Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • maverik_ro

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Olt
  • Masina: Omega 1998 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2007

  • Mesaj Privat
salutari colegilor...
cu toate ca este primul meu mesaj pe forum vreau mai intai sa ma adresez moderatorilor , carora le transmit sa mute acest mesaj unde trebuie ...
problema mea.... un opel astra F caravan motor c18nz ....
toate bune si frumoase pana cam acum 2 saptamani ...acum , motorasul meu nu prea vrea sa mai traga ... concret .... in toate treptele , cand bag piciorul in acceleratie , motorul tinde sa moara , de parca ar ramane fara benzina .... cateodata se si opreste . in plus , la panta nu mai trage deloc . problema care ma nelinisteste , este ca daca ii pun 5 L de benzina , masina nu mai face nici un fel de problema ... ( aici ma refer la faptul ca rezervorul este cam cu vre-o 10 l de benzina , dau sa urc dealul , masina face probleme . pun inca 5 l de benzina , masina urca dealul )
acum va intreb .... ce sa aiba ?
filtru infundat ? Rolling Eyes injectoare ? Question buji? ca nush de unde sa incep .
cine vrea sa ma ajute si asta cat mai repede posibil las mailul meu .... maverik_ro@yahoo.com , si supercarja ... este ik meu pe skipe ... ajutati-ma fratilor ca ii dau foc.
Skip ads

  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
probabil pompa de benzina slabita?
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Este posibil sa fi obosit pompa de benzina din cauza ca rezervorul sta mai mult gol. Nu este indicat ca nivelul de carburant sa stea frecvent sub 20 litri pentru ca pompa de benzina se raceste cu ajutorul carburantului si pentru ca exista riscul formarii condensului in rezervor.
  • mihai drg

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 1994 C16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
o problema o ai sigur dar pana sa umbli la pompa de benzina incearca si pune in rezervor aditiv pt. curatirea injectoarelor poate sant infundate
Skip ads

  • maverik_ro

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Olt
  • Masina: Omega 1998 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema .... totul m-a costat 35 de RON , un simplu si banal filtru de benzina ........ Shocked
  • tery

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2010

  • Mesaj Privat
la mine cind a fost filtrul infundat imi facea figuri si cu rezervorul plin si cind era putina benzina .ciudat simpton la tine
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR