Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Cel mai mare proiect de implicare socialã din þarã, "Let's Do It, Romania!", va fi organizat din nou ºi în 2011. Ziua de Curãþenie Naþionala este în acest an 24 septembrie.

Noutatea principalã din acest an este reprezentatã de noul sistem de cartare, care va fi bazat de data aceasta pe "zone de cartare", de aproximativ 3x3 km fiecare, numite ºi griduri.

Sursa: Let's do it Romania - partea a 2a
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Votat NU, pentru ca nu am nervi sa vad in a doua zi locul curatat de mine plin cu mizerii, si pentru ca gunoaiele stranse 80% nu ajung unde ar trebui sa ajunga. Cand ies in natura fac curat in locul in care campez si nu las mizerii dupa mine, dar degeaba, vin altii sa faca ce nu fac eu... Sad
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pe 17 sept. 2011 "Let's do it Romania" organizeaza "Let's bike it" in mai multe orase.
  • dan_dan

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2008

  • Mesaj Privat
am participat la o asemenea actiune locala de stringere de gunoaie pe un tronson de drum din pacate nu a avut prea multi participanti,de vina sunt ,zic eu,autoritatile locale pt. ca nu mediatizeaza destul asfel de actiuni ,ca oameni cu binevointa sunt destui.
dar eu cred ca spiritul de consevare al naturii trebuie implementat de noi la apropiati,rude,copii etc.eu de exemplu cind ies la un gratar cu familia si prietenii,inainte de plecare dupa ce stringem gunoaiele noastre alocam citeva minute pentru curatirea locului respectiv de gunoaiele facute de predecesorii nostrii.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Vei participa la aceasta campanie?
Da 62%
Nu 37%
139 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR