Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • stanciu_cristian22

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2009

  • Mesaj Privat
salutari pentru toti opelistii .As avea o imtrebare ,poate este prosteasca si de aceea imi cer mi de scuze daca sunt inteles gresit.Am un opel corsa c din 2001 cu trei usi,astazi am avut nesansa si pe un polei napraznic am intrat in coliziune cu o alta masina,ideea este ca Dumnezeu m-a ocrotit pe mine si alti trei ocupanti ai masini si daca pun la socoteala si persoana din cealalta masina am fost chiar 5 norocosi. Intrebarea mea poate tampita este daca ar putea cineva sa-mi spuna informativ cu o oarecare marja cat m-ar putea costa reparatia intr-un service daca usa de pe partea dreapta si nu stiu cum sa-i spun usa spate sau aripa spate dreapta sunt tandari, este infundat si pragul si chiar putin stalpul ,acasa am dus-o pe rotile ei doar ca marsarierul nu mai mai intra in viteza. In ideea ca poate nu sunt inteles de toata lumea imi cer mi de scuze dar mai bine zis Doamne fereste.La revedere!
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut.imi pare rau de necazul tau
important e ca nu a patit nimeni nimic
masina se face repede dar omul mai greu sau niciodata,doamne fereste

iti pot sugera ca,ptr usa,geamuri,aripi,etc,ai iesi mai ieftin daca le cumperi de la dezmembrari auto,oricum usa nu se mai poate indrepta

in rest,sa auzim numai de bine
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
La SH ca asta recomand ai panou spate+stilp+geam+oglinda+portiera completa in jur de 12mil (pomana)
Tinichigiu bun dar fara acte cam 10mil, chituita si aranjata cit de cit dar la grund se opreste
Vopsitor bun fara acte dar cu vopseaua lui macar 10mil
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Dim moment ce omul zice ca nu mai intra in marsarier, e posibil sa fie stramba caroseria. Nu ai ceva "urme" si pe pavilion? O usa costa mai mult in dezmembrari decat una noua. Laughing
  • stanciu_cristian22

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Va multumesc ca sunteti alaturi de mine la necaz.cu marsarierul am mai patit candva identic sa nu intre in viteza ,are un sistem de parghii care sare ,m-am uitat cat ma pricep eu dar nu se vede mare lucru ,cert este si faptul ca unghiul de fuga este dus volanul am impresia ca este dezaxat cateva grade,circa 3-5 grade ,pe plafon nu am nici o cuta este doar in locul stalpului o usoara cuta si putin de tot deasupra usii.Va multumesc pentru tot si va doresc sa fiti feriti de necazuri.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR