Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
lupul 1969, i-am urat numai de bine, pe om nu il cunosc. am intrebat doar cum e posibil sa mergi cu butelia fisurata (mai ales ca tata socru e interesat sa isi achizitioneze una pt dacie) si ca am scris in paranteza sa nu se apuce lumea sa comenteze ca nu miroase pt ca am mai auzit tantalai care ziceau ca aragazul nu miroase ..... daca aleg sa il sprijin cu un sfat intai trebuie sa OBSERV si sa ANALIZEZ si apoi sa il sfatuiesc. nu inteleg atitudinea asta. nu m-am luat de el, nu l-am injurat, nu l-am criticat nici pe el si nici pe cei ce au deschis aceasta discutie.
Skip ads

  • jerryboy

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Ciuciurica...victor avea masina parcata,si repara la ea,cum vrei as miroasa gpl-ul cand avea un motor desfacut in fata?:)daca tu deosebesti mirosurile in conditiile astea...
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
=)) deci combustibilul in stare gazoasa este tratat cu agent de identificare. tocmai pt ca oricine sa sesizeze o posibila scurgere. indiferent unde te aflii gazul trebuie sa miroasa. daca a alimentat de pe la vreo benzinarie fantoma e posibil sa nu fi avut agent.
Uite: aragazul este tratat cu agenti de miros si colorant, de aceea ai flacara aia frumoasa si albastra cand aprinzi cuptorul. Gazul de butelie este mult mai greu si are un miros mai puternic din cauza ca este folosit in principal la curte unde fiecare isi face casa dupa cum il taie capul si nu lasa aerisire pt gaze.

acum incepem sa dezbatem pe teme de genul cum se trateaza gazul, daca este la norme europene si alte cele. Eu i-am urat bafta multa lui victor, am mentionat ca butelia (pt ca cineva mai la inceput se intreba cum de a explodat butelia, ca cica nu se intampla d'astea, ba da se intampla, mai ales daca lasi masina in soare. creste presiunea din butelie si poc, na belea nu mai gasesti masina). am mentionat ca mai toate buteliile sunt trecute prin teste riguroase si daca a fost montata si in service rar, atunci victor, baiat de treaba va fi ajutat de un avocat de pe forum, fan opel,(sigur e vreunul pe aici) si va da in judecata ori reseller-ul ori service-ul care a montat. asta daca se constata ca e vina lor, si nu e vina lui ca a aruncat bicicleta asta vara in portbagaj, si a zgariat butelia care a dus la o microfisura si in timp la o fisura care a cauzat scurgeri de gaze..... asa Smile, in concluzie. Numai bine victor si mi-as dori sa fie altii ca el, pt ca de multe ori am intrebat si am ramas cu intrebarea!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ciucurica .-instalatia era originala ,era montata din fabrica ,nu a fost pusa dupa aceea ,
Rugamintea este sa nu mai intram in detalii ,nu are rost sa mai dezgropam mortii ,daca se poate sa il ajutam pe Victor putem sa o facem , sa dovedit ca sunt oameni cu suflet mare pe acest forum ,oamenii care merita tot respectul nostru Asa sta bine acestei comunitati (la BINE si GREU -----AJUTANDU-NE)
Skip ads

  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
oki, asta vroiam sa aud, pt ca am incercat sa citesc de la capat si multi au aberat aiurea in 4 pagini. Nici nu am cautat sa intru in detalii insa unii oameni se simt atacati fara nici un motiv, mai ales ca nu ei erau in cauza. BTW gabiopel, frumos oras aveti Smile, mi-a placut Buzau, mai putin asfaltul ca era cam denivelat si zgaltaia masina, in schimb frumos Very Happy
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu cred ca asemenea discutii nu isi au rostul. Chiar nu conteaza deloc ce a fost. Eu nu il cunosc personal dar daca colegii din Buzau zic ca merita ajutat inseamna ca asa e. Sa fie sanatos si sa aiba putere de munca. Si uitasem de acest topic. Maine voi merge sa donez si eu. Wink
  • bz27tvr

  • Mesaje scrise: 389
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2005

  • Mesaj Privat
multumim @pirvu_daniel si sper ca si altii sa iti urmeze exemplul.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris: Eu nu il cunosc personal dar daca colegii din Buzau zic ca merita ajutat inseamna ca asa e. Sa fie sanatos si sa aiba putere de munca. Si uitasem de acest topic. Maine voi merge sa donez si eu. Wink

Jos Palaria!
Skip ads

  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ma bucura faptul ca cineva a avut ideea geniala sa creeze un cont pentru intrajutorarea colegului nostru ;ideea este ca acest cont "sa se si umfle"adica sa nu fi fost creat degeaba,fiecare sa contribuim cu cat putem indiferent de zona geografica a fiecaruia.Va garantez tuturor care nu il cunoasteti pe VICTOR ca daca vreodata veti trece prin buzau si veti avea probleme la masina acest om ar face orice sa va ajute ;termen de comparatie nu exista.acest om nu stie sa refuze pe nimeni indiferent daca a mai rezolvat acea problema sau este pentru prima data cand o intalneste.Traieste pentru masini iar Opelul este viata lui.Haideti sa demonstram cu totii ca suntem o familie puternica care nu nu isi lasa semenii la greu:"FAMILIA CLUB OPEL"
  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
pentru cei care l-au contestat pe Victor si care au incercat sa faca un pic pe lupii moralisti am o intrebare:faptul ca in acel incendiu au ars vreo 3 agende a cate 200 de file fiecare cu vreo 500 de clienti care au trecut si care trec pe la victor si pentru care nu exista decat un singur mecanic:VICTOR, va spune ceva?noua celor de la BUZAU ne spune multe si anume :bun simt ,meserie ,seriozitate ,pricepere .
  • jerryboy

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Si asa s-a spus tot.Fac si eu apel la bunul simt care caracterizeaza oamenii din acest club,pt ca de asta sunt ferm convins ca exista,sa ajute un om,cu putin,cu mult,si nu orice om,un om de valoare.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
hai baieti sa ne mobilizam ,sa dovedim ca suntem o comunitate.
Skip ads

  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Avem o prima donatie.
  • cristi_bz

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2000 y16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Cit mai multe in continuare.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cristi_bz a scris:Cit mai multe in continuare.

Doamne 'Ajuta
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
mctoto a scris:Avem o prima donatie.

Cred ca e o gluma!De cand scriem aici si dupa cum vorbesc buzoienii, asta era doar motiv de 'up'.Daca e adevarat, atunci e grav...Suntem numai 'guristi'!
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Nope.No joke.
In afara de mine deocamdata a mai pus pirvu_daniel.
Cred ca s-a mai strans pe grupuri si se astepata depunera unor sume mai mari.
  • bz27tvr

  • Mesaje scrise: 389
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2005

  • Mesaj Privat
la mai mare haideti colegi cat se poate , putin de la multi va fi un mare ajutor pentru prietenul si colegul nostru.
  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
mctoto a scris:Nope.No joke.
In afara de mine deocamdata a mai pus pirvu_daniel.
Cred ca s-a mai strans pe grupuri si se astepata depunera unor sume mai mari.
daca era vreo pomana baietii cred ca se inscriau cu vreo 3 zile inainte;ca de vorba aia :"la placinte inainte ,la razboi inapoi' Exclamation
  • jerryboy

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Oare sa facem un mic tutorial,dar s nu fiu nesimtit,cine poate,da,cine nu,nu trebuie sa ia aceste mesaje ca un repros,un afront,dar totusi,putin,cum se zice,Team Spirit,toti pentru unu,chiar nu ne pasa?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR