Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Peste un coleg de-al nostru din buzau s-a abatut nenorocirea.

http://www.adevarul.ro/loca..._0_190781071.html


Colegii dn buzau au strans ceva pt a il ajuta, dar avand in vedere amploarea dezastrului cred ca e nevoie de mult mai mult.

Orice ajutor se poate depune la urmatoarea adresa.

---------


Ultima modificare facuta de mctoto la Vin 10 Feb, 2012 2:19 pm, modificat de 7 ori in total
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Trist intradevar

Toata lumea zice ca e imposibil sa bubuie un rezervor de GPL, nici macar in cazul unui accident...
iar aici a bubuit din senin
  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Banuesc ca nu avea casco si din cate se vede din reportaj nu se mai poate readuce la viata masina... Sad
  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
pai a patit ceva colegul ? cu ce sa il ajutam ? daca masina era in service AUTORIZAT RAR (SIGUR CA ERA ) ar trebui sa il depagubeasca intergral cred
Skip ads

  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Atelierul era al lui si masina a tatalui.
"Un mecanic s-a ales cu arsuri la nivelul capului ºi a fost îngrijit pe loc de echipajul SMURD" -aici este vorba de colegul nostru
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Nu spun ca nu imi pare rau de necazul lui si nu fac pe lupul moralist, dar daca nu respecti normele minime de protectia muncii, ajungi la asa ceva. Sper sa ne fie invatatura de minte tuturor!

PS: pe vremea cand aveam Dacia pe gpl, am mers si eu la un atelier pt o interventie. Am ramas socat cand am vazut ca au luat capacul de la butelie cand aveam cel putin 20 l de GPL si au eliberat mare parte din gaz in atmosfera ca sa poata lucra. Doar o mica scanteie pe o raza de 20-30 de m si iesea cu artificii.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
titro a scris:dar daca nu respecti normele minime de protectia muncii, ajungi la asa ceva.

Probabil si-au dat si ei seama de asta. Pacat de intamplare, dar daca era masina unui client, sunt curios care era nefericitul.
  • cul15

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nefericitul este taicasu.... Dar o mie de vorbe si pareri un ban nu face .Se putea intampla oricui.Noi cei din Clubopel Buzau am fost alaturi de el cu cat a putut fiecare.

Cum sa nu ajuti un coleg care la randul lui nu ne-a lasat la greu cu masinile, cu sfaturi si teste la intalnirile nostre.
Skip ads

  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:
titro a scris:dar daca nu respecti normele minime de protectia muncii, ajungi la asa ceva.

Probabil si-au dat si ei seama de asta. Pacat de intamplare, dar daca era masina unui client, sunt curios care era nefericitul.

In curte mai era o masina ce a fost avariata pe partea dreapta , in filmarea data de cei de la ISU mi se pare ca nu apare iar referitor la curiozitatea ta , sa sti ca nefericit este si tatal si Victor care pana la urma va trebui sa-i cumpere alta masina , oricum paguba este in jur de 10.000 euro . Faptul ca a ignorat ori nu o minima norma de lucru asa cum acuza un coleg mai sus , acum este prea tarziu , paguba este minima fata de socul psihic avut , important este ca treaca peste acest incident nefericit , oricare din noi poate face o greseala care sa ne afecteze la fel de mult , asa ca sa nu sarim la gatul omului .
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ultima intalnire cea din 17.ianuarie pot spune ca a fost pt membri club opel din buzau poate cea mai emotionanta intalnire ,si va spun ca ma bucur ca, noi ,membri am putut ajuta un coleg care niciodata nu ne-a lasat atunci cand ne-a fost mai greu cu masinile noastre .Si voi ajuta pe oricare coleg indiferent de unde daca imi va cere ajutorul .Toate Bune .
Pt Victor si pt membri acestui forum zic si eu JOS PALARIA

Biela ,hai sa nu judecam ,asa a vrut Dumnezeu sa fie.
  • daniel_daniel

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Intr-adevar a fost o mare greseala dar va garantez ca nu se va mai intampla vreodata asa ceva. "Cand te frigi cu ciorba, sufli si in iaurt"
Am avut un stingator destul de mare dar nu a fost suficient.

ps: cumparati-va stingatoare de capacitate mai mare decat cele recomandate de autoritati! Invatati din greselile mele !
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cei care sunt alaturi de colegul nostru postati si voi numarul de cont ca sa putem sa il ajutam si noi chiar daca suntem mai departe de el(geografic vorbind).
Imi pare rau de cele intamplate. Important e ca nu ai patit tu sau familia ta ceva.
Skip ads

  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Victor nu trebuie judecat..... asa a fost sa fie. Doamne fereste se putea intampla si mai rau. Bine ca incendiul nu a afectat si casa.

L-am cunoscut si eu personal si e un baiat de nota 10!
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu zic sa nu judecam. Oricine greseste. Si mai ales cred ca se poate lua de bun ce spun colegii din Buzau. Un om care a ajutat merita ajutat la randul lui, chiar daca a gresit. Iar vorbele grele si reprosurile nu prea isi mai au rostul.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu l-am judecat pe Victor si sunt convins ca de acum va sufla si in iaurt. Eu doar am atras atentia celorlalti ca se poate invata ceva din greseala colegului nostru. E bine sa invatam din greseli si e preferabil sa invatam din greselile altora. De aceea mi se pare deplasat sa invocam vointa divina, cand in acest caz e evident ca alta a fost cauza problemelor.

In urma cu doi ani si jumatate am trecut printr-o dauna totala si vinovatul spunea "Asa a vrut Allah sa se intample!". Nici atunci nu fusese vointa divina, ci doar neglijenta unui turc fatalist. Am depasit situatia cu ajutorul politei casco.
  • cul15

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ar fi bine sa nu-ti dai cu parerea @biela-manivela daca nu cunosti detalii .Mai lasama cu polita casco.Masina care are dauna totala era luata de o saptamana si trebuiau reparatii la ea.Nici nu avusese timp sa o inscrie dar sa mai faci si casco la ea.....

Necazul e necaz,fapta e consumata fruntea sus si vorba colegului Visse : socul psihic trebuie depasit.
Fiarele sunt fiare se repara dar viata si psihicul unui om sunt mai greu de reparat
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
De ce nu lasati de la voi macar in topicul asta? Cel mai destept cedeaza,ia sa vedem care-i ala? Rolling Eyes Contul e trecut colega...in primul post al lui mctoto.


Ultima modificare facuta de URAGAN la Mar 19 Jan, 2010 11:16 pm
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Uite si contul:
mctoto a scris:Totea Florin
CNP:1790407134016
Banca: BANCPOST - sucursala Vitan
CONT: RO14BPOS82006244966RON03

A fost editat primul post.
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Sefu', trebe' prezervativ pe manivela, prea se ia de toata lumea...Aici chiar este o situatie delicata.Cine poate, ajuta, cine nu, tace.In Iasi adunam si trimitem sau mergem fiecare la banca?Daca adunam si trimitem o data platim un singur comision, altfel la o suma mica se plateste tot atat si de fiecare data!Mesaje, detalii, zona Alex-Dacia, Uragan, GMG...
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
daca se depune in aceiasi banca nu se percepe comision!
l-am cunoscut si eu pe victor.intr-o situatie mai nasoala pt mine.om de nota 10+.
imi pare rau pt ce a patit.chiar nu merita.
va rog mult sa lasati oftopicul.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR