Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • mrgreen

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salutare.

Am gasit pe net urmatorul modulator stereo FM conectabil direct la antena radio-CD-ului auto.
http://incarmultimedia.ro/p...p;products_id=330

"Acest modulator nu este un transmitter FM. Se foloseste pentru a conecta computerul sau orice alt gadget la sistemul audio al masinii fie stock sau aftermarket. Instalarea este foarte simpla, conexiunile cu radioul masinii fiind facute prin cablul de antena.
Modulatorul are 2 frecvente prestabilite(88.7 si 89.1) care se pot schimba intre ele in cazul in care una este folosita. Se prinde ca un post pe radio ca si un radio obisnuit cu deosebirea ca fidelitatea este mult mai mare.


Specificatii tehnice:
- Two-channel stereo Multi-Channel PLL Synthesizer FM modulator with :
- selectable FM frequencies (88.7, 89.1)
- variable gain
- Operating Voltage: 12VDC, 50mA
- Max. Current Consumption: 200mA
- Fuse rating (in Fuse/Filter box): 1A, 250V
- Input Impendance : ~10KOhm
"



Ma intereseaza si pe mine achizitia unui astfel de dispozitiv insa nu stiu ce calitate are sunetul prin acest modulator. A mai folosit cineva?
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
este tot un emitator ca si cele uzuale , dar este montat in alta configuratie, deci calitatea este tot cam pe acolo ,poate ceva mai buna un pic datorita faptului ca nu mai exista pierderi la transmisia prin antena . Pierderea mare de semnal apare la conversia semnalului audio in semnal RF in modulator ,si la radio din RF in audio ,deci 2 conversii inutile ale semnalului in care au loc pierderi de calitate
  • mrgreen

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru informatii. Nu m-am gandit ca fiind o legatura oarecum mai directa (pe fire) voi avea atat de mult de pierdut in ceea ce priveste calitatea. Si totusi, sunt curios daca a incercat cineva un dispozitiv din acesta. Am inceput lisa pentru un CarPuter si daca acest modulator se dovedeste a fi fiabil, scap de stresul cu partea audio (schimbare CD-player, achizitie amplificator etc).
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR