Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ca sa fiu mai explicit detin o vectra a din 93 c18nz berlina si as vrea sa o mai cobor de fata dar sa nu fie foarte rigida , dilema ar fi urmatoarea se poate sau nu ? Intrebarea mea ar fi :se poate monta amortizoare standard pe arcuri sport( rosii h*r) asa iar daca nu pot folosi solutia asta ce solutii ar mai fi pt ca nu vreau sa o fac prea tapana sa raman fara dinti an gura va multumesc si astept raspuns sau o alta idee Neutral
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Rigiditatea o dau amortizoarele arcurile mentin doar inaltimea la care inving greutatea masinii amortizoarele vor fi responsabile de 'topait' pe sosea ori 'clantanit de dinti' din ce-am facut eu pana acum n-a mers amestecul arcuri cu alta caracteristica impreuna cu amortizoare stoc.Semisport va fi o topaiala enervanta pe drum .... se cer amortizoare cu zona de eficienta in locul unde va ajunge caroseria dupa scurtarea cursei arcului,in functie de diferenta de inaltime se impune si o verificare a unghiurilor,ceva mai complicat decat pare la prima vedere.
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mersi de raspuns dar tot nu sant lamurit totusi as incerca amortizoare de vectra b parca sunt mai scurte co idee si pt varianta disel ce parere ai?
  • nechifor_ionut

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
si eu la masina mea mi am montat arcuri sport pe amortizoare normale, masina a coborat cu cativa cm este mult mai rigida dar cel mai enervant lucru este topaiala, m am decis sa ii schimb si amortizoarele o am asa de 30 de mii km amortizoarele nu s au stricat cum mi au zis altii ca o sa se intample.
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
deci zici ca danseaza urat de tot dar no so faci prea rigida? cu dromurile noastreeee:
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR