Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cristi miclea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
cine ma poate ajuta si pe mine sa-mi spuna unde gasesc seria de sasiu la opel frontera
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Da o geana pe stalpi (la portierele din fata) ar trebui sa fie o tablita... seria incepe cu WOL in principiu
sau, daca e inmatriculata, te uiti in talon
  • cristi miclea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
jE a scris:Da o geana pe stalpi (la portierele din fata) ar trebui sa fie o tablita... seria incepe cu WOL in principiu
sau, daca e inmatriculata, te uiti in talon



masina e inmatriculta ,e in talon ,dar am fost la ITP si nu-mi gasesc aia seria de sasiu,si nu stiu unde sa o caut pe masina eu,ca am sunat la RAR si aia din 2 cuvite m-au expediat inapoi la ITP intrebandu-ma ca "ce aia sunt incompetenti nu sunt in stare sa caute o serie" ,si acum nu pot sa-mi fac ITP,m-am uitat pe stalpii la usa si nu este nimic,sunt alte locuri unde ar putea fi?
  • cristi miclea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
jE a scris:Da o geana pe stalpi (la portierele din fata) ar trebui sa fie o tablita... seria incepe cu WOL in principiu
sau, daca e inmatriculata, te uiti in talon

nu am gasit seria masina e inmatriculata pe romania in carte este seria dar pe masina am fost la ITP si nu o gasesc si la RAR daca am sunat m-au expediat inapoi la ITP spunand ca sunt incompetenti aia de acolo,si eu acum nu-mi pot face ITP,e posibil alte locuri unde ar putea fi stantata seria pe masina,ca nu e pe stalpi pe unde mi-ai indicat
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
la astra, sub mocheta de la pasagerul din dreapta fata, langa prag, imai e un capac de plastic. Daca il dai ala jos, acolo apare seria stantata pe tabla. Vezi, nu ai asa ceva?
In alta ordine de idei, nu deschide de nebun 10 topice pe subiectul asta. Inteleg ca te grabesti, dar daca continui in stilul asta ne sfadim.
Ti-am sters eu celalat topic.
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
d-le.... la roata spate dreapta in fata rotii este seria pe sasiu deoarece caroseria este detasabila
  • cristi miclea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
dan.opel a scris:d-le.... la roata spate dreapta in fata rotii este seria pe sasiu deoarece caroseria este detasabila

ms d-le o sa verific sper sa o gasesc sa le arat eu la fraierii de la ITP ca de 3 zile ma toto chinui sa dau de ea
  • cristi miclea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
jE a scris:la astra, sub mocheta de la pasagerul din dreapta fata, langa prag, imai e un capac de plastic. Daca il dai ala jos, acolo apare seria stantata pe tabla. Vezi, nu ai asa ceva?
In alta ordine de idei, nu deschide de nebun 10 topice pe subiectul asta. Inteleg ca te grabesti, dar daca continui in stilul asta ne sfadim.
Ti-am sters eu celalat topic.

ms sunt nou pe aici si pana ma destept si eu ca nu m-am confruntat cu astfel de probleme
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Uite, la roata dreapta spate, aici trebuie sa se vada seria

  • cristi miclea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
va multumesc tuturor pt ajutorul acordat ,sunt happy tocmai m-am intors de la ITP am rezolvat problema ,celor de acolo nu le venea sa creada ca aceea e seria si nu s-au lasat pana nu au facut verificari,au inceput sa o zgarie pe sub parbriz ,si in cele din urma am sunat la RAR si am cerut blocarea masinii pt a veni sa le demonstreze cat sunt de incompetenti.
va multumesc inca odata tuturor
  • cristi miclea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
multumesc inca odata
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Baieti competenti cei de la RAR Cluj? Laughing
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Niste incompetenti. Le-as retrage toate autorizatiile (e valabil si pt. R.A.R.). Auzi, sa zgarie vopseaua ..., sa racaie sub parbriz... Habar nu au ce e ala sasiu. Nu au programe (sau nu stiu sa caute in ele), dar nu le ajungi cu prajina la nas, numai pretentii. Sa le duci tu tot felul de dovezi de la opel din Germania, cand toate datele sunt trecute pe caroserie, dar sunt prea dobitoci ca sa le citeasca.
La o masina cu sasiu, seria e trecuta si pe sasiu si pe caroserie.
Pentru Frontera A:



Pentru Frontera B, seria apare si sub parbriz (in acea fanta/degajare de culoare pe sticla parbrizului).
  • cristi miclea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
stelea a scris:Niste incompetenti. Le-as retrage toate autorizatiile (e valabil si pt. R.A.R.). Auzi, sa zgarie vopseaua ..., sa racaie sub parbriz... Habar nu au ce e ala sasiu. Nu au programe (sau nu stiu sa caute in ele), dar nu le ajungi cu prajina la nas, numai pretentii. Sa le duci tu tot felul de dovezi de la opel din Germania, cand toate datele sunt trecute pe caroserie, dar sunt prea dobitoci ca sa le citeasca.
La o masina cu sasiu, seria e trecuta si pe sasiu si pe caroserie.
Pentru Frontera A:



Pentru Frontera B, seria apare si sub parbriz (in acea fanta/degajare de culoare pe sticla parbrizului).


unde si pe caroserie ca eu nu am gasit numa pe sasiu la roata
e o frontera din 1994 cabrio (cu prelata ) si eu numa la roata din spate am gasit-o dupa indicatiile pe care mi le-au dat colegii de forum,asa ca daca mai sti ca e si in alta parte m-as bucura daca m-ai anunta pt viitor ca sa stiu ss nu mai am probleme.
ms anticipat si astept sa ma lamuresti
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu ai placuta langa radiator, ca in poza de mai sus? Vezi si langa motorul de la stergatorul de la parbriz.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR