Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Deci treaba e clara....toti userii clubopel sa mearga sa iti faca permis de port-arma...si din Let's Do It Romania, sa facem Let's Hunting Tigania.
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Hmm... Nu vreau sa fiu rau dar m-am scarbit tare aseara la stiri cand pe toate posturile TV stirea principala era cu distractia tiganilor de la Costesti, Valcea de Sf. Maria. Acum in plina criza economica...
Scuze de OFF dar nu m-am putut abtine!
Vorba unui coleg de-al nostru de pe club: Love you Vest Europe!
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Hmm... Nu vreau sa fiu rau dar m-am scarbit tare aseara la stiri cand pe toate posturile TV stirea principala era cu distractia tiganilor de la Costesti, Valcea de Sf. Maria. Acum in plina criza economica...

Gand la gand.Ma gandeam aseara ce bine ar fi mers acolo cateva bombe cu napalm aruncate din avion...Si niste arme usoare pentru cei care scapa...Cum naiba,stateau tiganii cu armele la brau ca niste agenti FBI?Incredibil.Fac chiolhane din bani furati,facuti din talharii,santaje,violuri,filiale de cersetori,etc.Ce tara de KKO avem!
Oare cand o sa ia cineva o masura adecvata?
On topic...oare au strans mizeria dupa ei acolo? Shocked
I-am vazut in parcare la Kauffland P.Neamt,mancau mici si alte de-astea direct pe capota unui Mercedes.Tiganii descheiati la camasa,tigancile stralucitoare (kitch),galacie maxima.Nici nu se fereau din calea trecatorilor cu cosurile pline.Toate servetelele si caserolele de carton au zburat pe jos,cand cosurile erau la 10m de ei.
Dar cred ca or sa fie si tigani voluntari in aceasta actiune.Spera sa gaseasca fier vechi...
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
EL-GABRY a scris:
On topic...oare au strans mizeria dupa ei acolo? Shocked

De curatenie se ocupa baietii de aici http://www.letsdoitromania.ro/
Pune-ti unu un morman de gunoaie si la Costesti ca nu il vad marcat pentur curatenie.
Skip ads

  • UnIKuL

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2008

  • Mesaj Privat
nicholas886 a scris:ma dar de "gunoaiele" care arunca gunoaie in paduri, care taie cu nemiluita hectare intregi de padure, si de cei care mai si fura din ele "mancati-as"...Cand Scapati?..
..................
eu cred ca trebuie sa incepem cu asta daca vrem sa avem aer mai curat si sol mai fertil..nu doar sa mergem sa curatim dupa nesimtirea altora..
..........
eu votez nu


Ca reprezentant al proiectului si participant cred ca va pot raspunde la cateva din intrebari... @nicholas nu cred ca e bine pusa intrebarea "cand scapati?" pentru ca... cel putin asa cred eu... trebuie sa scapam cu toti de ei... nu numai cativa dintre noi... ah! ca suntem cativa care avem initiativa si punem osul la treaba e altceva, iar de pareri crede'ma ca sunt satul... pana nu isi face fiecare partea nu se va rezolva si nu se va schimba nimic chiar daca aici e vorba sa le dam si celorlalti (majoritatea) peste nas.
  • UnIKuL

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2008

  • Mesaj Privat
NALF a scris: insa cati romani vezi tu zikule, sau cati romani tu unikule, pe care sa-i mustre constiinta dupa ce au aruncat o hartie pe jos?!...unii o arunca de la distanta, nu nimeresc cosul de gunoi, aceasta cade langa, dar nici nu se sinchisesc macar sa o ridice din nou si sa o puna acolo unde trebuie... Sad


Aici ai dreptate NALF... dar tot aici acest proiect isi propune sa schimbe mentalitati... chiar daca acestea sunt invechite si umbrite de ani (acu o dau in romantism) totusi noi incercam... stiti voi vorba aia... incercarea moarte n'are.
  • UnIKuL

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:"Let's Do It, Romania!" este unul dintre cele mai revolutionare proiecte organizate pana acum, care presupune curãþarea teritoriului României... "

Intre sublim si penibil... revolutionar Rolling Eyes nu e decat un pas... care a fost facut... nu v-ati saturat INCA de a cara apa cu sita Question Incepeti prin a curata tara de politicieni, de tigani, de corupti, de mafioti, de smenari, de cocalari, resturile de pick-nick pot sa mai astepte...


Ne-am saturat sorin... dar proiectul nu se refera la genul asta de gunoaie Wink mai ales ca, cu voia sau fara voia noastra ne lovim de ei in fiecare zi.
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
@sorin666 Dar tu ce ai facut pana acum? Nu crezi ca daca vrem sa facem din tara asta o lume mai buna trebuie sa ''incepem'' nu sa ''incepeti''?
Skip ads

  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
pai si ce ai vrea?sa trimita bani de acolo de unde e sa sponsorizeze proiectul?
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Ideea era ca daca vrem sa se schimbe ceva trebuie sa facem acel ''ceva'' cu totii. Romanii sunt obisnuiti in general sa lase de la ei. Au crescut taxele, mergem inainte. Se arunca gunoaie, si ce daca... si tot asa. Oamenii care au demarat acest proiect macar incearca sa schimbe unele lucruri, dar in primul rand se incearca schimbarea mentalitatii romanilor in bine, sa se vada ca se poate.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu zic ca trebuie sa se inceapa cu esentialul, nu cu detaliile cosmetice, atat... Wink Oricum curatenia va trece neobservata, iar murdaria va reveni in mai putin de 6 ore... Evil or Very Mad
Asta cu pusul de guler de frisca la balegar e o actiune demna de student in stiinte sociale, intre 19 si 21 de ani, intretinut de parinti si de ONG-uri care lupta pentru bunastarea puilor de foca din Antarctica... Idea
  • nicholas886

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ziku a scris:Ideea era ca daca vrem sa se schimbe ceva trebuie sa facem acel ''ceva'' cu totii. Romanii sunt obisnuiti in general sa lase de la ei. Au crescut taxele, mergem inainte. Se arunca gunoaie, si ce daca... si tot asa. Oamenii care au demarat acest proiect macar incearca sa schimbe unele lucruri, dar in primul rand se incearca schimbarea mentalitatii romanilor in bine, sa se vada ca se poate.

nu...daca intr'adevar vreti sa faceti ceva, scoateti oamenii in strada, nu sa adune gunoiul celorlalti..scoateti-i sa mai salveze ceva din tara asta...faceti mitinguri, faceti proteste, faceti revolutie...
..
tot ce tine de mediu , de cultura si educatia oamenilor, se rasfrange asupra tuturor, dar incepe din cabinetele de la bucuresti..
...
au crescut taxele, ce daca?..nu fratilor..suntem bataia de joc la o mana de oameni..iesiti..revoltati-va..si mai apoi alegeti oameni competenti in fruntea "puterii"..si numai atunci, cand si ministerul mediului isi va face treaba..doar de atunci poate fi romania curata..
du-te acum si ia o hartie de pe jos ca in secunda urmatoare, alt om "cilivizat" al orasului tau va arunca alta in acelasi loc.
...
imi cer scuze..dar am boala pe invitatii de-astea..acum 2 luni au avut loc cateva proteste, cu max 40.000 de oameni in strada..mai multi nu s-au strans..si la ACdC la concert au fost de 2 ori mai mult..in aceiasi perioada se curatea baneasa sau nu mai stiu ce, cu o gramada de tineri, tot voluntariat..dece oare din 2 mil de locuitori cat are bucurestiul nu a iesit nimeni in strada sa se alature protestatarilor?..
de-asta..ca nu ne pasa , sau nu stim in ce directie sa intervenim daca ne-ar pasa..
Skip ads

  • UnIKuL

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2008

  • Mesaj Privat
din pacate nepasarea si dezinteresul sunt mari "avutii" ale neamului nostru... care se duce pe copca pe zi ce trece... si daca vrem sa facem ceva in sensul asta ni se ia tot in nume de rau...
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Sorin, am mai spus, un alt scop al acestui proiect este de a transmite un mesaj tuturor romanilor, acela ca se poate, daca punem toti osu' la treaba. Poate cine stie, vor aparea si discutii de genul ''Uite la cati ne-am implicat in proiectul asta puteam realiza o revolutie sau puteam face ceva in legatura cu conducerea asta'' si pot da de gandit putin.

De ce toata lumea se asteapta ca altcineva sa ia o initiativa? Tocmai lucrul asta e gresit, fiecare individ asteapta sa apara Superman si sa salveze ziua, lucru care ii incurajeaza si mai mult pe stimabilii nostri conducatori. Daca tot vad ca le merge, de ce nu?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu nu pot decat sa va urez succes, dar e o revolutie intr-un pahar de apa... Twisted Evil
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Un ultim UP pentru ca mâine începe
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Tin sa mentionez pe aceasta cale ca am ramas placut surprins de numarul voluntarilor inscrisi la mine in judet, si nu numai. Deci se poate.
  • UnIKuL

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2008

  • Mesaj Privat
azi are loc actiunea propriu zisa si tot azi se termina pentru 99% dintre participanti... LET'S DO IT!


cateva linkuri utile in caz ca...

http://www.letsdoitromania.ro/contact/

http://www.letsdoitromania.ro/curatenia/
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
WE DID IT ROMANIA
(ma rog, cat am putut si noi)
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Si de ieri de la ora 18 si un pic (cand ai scris) pana azi la pranz se mai vede ceva Question
A crescut vertiginos constiinta tugulanului roman Question
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Vei participa la aceasta campanie?
Da 62%
Nu 37%
139 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR