentru a fi vanduta in celalalt caz cum de ai ajuns in aceasta stare cu masina ?
  • crystinel_oo

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2009

  • Mesaj Privat
masina o repar pt mine, am luat-o dintr-o dauna totala facuta de un baiat istet. cat despre demontarea plansei de bord am rezolvat astazi lucru care e f simplu daca stii sa tii un torx in mana si ai putina indemanare timp de lucru max 4 h. Daca cineva are nevoie de un sfat ma poate contacta.
iar cat despre reconditionarea plansei de bord sunt nevoit sa recurg la treaba asta pt ca nu gasesc in dezmembrari asa ceva iar pret de nou e cam scumpa. am vazut masini(si masini scumpe nu OPEL ci X5, A6 si altele) cu plansa de bord refacuta si arata ca si noua pt ca se colanteaza din nou cu material si arata perfect si este si 100% functionala.
  • lori lori

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Alba
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2010

  • Mesaj Privat
am nevoie de plansa bord si capac volan pentru un opel vectra c,va rog ajutati-ma unde o pot reconditiona
Skip ads

  • lori lori

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Alba
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2010

  • Mesaj Privat
am nevoie de plansa bord si capac volan pentru un opel vectra c,va rog ajutati-ma unde o pot reconditiona
  • Cosmopolitu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2006 Z19 DTH-1910-110
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2008

  • Mesaj Privat
crystinel_oo ai reusit sa reconditionezi plansa ca mar interesa si pe mine da/mi un semn
  • crystinel_oo

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2009

  • Mesaj Privat
0729471393 bogdan il cheama pe baiat si e din targoviste
pe mine m-a costat 150 euro, a iesit impecabil
  • valy13

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salutare...caut sa cumpar plansa bord nesarita,cu volan stanga si airbag volan in 4 sp cu sigla de opel deci nu englezeasca,ma poate ajuta cineva?ms
  • Raul Paltineanu

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2007 z1.9dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2007

  • Mesaj Privat
crystinel_oo
Pune si tu te rog o poza doua cu plansa reconditionata sa vedem si noi cum iese.
  • geodani70

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2010

  • Mesaj Privat
chiar asa pune ceva poze sa vedem si noi merita sa facem traba asta,stima
  • iuly_ang

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cat a durat toata treaba? a mea a fost imbracata o data de vechiul proprietar dar de mantuiala si as vrea sa o fac iar.
  • crystinel_oo

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2009

  • Mesaj Privat
daca va uitati in garajul meu o sa vedeti o parte din planse mai exact partea sofer.
avand in vedere ca nu am gasit sa o cumpar sh pt ca difera fata de cea veche am fost nevoit sa o reconditionez, arata foarte bine dar este diferenta intre cea reconditionata si cea originala, dar cum am zis se merita in cazul in care nu o gasiti sh altfel NU, pentru ca pt o diferenta mica de bani de la 150 euro reconditionarea la 200-250 cat este una sh nu se merita. una peste alta sunt foarte multumit de cum a iesit si o sa pun si o poza cu tot bordul.
ca si timp de lucru cu putina indemanare nu trebuie sa dureze mai mult de vreo 2 ore, este foarte simplu de demontat singura problema pe care am intampinat-o eu a fost air-bagul sofer pe care nu stiam cum sa-l dau jos dar cu multa perseverenta am reusit intr-un final.
DECI: daca nu aveti o alternativa, atunci reconditionati-o ! ca si munca pentru demontare nu e complicat, la montare nu aveti cum gresi pt ca nu se potrivesc mufele unele in locul altora doar trebuie avut grije la suportii ei de prindere care mie mi s-au parut cam firavi (subtiri ca si grosime).
daca va mai pot fi de folos cu vreo informatie degat desprea treaba asta apelati-ma!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR