Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • astra_20

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
buna ziua ma ajuta si pe mine cineva am luat o astra f din 94 si am suspensie sport pe ea si am auzit de la mai multe persoane ca cu timpul daca nu ai bara de torsiune intre telescoape iti crapa parbrizul ajutati-ma si pe mine cu o lamurire.Multumesc


Ultima modificare facuta de astra_20 la Dum 31 Jan, 2010 2:28 pm
Skip ads

  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
eu in locul tau as schimba repede suspensia !suspensi sport prin craterele de la noi = love !
  • astra_20

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
gsi_master a scris:eu in locul tau as schimba repede suspensia !suspensi sport prin craterele de la noi = love !

dc sa schimb suspensia ca aici in arad drumurile sunt ok si da foarte bine pe drum si in curbe pot sa trag de volan linistit nici nu se clinteste masina
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
mie numai probleme mi-au creat ,daca nu ai si un motor pe masura suspensia sport e inutila iti spun din experienta ca am avut cel putin 4 masini cu suspensie sport un audi 80 butoias care era ca semi sport (numai arcuri schimbate si amortizoare pe gaz) ,un ursulet care mi-o mancat ficatii suspensiile ,o vectra b caravan la care ziceam ca am amortizoarele sudate (mare prost ala de le-o pus la mine asa o ajuns ) si ultima masina cu suspensii sport un golf 4 care era tunat de neamt dar la noi cum nu sunt autostrazi iti vine sa le dai jos .
Skip ads

  • astra_20

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
cel putin mie nu imi plac si pe unde merg eu nu am avut parte de drumuri rele mai ales ca acuma la noi se toarna asfalt intruna
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Atata timp cat in Romanica nu sunt drumuri nu ai ce face cu suspensiile sport Zdruncini toata masina.Mai bine zis o dezmembrezi!
  • astra_20

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
asta e ce sa fac numa ca eu am intrebat o chestie si voi imi spuneti alte chestii...si cel putin mie imi place cum sta pe drum si nu am avut parte de nimik rau la inceput am avut probleme cu toba dar am remediato in rest nimik si nici nu am degand sa o dau jos
  • astra_20

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
daca stiti sami raspundeti la ce am intrebat bine daca nu abtinetiva ca de alte parere nus curios eu intreb un lucru si voi imi spuneni altceva
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ce-i drept.Bara de torsuine ii i-a din jocuri dar tot ramane foarte rigida!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Aia din poza nu e bara de torsiune ci una de rigidizare a caroseriei. Bara de torsiune leaga bratele suspensiei intre ele pentru a limita decalajul sus-jos dintre ele. Pentru exemplificare am vrut sa pun o fotografie a suspensiei dar nu mai am optiunea de a adauga o fotografie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR