Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Discutati la intilniri sau discutii libere sau pe unde va intilniti privind ajutorul. Cineva din zona respectiva sau 2-3 se ocupa cu adunatul, unul-doi depune direct la banca respectiva fara comision. Nu incepe nimeni lista cu suma (ca sfat) sau nume decit daca se doreste explicit asta.
Clubopel pe linga un site sau forum a devenit o comunitate, deci care vrea il ajuta, care nu poate/vrea/doreste e o chestiune care nu se discuta.
Cei din zona poate il ajuta pe Victor cu facut curat, ceva pile pe la spitale, medicamente...nu stiu prea multe aici ca nu am avut timp de citit istoria.
Skip ads

  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Bineinteles ca nu facem liste.
Cine depune sa-mi trimita doar un pm ca sa verfic ca a ajuns donatia.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:
Cei din zona poate il ajuta pe Victor cu facut curat, ceva pile pe la spitale, medicamente...nu stiu prea multe aici ca nu am avut timp de citit istoria.


Suntem linga el, Dan ,are tot sprijinul nostru.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu se vede, trebuie sa va invat eu cum se face ?
Ai mare grija gabiopel ce scrii, regulamentul are mici schimbari si data viitoare pleci cu biela la facut sector zapada pe 3 zile.
Skip ads

  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Uite ca eu nu m-am prins ce anume vrei sa spui , te rog daca vrei sa ma lamuresti , fie aici fie in privat . Nu ma refer la problema lui Gabi cu Biela .
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=51
https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=30
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mai in ceata m-ai bagat , nu mai insist .


Ultima modificare facuta de Visse la Joi 21 Jan, 2010 8:06 pm, modificat de 2 ori in total
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Oare? Rolling Eyes
Skip ads

  • cristi_bz

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2000 y16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2007

  • Mesaj Privat
In loc sa ne ocupam de ajutorul colegului nostru ne tinem de alte chestii ..... de impunsaturi si de jicnirii. Hai sa ne rezumam la ce este mai important OK
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1. Gabi va primi suspendare cind se intoarce biela, macar nu se vor intilni o zi sa se incaiere din nou, amindoi au pedepse minime si sper sa inteleaga ceva din asta
2. Ajutorul comunitatii se poate cere mai direct in discutii libere si intilniri, deci Visse acum ai inteles ?
  • cul15

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Dane o data ce este postat de un moderator topic in discutii generale nu cred ca-si mai au rostul si alte topicuri.La urma urmei o sa se creada ca ne cersim pe ici pe colo in topicurile de la alte judete.Cine a inteles necazul si suferinta lui Victor si cine are suflet ,are toate datele in acest topic.

Legat de suspendarea lui Gabi nu mi se pare normal.Oricum daca urmaresti postarile lui biela este "gica contra" in toate topicurile, ironizeaza pe toata lumea,el se crede cel mai destept restul sunt prosti...Ce a zis Gabi, a zis la suparare si-l cred ... el a fost la Victor acasa si a fost cel mai aproape de el de cand s-a intamplat nenorocirea. Tensiunea , oboseala si nervii intinsi la maxim l-au facut si pe Gabi sa cedeze , stiind el cel mai bine ce sa intamplat , si sa vina unul ca biela sa traga el concluzii... Eu zic sa va mai ganditi.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Laurentiu ,vinovat ma fac ca am adus injurii unui coleg ,ceea ce este strict interzis pe forum ,asa ca imi recunosc vina .si trebuie sa ma supun regulamentului .Intr-adevar am zis la nervi ,dar o mie de vorbe un ban nu fac .asa ca....
Haideti sa lasam acest topic strict pt ceea ce este el destinat .
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Laurentiu eu incep sa ma lamuresc cu "cine are...", nu vorbim de cersit ci de o campanie. Nefericitul eveniment o sa va deschida ochii pe viitor, cine merita si cine nu merita suport. Nu o sa se stringa mai nimic fata de pagube dar conteaza mult gestul, e un suport moral care conteaza mult pentru Victor in aceste zile.

Gabi va fi suspendat incepind de simbata pentru o zi, tot asa nu conteaza cite zile ci mesajul : nu mai alimentati discutii care degenereaza. Biela nu a fost suspendat datorita interventiei lui pe acest topic, la el a fost un cumul.
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ajutati-ma si pe mine cu o dilema. De doua ori am batut drumul pana la banca (e adevarat ca este aproape) si de fiecare data m-am intors. Care e problema mea? Stiind ca paguba a fost estimata la 10.000 Euro, nu dispun de suficienti bani incat sa pot face o virare substantiala, dar nici nu vreau sa pic in extrema cealalta in care un gest facut, zic eu, din suflet sa fie interpretat ca o jignire. Care este o suma pe care o considerati rezonabila pentru asa ceva?
Va multumesc si sper sa intelegeti in mod corect dilema mea.
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Nici o donatie nu pote fi considerata jignire.Daca ai 10 ron de dat dai 10 ron , daca ai 100, dai 100.
  • cul15

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2007

  • Mesaj Privat
criss_slc a scris:Ajutati-ma si pe mine cu o dilema. De doua ori am batut drumul pana la banca (e adevarat ca este aproape) si de fiecare data m-am intors. Care e problema mea? Stiind ca paguba a fost estimata la 10.000 Euro, nu dispun de suficienti bani incat sa pot face o virare substantiala, dar nici nu vreau sa pic in extrema cealalta in care un gest facut, zic eu, din suflet sa fie interpretat ca o jignire. Care este o suma pe care o considerati rezonabila pentru asa ceva?
Va multumesc si sper sa intelegeti in mod corect dilema mea.


Fiecare ajuta cu cat poate.Nu este impusa o anume suma.Fiecare om care are posibilitate sustine cu cat poate.Si la Buzau fiecare membru a donat cat a putut.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
criss_slc nu este frumos sa recomandam sume sau sa le scriem pe undeva, unii stau mai bine la finante altii nu. La intilnirile saptaminale se pot stringe mai usor banii si se face o singura depunere. Totusi sa nu incepeti ca la nuntile care nu imi plac mie, da ba mai mult ca bani de jante ai avut etc.
Acum daca cineva are o relatie pe undeva si poate face rost de panouri sandwich SH moca pentru peretii garajului sa stiti ca nu este o idee rea...
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu as dori sa rog pe cei care pot sa-l ajute financiar pe colegul nosu Victor sa o faca cu orice suma. S-a vazut mobilizarea acestei comunitati si cu alte ocazii. Oricine dintre noi putea(Fereasca Dumnezeu)sa fie in aceeasi situatie neplacuta. Conteaza mult sprijinul chiar si vorbele de alinare ptr.suferintele fizice si materiale pe care le-a avut acest om. V-o spune unul dintre cei care a participat activ,sprijinit de colegii din Iasi si din tara,la actiunile cu inundatiile din Moldova din 2008 si alte cateva. Numai in pielea celor napastuiti sa nu fim. Doamne ajuta sa vedem pe Victor sanatos.
  • daniel_daniel

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2009

  • Mesaj Privat
VA MULTUMESC DIN SUFLET TUTUROR.Ceea ce ati facut voi este etraordinar si sincer nu ma asteptam.Le multumesc celor care nu m-au judecat dar va rog mult nu va mai certati din cauza mea
CLUB OPEL E CEL MAI TARE
Chiar daca sunt putin pe langa vreau sa va reamintesc ca indiferent de situatie daca aveti probleme vreodata prin zona va rog sunati-ma.
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Stiu ca suna de-an boulea, dar daca eram unul din posesorii de stand care a ars in Craiova acum un an, ma ajuta cineva?tot afacere aveam si eu , nu ceream mult pe marfa ....

Domnul Daniel are o afacere , m-am uitat si la postarile colegilor din aria service.
Domnul respectiv a efectuat niste lucrari de reparatii-intretinere contra cost, beneficiarii au fost multumiti de "manopera"+explicatii.
De ce ar trebui sa sprijin o afacere particulara care merge bine, clientii sunt multumiti - o afacere infloritoare- ?

Si chestia cu NU SE FAC LISTE , dar trimiteti-mi pe pm sumele depuse .....Adica ce se face , tabel , nu liste?

Scuze domnului afectat de necaz!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR