Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
si asta ce inseamna ,ca trebuie sa dau cutia de viteza jos ca sa pot verifica ?
sper sa fie placa sau rulmentul ,dar din cate imi imaginez eu daca erea sa fie aleea facea mereu ,nu odata la 1 zi sau 2 si doar cateva minute dupa care isi revine
Skip ads

  • VECTRA_C_GTS

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Si ca sa se stie problema care a fost din cauza planetarei a fost sa rupt o bucatica din i-a si a cazut in cutie si la o viteza nu chiar anumita cand era sa iasa putin din cutie nu mai mergea si cand opream masina daca viram putin intra dar akuma ne-am dat seama.Daca se va mai intampla la cineva sa se uite aici in aseasta poza .Mentionez in aceasta poza nu esti chiar planetara de vectra c 1.8 benzina.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
tonytm a scris:Probabil te referi la placa. La problema colegului ar mai putea fi o problema la o planetara.


Tu esti tot vl30tax?
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
nu e tot vl30tax e fratele meu
Skip ads

  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
oricum va multumesc pentru sfaturi dar sa rezolvat am constatat ulei pe sub cutie si aceea se datorase faptului ca o bucatica dintr-o saiba de la planetara cazuse in cutie si aceea facea ca cutia sa nu mai functioneze si intrun final a cracat capacul de la cutie curgand uleiul din ea. desfacand capacul am observat ca aceea bucatica de saiba frecase si sparsese capacul de la cutie si tot odata ea se bloca prin cutie ceea ce facea cateodata sa nu mai mearga si asta erea cauza .
  • ady/

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2008

  • Mesaj Privat
vl30tax a scris:si asta ce inseamna ,ca trebuie sa dau cutia de viteza jos ca sa pot verifica ?
sper sa fie placa sau rulmentul ,dar din cate imi imaginez eu daca erea sa fie aleea facea mereu ,nu odata la 1 zi sau 2 si doar cateva minute dupa care isi revine





te rog frumos daca poti lasami si mie numarul de telefon am aceeasi problema Mad
  • raducu_dutzu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2011

  • Mesaj Privat
am si eu o problema ma puteti ajuta? din aceasta seara a inceput sa imi sar din viteza 4a pana acum nu imi facea deloc figuri doar ca la plecarea de pe loc simteam cum imi tremura pedala si parca ar patina discul de ambreaj ! dami un sfat va rog din suflet ! o seara placuta si drumuri bune
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
raducu_dutzu a scris:am si eu o problema ma puteti ajuta? din aceasta seara a inceput sa imi sar din viteza 4a pana acum nu imi facea deloc figuri doar ca la plecarea de pe loc simteam cum imi tremura pedala si parca ar patina discul de ambreaj ! dami un sfat va rog din suflet ! o seara placuta si drumuri bune



ce cutie ai?...
  • andreixyz

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2011

  • Mesaj Privat
cumpar cutie de viteze de vectra C 2,2DTI
ma intereseaza chiar daca e sparta sau cu alte defectiuni
  • romeoste

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dci
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Salut am un opel vectra c din 2003, 2.2 diesel 92kw , mi se aude un zanganit (foarte tare , daca trec pe undeva atrag toata atentia) in timpul mersului de cand plec de pe loc , chiar daca schimb treapta de viteza tot pe aude in mers , iar daca o scot pe liber si sunt in miscare tot se aude zanganitul , de la ce ar putea fi acel zanganit ?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pe loc cu ambreiajul apasat se aude zgomotul?
pe loc cu ambreiajul lliber (neapasat) se aude zgomotul?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR