Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • dragosellu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut,

am gasit o astra gtc 1.7 cdti , 2006 , cumparata din franta, fara carte service, la brasov ... intamplator, ieri am ajuns la brasov si am vazut masina! nu am dat o tura cu ea pt ca omu nu avea timp! masina arata bine,si motoru suna bine, si interioru intretinut .. din ce am vb cu ei nu am inteles nimik ! pt ca proprietar e un baiat, si eu mam intalnit cu tatal lui ... fiecare avea alta versiune ... ei spun ca au schimbat distributia ( nu se stie exact cand, si daca a facuto la opel, tacso zice ca la un service, el zice ca la opel ) si ca dupa ii curgea apa! si ca acu a dus masina acasa sa repare, sa schimbe un furtunash! tralalala ... si ca are el o prietena care vrea masina si care are banii, dar ca el vrea sa`mi vanda mie masina ! Neutral

duminica, 31.01.2010, vine tacso cu ea la sibiu sa dau eu o tura! vine el cu masina!

intrebare:
CE SA VERIFIC LA MASINA IN MERS ? CE SA TESTEZ ? CUM TREBUIE SA MERG!? ( e deschis la AUTOTEST SIBIU, si vreau sa ii fac si un test)

P.S. poate pare aiurea si copilaresc ce v`am povestit dar e prima masina si nu vreau sa o iau in barba rau!
Skip ads

  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
eu zic sa stai cuminte, daca tacsu zice una el zice alta, mie nu-mi suna bine deloc.

Apa ii curgea pentru ca nu a schimbat si pompa de apa odata cu distributia.

Prietena respectiva are banii, vrea masina, dar el ti-o da tie, ca ii esti mai drag.Eu zic sa mai cauti, bafta la gasire
  • dragosellu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Smile)))))))))

asa am zis si eu, dar azi ma sunat si mia zis ca vine taicaso cu masina la sb , sa merg cu ea sa ma convig! i`am zis ... trimite`l !
  • dragosellu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2010

  • Mesaj Privat
si am uitat sa va zik ! MASINA ARE MULTE OPTIUNI , O PUTETI VEDEA PE AUTOVIT PE BRASOV, 8230 E, volan piele, semipiele, climatronic, computer de bord .. si e ieftina in comparatie cu alte masini de pe autovit!
Skip ads

  • doru.escu

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
La chestii din astea mai bine te dai deoparte pt ca nu stii cu cine ai de-a face.
  • cosmin-aurel

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
mai sunt si alte masini! parerea mea
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salut

am intrat si eu pe autovit din curiozitate
la motorul 1.7cdti se schimba distributia la 4 ani sau 100.000 km
Astia pe-afara cam respecta regulile astea.
Daca zici ca e luata din Franta si e fara carte service si din ce scrie pe site ea are 90.000 km.... Wink
Nu vreau sa te descurajez, dar nu are km astia niciodata, probabil undeva dublu...
  • bogdan25c

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2008

  • Mesaj Privat
...parerea mea, uita-te dupa alta, nu te lasa furat de dotari si ce spun ei! masina spune tot! dute la cineva cu ea care se pricepe si vezi exact ce si cum, altfel nu te baga! Salutare si numai bine, sper sa iti iei ceva frumos, te asteptam cu poze si detalii Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR