Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • Ehknaton

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2010

  • Mesaj Privat
As vrea sa fac si eu o programare, dar numarul de vodafone este inchis, mai stie cineva alt numar ?
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Neata, multumesc pentru atentionare Smile Nokia, ce sa-i faci - Insert Sim Card.

rullz84, trebuie sa discutam mai pe larg, sa inteleg care sunt problemele. PM sau telefon.

cristicojo - estimativ 200 lei corp clapeta nou, original. Daca ti se pare OK da-mi pe PM codul de caroserie.
beast - revizie pentru Corsa-D Z12XEP - 380 lei TVA inclus. Ulei GM Dexos2, filtre MANN, manopera, constatare generala.

@ALL - va rog furnizati mai multe detalii despre masina - minim Model, cod Motor, an. De preferat codul de caroserie (VIN).
  • turbodiesel

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Inca de cand mi-am cumparat masina toate "upgrade-urile", problemele si verificarile/reviziile mi le-am rezolvat la Maiandrei (printre care as aminti activare pilot automat, activare senzori parbrizol si coolant, plus pachetul de lumini "always on").

Insa cea mai semnificativa modificare, am facut-o de curand, remaparea motorului de Astra H 1.3 cdti de la 90 cp la 115cp... merita toti banii!

Practic este singurul service la care as lasa masina peste noapte fara sa imi fac griji.

Consider ca este printre putinele service-uri unde gasesti seriozitate si se face tot efortul ca fiecare client sa plece multumit si unde s-a pus foarte hotarat "umarul" ca sa existe un SERVICE PENTRU CEI CARE ISI IUBESC MASINA.

Mult succes si multumiri Service Opel EDS!
Despre remapare am scris un review, pe care l-am postat acum cateva zile, il puteti gasi la aceasta adresa -
Remapare Opel Astra H 1.3 cdti 90cp
  • carco

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am si eu un Astra G, 2001, 1.6 Z16SE, 120k km (pe bord, real nu stiu), W0L0TGF3518151130, recent achizitionata care, normal, mananca ulei.

Am schimbat tot ce era consumabil (filtru aer, bujii, filtru benzina, filtru ulei, ulei (Mobil1 5W30), distributie, crankshaft position senzor (avea un pic de ulei pe el si, desi pe forum am vazut ca nu ar trebui sa existe, ceva pilitura in bot), anulat EGR (update de soft la Opel Craiova) si urmeaza sondele lambda (eroare la a 2-a) iar acum a ramas problema consumului de ulei (cand am facut update-ul de soft cei de la Opel au zis ca scapa, dar doar putin, si pe la "garnitura palier).

Poti sa-mi dai niste preturi aproximative pt. "facut" motor? (eventual un "minim" (schimbat garnituri supapa, palier, arb. cotit etc.) si "complet")

Multumesc!
  • Marius_20

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut. De ieri sunt posesorul unui Opel Tigra din '95, motor, 1.6, x16xe, 106 cai, fara AC, in rest complet, 153 000 km in bord, din care 600 km facuti ieri de cand am cumparat-o pana am adus-o acasa. Masina am luat-o din vestul tarii, nu am testat-o la drum ca nu avea nr si nu am riscat sa ies pe sosea, am facut actele, luat nr, platit, patronul si asociatul parcului au verificat uleiul, au completat cu 2 tipuri de ulei (ca nu mai aveau nici ei si nici nu stiau ce ulei s-a folosit inainte) putin 10w si 5w (mobil 1 cred, nu am apucat sa vad bine, ca verificam altceva), m-am rugat tot drumul sa ajung acasa fara nici o problema si totul a fost ok.

Acum vreau sa ii schimb cat mai repede distributia (curea, role, pompa de apa), curea transmisie (nu stiu daca trebuie rola si intinzator, vedem), filtre (aer, ulei si combustibil), uleiul (aici va trebui sa curatam motorul de vechiul ulei sau in cazul meu, vechile uleiuri, cu niste solutie de curatare) si lichidul de racire. Se poate sa imi spui cat ar costa toata treaba, eventual si un timp de lucru? Pot sa aleg si sa comand piesele la voi sau se poate sa vin eu cu unele dintre piesele necesare?

Tin mult la masina asta, este exact ce mi-am dorit, si fiind si prima mea masina vreau sa am grija cat mai bine de ea, iar daca ma incadrez in buget cu treburile de mai sus, mai fac si restul lucrurilor care le am in plan in cel mai scurt timp. Mersi frumos!
  • sla

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am fost si eu ieri la Marius pentru revizie. Profesionisti, sfaturi cat cuprinde, se rezolva si alte probleme decat cele planificate. Preturi? De banii care ii dadeam la reprezentanta pentru revizie am schimbat si placutele de frana pe spate, un bec de proiector, activare xenon si o evaluare generala a masinii. Sunt foarte multumit si recomand acest service tuturor.

Pentru Marius : cred ca o sa profit de reducerea de 50 lei pentru droser. Xenonul din stanga a facut figuri iar. O sa sun pentru planificare.
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Hai noroc! Trebuie sa dau si eu un feed-back pentru domnul marius, am fost vineri sa fac o constatare mecanica. frumoasa locatia, mare hala, la ora 9 fara 10 au fost acolo oamenii, in 20 de minute s-a facut constatarea, se pare ca o sa scap relativ ieftin, vreo 1700 ron Smile)... am stat de vorba cu marius ca de obicei, am povestit tot ce "ma doare", ba chiar am tras si o tura cu vectra lui in ideea de a fi si eu convins ca merita remapul la Y20DTH. si chiar merita Smile in curand o sa revin sa-l fac. ca si concluzie, imi place cum au aranjat, e mult mai mare spatiul decat in vechea locatie (aici nu ajunsesem pana vineri), depsre profesionalism nu mai spun (la fiecare elevator este lista cu programarile pe ziua respectiva), o echipa care isi merita renumele pe care il are pana acum. spor la treaba in continuare, si ne revedem la remap! Very Happy
  • iuly_ang

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
astazi am fost si eu pt prima data la EDS. montare si programare pilot automat,BID si proiectoare.
ce pot sa spun?
JOS PALARIA!
am fost foarte multumit. care aveti posibilitatea sa mergeti acolo,nu ezitati!
toate cele bune!
  • MariusGtc

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.9 Gtc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Marti am programare pentru revizie+schimbat discuri si placute pe fata.
Nu e prima oara cand ajung la Service asa ca nu imi fac griji....stiu ca feedbackul o sa fie mai mult decat pozitiv...
Baietii sunt foarte priceputi , iar oferta lui Maiandrei e imbatabila Smile)).
Ce pot sa spun...ma bucur ca am gasit un service cu adevarat BUN.
  • radurdw

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut,sambata aveti deschis?
  • pvm21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salutare.. buna intrebarea cu sambata.. ar fi perfect daca s'ar putea..
eu am masina in service de 2 zile.. si nu am primit nici un raspuns de la mecanicii sufletului..nu stie nimeni ce are..si nici nu au timp sa o faca..
maine ma duc sa o iau si o sa o aduc la serviceul din topicul asta.. ramane sa descopar exact locatia... am sa sun inainte.. totusi Smile
serviceul asta dedicat opel, a fost cea mai buna veste din saptamana asta Smile
  • sla

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2008

  • Mesaj Privat
eu am facut revizia sambata asa ca lucreaza si sambata!
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ai detalii despre locaþie în primul post al topicului. Nu e greu de ajuns, dacã ºi eu clujean am ajuns acolo...
  • radurdw

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
sla a scris:eu am facut revizia sambata asa ca lucreaza si sambata!



merci
  • catalin18red

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru rezolvarea problemei cu valva bucuclasa(EGR) si sper ca joi la urmatoare intalnire sa pot spune ca am rezolvat si restul problemelor.....Oricum este pentru prima data cand merg la un service si desi sunt probleme,raman cu un sentiment foarte placut ca am dat peste niste oameni ok,pe care am sa ii recomand cu cea mai mare placere.Spor la treaba si revin cu restul detaliilor saptamana viitoare
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut!As dorii sa stiu cat costa toata distributia la un astra h 1.9cdti 16v 110kw cu tot cu manopera..Sper sa ma tina inca o luna pana imi vin banii (acum cand e rece motorul se aude un frecat de curea in cutia de plastic a distributiei,daca se incalzeste,dispare sunetul) .
Multumesc si numai bine!
  • Maniacu86

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut, o revizie cu shimb de filtre plus ulei la o Corsa C - Z13 DT cat costa? Multumesc.
  • soringheo

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut, am un vectra a 1992, motor c18nz, si vreau sa ii schimb discurile fata (ventilate), placute si tamburii de pe spate(la un servici au spus ca sunt foarte uzati). care este pretul pentru piese si manopera?
Multumesc.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Salutare

Distributia la 1.9 CDTI 110kW Z19DTH - curea Gates, role INA, pompa apa HEPU (altceva nu recomand) - 1120 lei cu TVA inclus, garantie 18 luni la piese si manopera

Revizie 1.3 CDTI Z13DT - ulei GM Dexos2, filtre MANN - 435 lei cu TVA inclus

soringheo, am nevoie de serie sasiu (VIN). Sunt mai multe variante, discutam pe PM.
  • soringheo

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Salutare

Distributia la 1.9 CDTI 110kW Z19DTH - curea Gates, role INA, pompa apa HEPU (altceva nu recomand) - 1120 lei cu TVA inclus, garantie 18 luni la piese si manopera

Revizie 1.3 CDTI Z13DT - ulei GM Dexos2, filtre MANN - 435 lei cu TVA inclus

soringheo, am nevoie de serie sasiu (VIN). Sunt mai multe variante, discutam pe PM.

  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR