Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • bossplaya

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: OR, BH, RO
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
salutare

vreau sa va intreb daca stiti careva cum pot sa imi ridic bara din spate (spoiler-ul) de la vectra mea, deoarece am observat ca s a deplasat in jos ca aproape ca intra degetul deja inauntru? nu stiu sigur daca e din cauza caldurii sau a trepidatiilor masinii (mai degraba, mai ales pe drumurile noastre), dar cert este ca la colturile din spate ale masinii, chiar unde se termina ornamentul acela din plastic/bachelita negru, bara nu mai sta la locul ei Sad
nu stie careva cum as putea sa o ridic / fixez la loc - ca in pozitia in care e acuma se vede de la o posta de parca masina ar fi pleoshtita Shocked
precizez ca nu era asa pana de curand, si nici nu e lovita
Skip ads

  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
poate a cedat vreun suport de prindere ......... sau s-a slabit
  • bossplaya

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: OR, BH, RO
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
bogdanene a scris:poate a cedat vreun suport de prindere ......... sau s-a slabit


dar ii pe ambele parti asa Shocked

oricum, cum pot sa o ridic la loc ? trebuie sa cumpar suporti ? sau poate o fi iesit din suportii aia ? grrrrr

ma enerveaza si numai cand ma gandesc cum arata - se vede clar daca ma uit la ea, ca linia masinii e intrerupta si de aiurea, desi nu ii chiar asa lasata, dar oricum !

a, da ce am uitat sa precizez, acolo la terminarea ornamentului ala pe coltz - spre laterale - parca e si putin bombata in afara ..

bogdanene - 10x 4 feedback
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
desfa-o si vezi ce si cum...asa doar ne dam cu parerea.asta ca sa dormi linistit Laughing
Skip ads

  • bossplaya

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: OR, BH, RO
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
deci am fost la mecanic, si mi a zis ca mi s slabite clemele / suportii de prindere - oricum a fixat bara la loc - nu sta perfect, dar e pe aproape..
mi a zis ca cel mai sanatos ar fi sa imi cumpar suportii respectivi, deoarece chiar daca a fixat el bara, exista riscul sa iasa din nou dupa cateva gropi (de care nu ne putem plange ca ducem lipsa), ceea ce mi se pare si normal/logic, dar am fost deja la 2 magazine si nu am gasit Evil or Very Mad

ma lovesc de problema asta deja a 2 a oara (ca nu gasesc piesele ce imi trebuie) - prima fiind cu sita/grila de plastic de la difuzorul din usa de pe partea soferului, iar acum suportii astia.. la sita aia am renuntat deja, a mea e doar crapata, nu ma deranjeaza in mod special, dar cu astea ce ma fac ?

chiar nu exista nici un magazin unde as putea gasi la preturi acceptabile piese de genul asta (elemente de interior, chichitze, etc)? inteleg ca in general se cumpara numai bucsi, pivoti, rulmenti, curele, etc., dar cand pica ceva de genul asta ce ma fac? dezmembrarile nu sunt o solutie, mai ales pentru suportii astia din 2 motive - 1 - deja am cautat la toate dezmembrarile sita respectiva pt. difuzor - si Shocked nu este vectra b in nici o dezmembrare pe o raza de 50 km in jur (recunosc ca nu am fost la vegas), dar aici vine 2 - daca iau suportii aia pt bara, dintr o dezmembrare - 99% ca sunt "obositi" deja Sad

si mai ramane varianta opel west, pe care nu o sa o mai comentez...

oricum, daca stie careva un magazin care aduce piese de genul cum imi trebuie mie (nu strict consumabile), var rog postati / pm / mail.
oricum eu nu renunt si o sa mai caut

10 x again bogdanene
  • chi79

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cine imi spune cu ce sa lipesc spoilerul de la Vectra mea? Am dat intr-un caine si mi s-a crapat. Nu a sarit nici o bucata din el, pur si simplu s-a fisurat, dar destul de rau, de sus pana jos, aproape. Poate pun maine si poze.
  • chi79

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2007

  • Mesaj Privat




Asa arata spoilerul...Ce ziceti? Ce se poate face?
  • 72DAD

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2008

  • Mesaj Privat
chi79 a scris:Cine imi spune cu ce sa lipesc spoilerul de la Vectra mea? Am dat intr-un caine si mi s-a crapat. Nu a sarit nici o bucata din el, pur si simplu s-a fisurat, dar destul de rau, de sus pana jos, aproape. Poate pun maine si poze.


Am avut bara sparta mai urat ca la tine si am reparat-o la service.M-a costat 100E cu vopsitorie cu tot , dar a iesit ca noua Nu sunt convins ca se poate lipi fara sa se remarce ulerior.Probabil ,ca sa reziste trepidatiilor, trebuie data jos si prisa in nituri , cu brida prin spate.Mai exista si varianta cu fibra de sticla , dar se vede daca nu o face un meserias.Parerea mea , du-te la service! Sad
  • chi79

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2007

  • Mesaj Privat
In cazul asta, mai bine schimb spoilerul cu unul nou. Stiu si preturile, nu de alta, dar spoilerul pe care il vedeti l-am pus acum vreo 2 luni. Tot un caine si atunci mi l-a spart. Au ceva cainii cu mine. Pretul a fost de 500 RON, aici intrand spoilerul nou, vopseaua, manopera vopsit, manopera demontat , manopera montat.
  • 72DAD

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pai prin comparatie 100E e mai putin decat 500RON.Zic ca ai iesi mai ieftin si tot la calitate maxima.In pretul ce ti l-am dat intra , ca si la tine, tot. Oricum, bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR