Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • superman4sexlove

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mi s`a rupt distributia, supape ingoite... am schimbat chiuloasa! , am pus distributia la punct si mergea rau,nu statea la relanti! deoarece era bobina de inductie defecta si dadea schinteie la 2 cilindri, am schimbat`o si mergea, dupa ce am scoso la o plimbare se aprinde becul de la injectie si mergea intrerupt,se stinge merge bine,iar se aprinde si merge la fel! si cel mai important nu mai "trage" cum tragea inainte, spuneti`mi ce trb sa schimb?sau unde trb sa ma uit!nici nu ma gandesc la caseta de directie k trb schimbata Sad


Ultima modificare facuta de superman4sexlove la Mar 12 Jan, 2010 10:44 pm
Skip ads

  • coldbreath11

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1998 X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Putea sa continui discutia in acelasi topic. Si ca sa-ti si raspund, cel ami simplu e sa o pui pe un tester, inainte de asta verifica toate furtunasurile, vacuum etc sa fie puse corect.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Sonda lambda...cum stai cu fumul?
  • superman4sexlove

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2009

  • Mesaj Privat
nu scoate fum! nu mananca ulei!... sa fie de la fise ? sau buji?
Skip ads

  • mxxa

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
cu 200-250 de euro gaseai alt motor, banuiesc ca manopera + piesele te-au dus lejer aprope dublu

distribuitorul elctronic de scanteie, bujiile ar fi o cauza, fisele daca sunt tot cele ce le-ai avut inainte de incident ma indoiesc sa pice asa dintr-o data. e posibil si senzorul de relanti daca nu mai merge rotund, sigur distributia acum e pusa la punct ? ( cele 3 puncte)
  • superman4sexlove

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Probleme cu uleiul de la servo! in timp ce mergeam ... aud ca si cum sa spart ceva! ... am crezut k am calcat pe o piatra ... am mers mai departe ... cand ajung acas ... vad k curge ulei ... uleiul la motor nu lipsea deloc!... si verific uleiul la servo si era aproape gol... pe unde poate sa piarda ulei ? cam in partea dreapta sub distributie am vazut k se prelinge ulei ... poate sa fie vrun semering ? se poate schimba semeringu? precizez k volanul merge inca usor ... am inteles k se poate bloca volanul daca continui sa merg ...
  • soldan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2010

  • Mesaj Privat
dar cati km aveai cand ti sa rupt distributia ? Confused si d cate ori a mai fost schimbata inainte...
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
superman4sexlove a scris:Probleme cu uleiul de la servo! in timp ce mergeam ... aud ca si cum sa spart ceva! ... am crezut k am calcat pe o piatra ... am mers mai departe ... cand ajung acas ... vad k curge ulei ... uleiul la motor nu lipsea deloc!... si verific uleiul la servo si era aproape gol... pe unde poate sa piarda ulei ? cam in partea dreapta sub distributie am vazut k se prelinge ulei ... poate sa fie vrun semering ? se poate schimba semeringu? precizez k volanul merge inca usor ... am inteles k se poate bloca volanul daca continui sa merg ...


La mine cred k prelinde pe la semering. As dori sa schimb uleiul de la servo, dar nu stiu ce ulei trebuie. Poate cineva sa-mi spuna ce fel de ulei trebuie si daca se schimba usor semeringurile?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR