Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • lexmaul

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
o cutie neagra cam de marimea unui pachet de tigari si scris pe ea EGS...cine poate sa imi zica ce este! este montata pe masina si nu stiu ce este si la ce foloseste.va multumesc astept raspunsuri concrete imi pare rau ca nu am poze ca are o pozitie mai nasoala deci nuprea sta la poze Very Happy
  • Calibra-Turbo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Germany
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2005

  • Mesaj Privat
The EGS system is for upgrading the exhaust emissions from euro1 to euro 2.

  • lexmaul

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Calibra-Turbo a scris:The EGS system is for upgrading the exhaust emissions from euro1 to euro 2.
ok mersi fain daca o exclud de pe masina va afecta cu ceva mersul motorului?....asta in cazul in care o pot imprumuta cuiva cand se prezinta la rar Very Happy ...ce zici ar merge sa pacalim rar-ul cu asta...ca deci m-ai facut sa inteleg ca transforma noxele euro1 in euro2 sau ma insel
  • DaBOtta

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1994 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2008

  • Mesaj Privat
singura problema ii ca RAR`ul iti incadreaza masina dupa codul motorului. Am un prieten care are un AUDI 80 CABRIO in brief masina era EURO 2 , si avea si instalatie de genu pe masina , o mers la RAR si au spus inginerii de acolo ca oricum la noi in tara instalatiile astea nu sunt recunoscute , si masina a iesit NON - EURO. Deci ca la noi la nimeni
  • lexmaul

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
DaBOtta a scris:singura problema ii ca RAR`ul iti incadreaza masina dupa codul motorului. Am un prieten care are un AUDI 80 CABRIO in brief masina era EURO 2 , si avea si instalatie de genu pe masina , o mers la RAR si au spus inginerii de acolo ca oricum la noi in tara instalatiile astea nu sunt recunoscute , si masina a iesit NON - EURO. Deci ca la noi la nimeni
eu am efectuat rar-ul in luna noiembrie si masina mi-a iesit euro2 ...aveam scris in ambele brief-uri euro 2 acum nu stiu ce sa zic mentionez ca e un opel calibra an de fabricatie 1992 c20ne daca ar merge sa pacalesti rar-ul cu asta sunt dispus sa imprumut aceasta instalatie oricarui coleg:D si am mai aflat in seara asta de la o sursa sigura ca o data cu citirea motorului aceasta instalatie nu are cum sa te infunde ...deci odata cu efectuarea gazelor iti pune si un aparat la motor care citeste motorul(noxele) nu stiu ce sa mai cred
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR