Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • radu16b

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1997 X 20 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut dragi colegi de forum. Caut sa cumpar carlig si troliu pentru frontera la un pret in limita bunului simt. Cel mai mult imi doresc carligul si cu instalatia electrica aferenta.
Skip ads

  • andu55

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Frontera 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
cat esti dispus sa dai ? il demontez pe al meu !
  • costinel tanasie

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2009

  • Mesaj Privat
andu55 a scris:cat esti dispus sa dai ? il demontez pe al meu !


salut.
in primul rand te rugam sa ne spui cat ceri
poate punem de o licitatie in direct Very Happy
si al doilea rand ca probabil toti suntem interesati
ce tip e ?, cat trage? cam ce greutate are? si eventual ce poti sa ne mai spui?
cu stima
costinel
  • andu55

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Frontera 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
costinel tanasie a scris:
andu55 a scris:cat esti dispus sa dai ? il demontez pe al meu !


salut.
in primul rand te rugam sa ne spui cat ceri
poate punem de o licitatie in direct Very Happy
si al doilea rand ca probabil toti suntem interesati
ce tip e ?, cat trage? cam ce greutate are? si eventual ce poti sa ne mai spui?
cu stima
costinel

asa arata ( am scos poza de pe net !
e de la o frontera sport ! nu stiu cat trage !
500 lei
Skip ads

  • radu16b

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1997 X 20 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Iti multumesc frumos de intentie, costa 550 lei nou in magazin. Eu ma gandeam la unul second-hand ca e mai ieftin acum pe criza. Pe al tau nu mi-l permit.Il las pe colegul andu55 fara concurenta...
  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu am pe remorca troliu tmax,luat de pe net nu pot pune link ca se considera reclama,zic ca e ff bun,nu e pt competitii are viteza de strangere a cablului mai mica da si pretul e mai mic,cu montajul te pot ajuta eu,asa era sa uit il am de doi ani si am tras ceva masini cu el inclusiv masini fara roti deci e testat,am dat pe el atunci 1800ron cu tot cu suport,nu stiu cat e acuma
  • radu16b

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1997 X 20 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ar fi bine daca ai putea sa ma bagi in lista la messenger sa imi dai linck-ul caci daca troliul trage 3000 Kg mi-ar comveni pretul. Asta in cazul in care nu sa scumpit intre timp... Si daca se poate monta pe masina mea...
radu16b este si pe mess
  • radu16b

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1997 X 20 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
De carlig am rezolvat! Sa cumparat carlig demontabil cu sarcina mazxima 2000 Kg la pretul de 300 lei. Acum mai am nevoie de troliu. Daca se hotaraste cineva ca vrea sa scape de el, il astept cu oferta aici !
Skip ads

  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai te-am bagat in lista ,sii?
cauta pe alt forum troliu,sau afli mai multe daca te bagi pe mess
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pretul de 1800ron este enorm pentru T-max la banii astia poti loa si Warn. Sfatul meu intra pe forumul www.club4x4.ro la sectiunea vinzari diverse si o sa gasesti trolii de vinzare unele chiar la preturi ok.
  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
acuma doi ani erau alte preturi am si specificat varsta,si sti cumva de cate tone e de zici ca e scump?si zic ca daca nu faci ofroad la greu nu are rost sa iei warm care numa cutia de relee e cat un troliu T-max,care cutie se duce la fel si la unu si la altu
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Laughing
vrei sa iti spun ceva simplu - una este sa-ti pui pe masina doar de fite un troliu si una este sa-l folosesti (daca vrei doar de fite iti fac cadou un troliu ars Horn pe care il montezi pe masina si te falasti ca ai troliu).
- si doi la mana este sa sti de unde sa cumperi ce ai nevoie si sa dai pretul corect
- si cel mai important la un troliu este pe linga greutatea care o trage in functie de nr de spire (pentru ca la fiecare desfasurare de cablu se modifica forta de tragere) este viteza cu care recupereaza cablul, iar Warn este renumit pentru viteza sa.(Daca ai fi facut cit de putin off road ar fi trebuit sa sti macar atit - este destul de neplacut sa folosesti troliul pe o urcare sa iesi din cacat si cind incerci sa inaintezi prin forte proprii sa fi nevoit sa te opresti din cauza ca ai calcat,sau te-ai urcat cu rotile pe cablu din cauza ca troliul recupereaza cablul cu o viteza de cacat)
Dar asta este, sunt multi care au pareri.
Skip ads

  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ai avut troliu t-max de esti asa inversunat impotriva lor,eu nu ii laud ,de atata am avut bani atunci ,trag aproximativ de doua ori pe saptamana masini avariate de diferite marci si greutati,de aproximativ 2 ani si nu am avut cea mai mica problema,ma laud cu ce am ,deci nu e de forma pus pe unde e pus,eu laud ce am ,tu lauda ce ai si omu alege ce crede Smile
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nu ai inteles nimic din ceea ce am spus eu,asta este. Nu am nimic impotriva firmei T-max doamne fereste, eu spuneam alceva- nu are legatura ca tragi o masina pe pletforma sau ce faci tu este treaba ta.In teren altele sunt fortele care se exercita asupra troliului asupara cablului,80% din cazuri nu gasesti punc de legatura in fata ta in directia de inaitare.vorbeam strict de off road.
Nu cred ca te duci cu patforma la off road.Daca da esti tare fratioare si dupa cum stiu eu ca este montat un troliu pe o platforma banuiesc ca te legi de carcile mai groase de deasupra si o ridici direct din mocirla -frumos (uite ca la asta nu m-am gindit o sa iau in calcul la urmatoarea iesire Laughing )
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Si inca ceva aici nu este vorba de lauda incerca sa ajuti pe cel care are nevoie de sfaturi cu ceva concret din experienta proprie, ca orice om am vrut sa ies mai ieftin la mine este al 3-lea troliu pus pe masina.
primul a fost un Horn care a cedat, apoi ca nu am mai vrut sa investesc unul chinezesc cred,dupa multe munci de lamurire cu demontari,montari de troliu am decis sa le arunc si am dat un ban am luat warn m 8000 si stau linistit.
daca ai avea experienta la desfacut curata si reparat trolii nu a-si mai zice nimic,sincer dupa ce desfaci mai multe modele ajungi la concluzia mea WARN este sfint ca o mica informatie de final - sti ca WARN are pina si canale de scurgere pentru apa (la motor ma refer) ca in cazul in care intri cu el in apa sa aiba pe unde sa iasa apa si sa nu ai probleme.
  • radu16b

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1997 X 20 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Si cam pe la ce pret se gaseste modelul tau de troliu Stefand ?
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
depinde, nou ca si pret de lista este mult,dar v-am zis sa stati sa urmariti sectiunea vanzari pe www.club4x4.ro si poate prindeti o oferta buna.eu sincer l-am loat de la un prieten cu 130e, si mai avea 2 buc dar care s-au vandut imediat.
eu nu ma refeream sa cumparati warn, sunt o groaza de trolii bune important este sa va informati bine, troliul trebuie loat si in functie de cit de usor se gasesc piese de schimb pentru el ca de exemplu warn, horn , t-max, superwink.
  • radu16b

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1997 X 20 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ok. rabdare am. In caz ca gasesc ceva, am sa va cer parerea...ca experienta mea e zero in ceea ce tine de Troliu...
  • carlouk

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1998 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2009

  • Mesaj Privat
te poti orinta despre troliul T-max aici: http://forum.club4x4.ro/showthread.php?t=47563 sunt pareri pro si contra, poate te ajuta la alegerea troliului. bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR