Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Sau poate nu stii cat e de puturos Y20DTH ne-remapat Razz
  • ady_dinu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1996 X-16-XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2010

  • Mesaj Privat
si eu am o problema in genul acesta la vectra mea 1.6 benzina, X16XEL, p ebord nu am nici un bec aprins, dar in mers intrerupe, atunci cand accelerez mai brusc.Daca ridic piciorul de pe acceleratie si apoi accelerez usor nu mai intrerupe, simt ca masina nu trage la capacitate normala si nu stiu ce se intampla, mecanicul meu mi-a spus ca ar putea fi ceva de la EGR, dar aici vad ca daca ar fi de la EGR, ar trebui sa am becul aprins, asa ca acum nu mai stiu unde si cum sa caut, eu cred ca este din alimentare, dar nu stiu sigur.Iar la relanti uneori intrerupe si fluctueaza turatia, nu mereu.
  • tomytm

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
ady_dinu eu iti recomand sa inlocuiestu bobina de indectie dar inainte sa o cumperi ar fi bine daca ai putea pune una de proba.
am acelasi tip de mototr ca si tine si am avut aceleasi probleme si odata schimbata bobina de inductie masina mergea bine.(ce mai pot sa-ti spun e ca eu am pus bobina noua si dupa 2 zile s-a dus si aia dar urmatoarea ma tine de cateva luni bune...bobina era in garantie asa ca am platit-o doar pe prima)
bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR