Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Muky

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Dati-mi va rog si mie o sugestie cum sa fac. De vreo 3 zile am observat ca nu mai am lumina cand deschid portbagajul. Am verificat becul. Bun. Am incercat sa masor tensiunea de pe fire. Tensiune ioc (intre timp tot frecam contactul ala care se inchide odata cu portbagajul. Cum mama d... imi dau seama daca ii dus intrerupatorul ala?). As vrea io sa verific si firele alea, dar nu prea stiu unde le gasesc in fata. Toate sigurantele sunt OK.

Multzam
Skip ads

  • Muky

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Am uitat: Astra C14 NZ -92
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
becul din cabina se aprinde cind deschizi portbagajul? daca da, intrerupatorul e ok.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
masoara cu aparatul de masura si control daca iti apare tensiune atunci cand conectezi un fir de la aparat la masa masinii, iar pe celalalt pe rand la fiecare din cele doua fire ale lampii... daca "gasesti" tensiune pe unul din fire inseamna ca ai o problema la contactul hayonului
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Dupa amintirile mele interiorul nu se aprinde odata cu portbagajul, ci doar lampa laterala din portbagaj.
  • ron

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2004

  • Mesaj Privat
la vectra A se aprinde si interiorul o data cu portbagajul...
  • YoYo_man

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
si eu am avut problema asta si am mers la electrician si a gasit problema. acolo pe unde intra firele in usa de la portbagaj, in coltul drepata sus erau intrerupt firul de la butonul care aprindea becul in portbagaj, uita-te sa vezi daca nu ai si tu problema asta.
p.s. eu stiu ca si la astra se aprinde becul in interior cand se aprinde cel din portbagaj, cel putin la mine asa e.
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
La Astra G cand deschizi portbagajul se aprinde doar becul din portbagaj, celelalte din interior raman stinse.
Skip ads

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
hehe.... aveti dreptate si unii si ceilalti

Daca ai alarma, se leaga toate pe acelasi fir, si automat cand ai masa de oriunde, se aprind toate becurile Smile
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
hehe... depinde si de alarma, eu am alarma dar se aprind becurile separat asta pentru ca sunt senzorii de la usi conectati la zone diferite in alarma...
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu vorbeam pentru opelisti, care in mod normal nu au alarma de xxx usd Wink
  • Muky

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Multumesc pt. sugestii. La mine sigur se aprind separat luminile: in porbagaj cand deschid porbagajul si in masina cand deschid portiera.
Skip ads

  • ovidocu2002

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Verifica firele.
Eu am avut aceiasi problema si asta din cauza ca era oxidat firul care merge la bec (+). Acesta era oxidat chiar la mufa de unde se ramifica firul pentru bec de restul firelor care merg la stopuri. Am taiat mufa si am legat firele si le-am izolat.Bafta.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu zic ca din 2004 pana acum nu numai ca a rezolvat problema, dar a vandut si masina Smile
  • adykobra

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2007

  • Mesaj Privat
incearca sa vezi si de acel senzor de care se atinge usa de la portbagaj daca e bun ...un fel de butonas..cum aveau frigiderele in jos Smile .. ca sa se stinga becul...verifical poate e intepenit
Muky a scris:Dati-mi va rog si mie o sugestie cum sa fac. De vreo 3 zile am observat ca nu mai am lumina cand deschid portbagajul. Am verificat becul. Bun. Am incercat sa masor tensiunea de pe fire. Tensiune ioc (intre timp tot frecam contactul ala care se inchide odata cu portbagajul. Cum mama d... imi dau seama daca ii dus intrerupatorul ala?). As vrea io sa verific si firele alea, dar nu prea stiu unde le gasesc in fata. Toate sigurantele sunt OK.

Multzam

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR