Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Acum 2 ani, aceeasi problema. Am dat vreo 60 de euro pe un certificat de conformitate eliberat de GM din Germania si..degeaba.... Nici nu s-au uitat la el. Au zis ceva de genul ca este inainte de martie 2000, nu este euro 3. Au o lista, daca nu e masina acolo, nu este euro 3, cica. Nu tin condt de prima litera a codului (XYZ) si nu au tinut cont nici de emisiile scrise in certificatul eliberat de GM. Si taxa pentru euro 2 am platit...( de fapt tata, dar....) Sa ne ti la curent cu ce mai faci si cum rezolvi. Ar fi pacat sa o inmatriculezi in Bulgaria dar...e o solutie de 500 de euro
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
test dinamic la RAR Voluntari, dar e vreo 3000 RON...dup-aia ii dai in judecata sa-ti recuperezi banii.
sau mai bine Bulgaria Wink

LE: daca are 56000 km cum spune el, n-ar trebui sa fie nici o problema.
mai schimba bujiile, uleiul si filtrul de benzina si aia e.


Ultima modificare facuta de Tzepozzz la Lun 15 Feb, 2010 11:48 pm, modificat de 2 ori in total
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Test dinamic daca esti sigur ca masina se mai ridica la standardele care le avea ca noua. Daca faci un test dinamic, si nu iti iese cum trebuie...ramai si cu banii dati si fara drept de apel.
  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Electronistul, daca hartia e de la fabrica GM(adica Konformitat Bescheinigung) RAR-ul e obligat sa o respecte ... Ameninta-i cu judecata si sigur le vor accepta...

La momentul respectiv le-am zis ca-i dau in judecata si mi-au ras in nas, ca ei ar trebui sa dea in judecata pe cei care au eliberat hartia aia, ca nu au habar despre ce se intampla cu motorul asta Y16XE. Oricum, masina a fost inmatriculata de mult ca fiind Euro 2 si nu ma mai stresez.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR