Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • ifrim ionut

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
e a treia oara cand apelez la ei si de trei ori a fost naspa.
sa va povestesc ce s-a intamplat
1. prin decembrie ma duc la ei sa fac itp-ul, fac programare , le dau datele din talon, ma invoiesc de la serviciu, si surpriza..........cand ajung acolo ma mai pune sa astept juma de ora si imi spun ca nu pot citi seria motorului pentru ca nu au camera din aia tip sarpe ca cei de la RAR.
2. la distanta de o luna ma duc si comand niste piese, le achit si imi spun ca ma suna in trei zile cand vin piesele. ...am asteptat aproape 2 saptamani si sun la ei. ma aburesc ca nu stiu ce mesaj mi-au trimis si sa ma duc sa le iau ca daca nu le face retur....... ba sa dea dracu...... din cate stiu in bucuresti au si transport gratuit. in fine m-am dus si le-am luat, mi-a tinut nevasta-mea teorie sa nu fac scandal si totu s-a terminat cu bine.....
3.ieri trimit un coleg de birou sa faca itp-ul la un kia ceed benzina, in garantie masina, si nu-i ies noxele in parametri, ca cica nu sunt bune sondele lambda. ba mai rau ii cheama si pe astia de la RAR si mai fac si aia niste teste si tot asa nu-i ies noxele in parametri. pleaca omu se duce la reprezentanta face toate testele, cheama RAR-u iar si totul e foarte bine. se duce cu hartiile la augsburg si surpriza: nu mai fac itp pentru ca nu stiu ce program nu e bun. pai cum p___a mea frate sa iti bati joc de om in halul asta si sa minti cu nerusinare..........macar puteau sa recunoasca ca au gresit si sa-i dea banii inapoi... a pierdut 500 de lei doar din prostia mea ca l-am trimis la ei si a ramas si fara itp facut.


sper ca am tras un semnal de alarma !
Skip ads

  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,135
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am ramas cu o impresie proasta despre statia ITP Augsburg Militari. M-au respins pe motiv ca nu am trecute rotile de 17" in talon, desi i-am aratat ca asa am cumparat masina de la dealer si nu am nicio vina ca dobitocii de la RAR mi-au trecut alte dimensiuni in talon si in cartea de identitate. Mai mult in Manualul masinii sunt mai multe dimensiuni acceptate intre care si cele pe care le am eu pe masina. a trebuit sa revin incaltat cu rotile de iarna.
Un coleg de-al meu a patit aceeasi faza cu seria motorului la o corsa D 1.3. Cica nu pot sa vada seria. Cine dracu schimba motorul unei masini aflate in garantie fara acte cu acelasi tip de motor?
In magazin au preturi bune si pana acum au fost seriosi.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Își onoreazã comenzile la timp.
Am avut douã urgențe (cu care puteam ajunge la Cluj fãrã probleme), dar m-au servit foarte rapid și atât mecanicii cât și șeful lor au fost prompți.
Din punctul meu de vedere le dau 10, cã au fost ok.
  • machiavelli

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu tot ce am facut la masina, revizii si ITP, si alte probleme am facut la ei; atat la cei din Militari cat si la cei din Colentina. Singura exceptie e o revizie facuta la Opel Radacini dupa primul an, cand masina era in garantie.

Pot sa spun ca per total sunt multumit, au preturi decente (la mecanica si piese ma refer aici, deci la cei din Militari), au aparatura/scule ok, te lasa sa stai langa masina cand lucreaza la ea.

Am trecut pe la Colentina pentru ca atinsesem usor masina si am schimbat pe casco bara fata si farul, si daca tot am apelat la casco am revopsit niste piese zgaraiate. Nici aici nu am nimic de comentat, in afara de faptul ca au costat astea o groaza de bani, dar s-au platit pe casco. Sunt constient ca pana la urma tot catre mine se vor reasfrange astea, prin marirea primei, dar n-ai ce face, daca ai masina zgaraiata cum am avut-o eu, pe capota, aripa stanga si ambele usi stanga.

Ca un plus pot sa spun ca au facut si ceva peste ce ne intelesesem, si pentru care nu au pus nimic pe factura: respectiv mi-au curatat sinele pe care ruleaza scaunul soferului, pentru ca aveau in ele cioburi de la un alt incident nefericit in care m-am trezit cu geamul de la sofer spart.

Una peste alta le dau o nota buna, pe mine m-au tratat ok.
Skip ads

  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu la Augsburg Militari am fost o singura data, anul trecut, si mi-au facut impresie proasta. In acel moment doream sa cumpar niste anvelope de vara, identice cu cele originale ale masinii mele. N-am fost la service Augsburg, ci in magazinul Augsburg. Era un vanzator la un calculator. Il intreb: aveti anvelope de vara marimea 155 / 80 R 13 ? Imi raspunde plictisit: "N-avem! Dar ce anvelope sunt astea, de Matiz ? ". Acuma, ca n-avea marimea aia de anvelope, nu e suparare, ca nici un magazin nu poate avea toate reperele din lume. Dar sa nu stie nici ce anvelope are Matizul, nici ce anvelope are Opel Corsa?
  • 22 VIN

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu sincer am numai cuvinte de lauda despre Augsburg in general. Am comandat destule prin ei si livrarile au fost facute la timp, ba chiar putin mai repede.
Dar statia de ITP nu am incercat-o.
  • danli

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am fost in vara lui 2009, cand am schimbat distributia la Astra h si au fost OK. Au montat gresit un semering, a curs ulei si apoi au demontat si remontat distributia pe garantie.
Acum vreo doua saptamani am schimbat filtrele si uleiul plus cureaua de transmisie. De data asta m-au trimis la rampele de pe lateral (probabil pentru ca operatiunea era mai simpla). Alte maniere, mecanicul sufla cu furtunul de presiune praful din carcasa filtrului de aer cu tubul de admisie aer desfacut (m-am rugat sa nu fi plecat vreo pietricica pe acolo), uita sa-mi monteze filtrul de habitaclu. Dar asta nu-i nimic. Platesc o diagnoza electronica, vine Marele electrician, sta 15 minute in masina cu laptopul, scrie ceva pe o hartie si pleaca... Daca nu ii spuneam mecanicului care apoi merge si il intreaba pe Marele... ce erori a gasit, cred ca plecam acasa si cu banii dati si...
Ultima pe lista indignarilor, eu fac programare cu o saptamana inainte (-doar vineri la 2 se poate-) iar niste baieti de baieti cu un AMG de Arges coboara in parcare si dupa 10 minute masina lor era in service.
Nu ma mai duc pe acolo decat pentru piese.
  • SConstantin593

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2020

  • Mesaj Privat
Ca peste tot se mai întîmplã și lucruri bune și mai puțin bune
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR